Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Aficio sp 100 - uzupełnienie proszku w tonerze

seku69 05 Lip 2013 06:35 16230 32
  • #1 05 Lip 2013 06:35
    seku69
    Poziom 16  

Uzupełniłem proszek w tonerze ale program i sama drukarka nadal pokazuje pusty toner. Nie mogłem znależć nigdzie instr. jak to sie napełnia. ale na obudowie jest taka plastikowa zatyczka i tam nasypałem proszku-były zresztą ślady po proszku.Zdecydowałem się na uzupełnienie zamiast zakupu nowego tonera ze względu na cene 260 zł. Ale robie to pierwszy raz i nie wiem czy potrzeba jeszcze jakiś chip i gdzie taki kupić.

0 29
  • #2 06 Lip 2013 11:41
    huberto233
    Poziom 26  

Twoj toner pewnie ma wbudowany chip , wiec mozesz sypac i sypac. Maszyna zapisala brak toneru na chipie i to na tyle. Watpie , zeby ktos w tej chwili produkowal chipy do tych w miare nowych maszyn......

0
  • #4 07 Lip 2013 01:36
    huberto233
    Poziom 26  

czasami trzeba sie doszklic:-) Po prostu nie stykalem sie z maszyna i zgadywalem w oparciu o inne :-(. Masz racje , a nawet lepiej bo te zespoly sa zaprojektowane do napelniania . Kluczowe jest ile wytrzyma beben zanim padnie. Pisza , ze 2, 3 razy mozna napelniac, wiec do dziela

Twoja procedura jak wszystko zadziala to

After a new AIO has been installed, the operator must perform reset the toner
    cartridge (User Tools > System Settings > "Reset Toner Cartridge") so the
    engine knows that a new AIO has been installed. This allows the engine to restart
    the toner consumption count.

The toner cartridge can be reset only at toner end. (The [Execute] option for
    "Reset Toner Cartridge" appears only if the machine is in toner end mode.)

The [Execute] option for "Reset Toner Cartridge" will also not appear if the
    operator has selected "Continue Printing" for the "Toner End" option in the User
    Tools menu (User Tools > "System Settings" > "Toner End Option" > "Continue
    Printing").

-1
  • #5 07 Lip 2013 10:55
    seku69
    Poziom 16  

2-3 razy to i tak bardzo dobrze-nowy 260 zł. a co do tej procedury to z tłumaczenia google nie bardzo da się coś wywnioskować. Potrzeba jakiś program ściągnąć ? . Mam tylko ten z płyty poniżej załączam zrzut ekranowy.W tym programie nie ma niestety nic dotyczącego resetu tonera.A więc jak to zrobić?

1
  • #6 08 Lip 2013 14:25
    huberto233
    Poziom 26  

trudno powiedziec, Wiem , ze sa trzy rodzaje Twojej maszyny . Twoja to prosta drukarka. Nie mam pojecia czy da sie zresetowac w Twojej licznik tonera bo wszystkie instrukcje mowia o modelu M103( mozna znalezc model na naklejce z numerem seryjnym z tylu maszyny) ale ogolnie chodzi o model z faksem i skanerem.

Mowi sie takze o uzyciu trybu serwisowym w tym przypadku. Zeby wejsc w niego trzbe nacisnac w sterowniku opcje About nastepnie trzymajac wcisniety shift i control dwa razy kliknac prawym przyciskiem myszy na tym niebieskim ekranie z napisem Smart Orginizing Monitor. W maszynach ze skanerem i faksem masz tam opcje do kasowania cartridga . Nie mam pojecia czy masz w swojej wiec ciezko mi powiedziec.

To open the Service Mode:
    Step 1: Click "About".
    Step 2: Press Ctrl+Shift and double click the right mouse button
    in the image area of the Smart Organizing Monitor.

Pozdr

-1
  • #7 28 Lip 2013 22:13
    qwerty123454321
    Poziom 10  

huberto233 napisał:

Mowi sie takze o uzyciu trybu serwisowym w tym przypadku. Zeby wejsc w niego trzbe nacisnac w sterowniku opcje About nastepnie trzymajac wcisniety shift i control dwa razy kliknac prawym przyciskiem myszy na tym niebieskim ekranie z napisem Smart Orginizing Monitor. W maszynach ze skanerem i faksem masz tam opcje do kasowania cartridga . Nie mam pojecia czy masz w swojej wiec ciezko mi powiedziec.

To open the Service Mode:
    Step 1: Click "About".
    Step 2: Press Ctrl+Shift and double click the right mouse button
    in the image area of the Smart Organizing Monitor.

Pozdr

Czy możesz napisać krok po kroku albo wyjaśnić co masz na myśli pisząc "w sterowniku opcje About". Następnie gdzie będzie ekran Smart Orginizing Monitor. Sam program mam zainstalowany ale nigdzie nie działa opisana opcja - chyba ze robię coś źle.

1
  • #8 29 Lip 2013 10:08
    huberto233
    Poziom 26  

About to w tlumaczonej na polski sterwoniku bedzie "Informacje".

0
  • #9 29 Lip 2013 19:23
    qwerty123454321
    Poziom 10  

:) to wiem.

Chyba nieprecyzyjnie się wyraziłem

Co masz na myśli pisząc " w sterowniku" ?

Używam win 7. Start/Urządzenia i drukarki/RICOH Aficio SP 100 DDST/ nie widzę sterownika. We właściwościach drukarki także niema.

Na screenie widać co mogę otworzyć. Prosiłbym o podpowiedź gdzie kliknąć.

0
  • #10 30 Lip 2013 10:21
    huberto233
    Poziom 26  

Pewnie zamieszanie zostalo spowodowane uzyciem slowa "sterowniku". Chodzi o Smart Orginizing Monitor i z tego poziomu mozna wejsc w tryb serwisowy.

1
  • #11 30 Lip 2013 19:57
    qwerty123454321
    Poziom 10  

Dzięki bardzo.

W życiu nie domyśliłbym się że tam właśnie należy kliknąć :)

Service Mode działa, niestety opcja resetowania toneru jest nieaktywna.

I tu rodzi się pytanie dlaczego ? oraz czy można to zmienić ? Jakieś sugestie ?

Próbowałem wpisać różne dane ale niestety to nie pomaga.

0
  • #12 31 Lip 2013 09:15
    huberto233
    Poziom 26  

Jest nieaktywna poniewaz nie w kazdej z tych maszyn jest. Maszyna dzieli sie na trzy rozne SP 100, SP SPF chyba , i cos tam jeszcze. Dokladnie nie wiem ale to w zasadzie nie wazne. Wydaje mnie sie , ze SP100 nie ma tej opcji bo jest najtansza I wymaga wymiany calego cartridge. Musialbys sprawdzic jaki rodzaj maszyny masz. Dokladnie z tylu jest etykieta ktora mowi o modelu( M......)

Pzdr

1
  • #13 31 Lip 2013 19:11
    qwerty123454321
    Poziom 10  

Moja drukarka to: SP 100 e/Aficio SP 100 e.
    Code M101-27.

Jeśli jest to zablokowane to podejrzewam że da się odblokować. Pytanie jak?

Czy wgranie innego firmware jest możliwe ?

0
  • #14 31 Lip 2013 22:28
    huberto233
    Poziom 26  

Opcja ta jest tylko aktywna dla modeli M103

0
  • #15 01 Sie 2013 12:54
    qwerty123454321
    Poziom 10  

Czyli nie ma żadnej możliwości aby toner z dosypanym proszkiem zadziałał ?

0
  • #16 01 Sie 2013 14:21
    huberto233
    Poziom 26  

Maszyna nie ma zadnego monitorowania poziomu toneru, mowi sie , ze wymienic jak zaczyna bladnac wydruk , wiec bardzo lakonicznie. Musi miec jednak chip do rozpoznawania nowego cartridga.

Osobiscie bym powiedzial , ze nie ma mozliwosci ale , jakoze nie probowalem wiec nie moge na 100% potwierdzic. Studiowalem wszystkie materialy i nie moge sie doszukac jednoznacznej odpowiedzi.

Mimo, ze obsluguje tyle maszyn to nie mam wogole doczynienia z tym modelem . Wiem na pewno , ze opcja resetowania toneru jest w modelu m103 i uaktywnia sie jak toner jest na niskim poziomie itd itd.

rozumiem , ze zasypales toner i maszyna dalej pyta o wymiane ?

pzdr

0
  • #17 01 Sie 2013 14:27
    qwerty123454321
    Poziom 10  

Tak dokładnie. Wsypałem toner a drukarka dalej woła o wymianę. Potwierdzam że na tonerze jest chip.
    A czy toner tej drukarki jest kompatybilny z innym modelem ? Może chip z innego tonera/modelu zadziała ?

0
  • #19 02 Sie 2013 00:03
    qwerty123454321
    Poziom 10  

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Jeśli ktoś kiedyś będzie wiedział jak obejść ten problem to proszę o wiadomość.
    Tymczasem drukarka ląduje w piwnicy.

0
  • #20 08 Sie 2013 12:45
    szakal101
    Poziom 2  

Witam mam ten sam model drukarki SP100e co prawda nie znalazłem sposobu na zresetowanie "Toner Counter" ale jest łatwy sposób aby to ominąć wystarczy wyłączyć ID CHIP: w Smart Orginizing Monitor w tryb serwisowy.
    i drukować dopóki toner naprawdę się nie skończy

0
  • #21 08 Sie 2013 23:51
    qwerty123454321
    Poziom 10  

U mnie to jakoś nie działa niestety :(

0
  • #22 09 Sie 2013 20:40
    szakal101
    Poziom 2  

hhhmmmm dziwne u mnie tak to wygląda

1
  • #23 28 Sie 2013 20:06
    rzadki85
    Poziom 2  

Hej.
    Dopiero wypakowałem drukarkę i zaczynam z nią przygodę, ale w sumie ciekawe, czy gdy się wyłączy ID Chip, a toner będzie zasypany to drukarka jednak będzie drukowała.
    przychodzi mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Może należy wyłączyć ID Chip zanim pierwszy toner się wyczerpie całkowicie. Czy nie bywa tak, że gdy drukarka odbierze sygnał z Chipu o tym iż toner się skończył całkowicie, to póki nie zostanie włożony nowy toner ze świeżym Chipem to drukarka nie wystartuje?
    Pozdrawiam.

0
  • #24 28 Sie 2013 20:28
    seku69
    Poziom 16  

to możliwe, ale dla mnie już po sprawie bo toner sie wyczerpał.Nowa drukarka a wyląduje w kartonie, teraz nawet sprzedać się tego nie da. a toner 260 żł. za tyle to można samsunga z wiecznym tonerem kupić.

0
  • #25 02 Wrz 2013 22:41
    qwerty123454321
    Poziom 10  

Zastanawia mnie dlaczego ja nie mam żadnych danych po wejściu w tryb serwisowy. W żaden sposób nie mogę sprawdzić jakie są ustawienia. A wpisanie ich i zatwierdzenie nic nie daje.

szakal101
    czy ty coś robisz aby pokazały się te dane ?

0
  • #26 03 Wrz 2013 23:25
    jacekmi
    Poziom 9  

A co myślicie o tej instrukcji, jeśli chodzi o resetowanie chipa:

Press the "." and the "#" buttons on the main control panel and hold down together for 10 seconds. Both buttons must be pressed and held down together for the full 10 seconds.
    Release the keys when the copier turns off. After 10 seconds, the copier will turn off then automatically turn itself back on. When it is fully powered back up, it will be reset to the original factory settings.

Znalezione na eHOW.com. Zastanawia mnie tylko, czy do tego nie potrzeba fizycznego panelu kontrolnego?

0
  • #27 19 Paź 2013 11:30
    pawarycy
    Poziom 2  

Witam,

czy ktoś znalazł już skuteczny sposób na reset chipa w tej drukarce? Czy metoda z ID chip w service mode działa czy nie?

Chce kupić model sp100SU ale nowe kartridże kosztują tyle co nowa drukarka!

0
  • #28 10 Lis 2013 02:32
    qwerty123454321
    Poziom 10  

Witam po dłuższej przerwie

Dziś przy małych porządkach postanowiłem sprawdzić jeszcze raz moją drukarkę która leżała na szafie i o dziwo działa :)

Tzn. na starym komputerze nie działała, wskazywała że toner pusty a po odpaleniu Smart Orgnizer nie widziałem żadnych danych sczytanych z drukarki. Tak jak na screenie

Postanowiłem jeszcze dla świętego spokoju zainstalować drukarkę i Smart Organizer na drugim komputerze ale nie ze sterowników ściągniętych ze strony producenta ale z płyty dołączonej do drukarki.

I jak się okazało dane są widoczne. Wystarczyło ID CHIP zmienić na OFF i wszystko działa jak należy. Drukarka normalnie drukuje.

Nie wiem dlaczego na pierwszym komputerze Smart Organizer nie komunikuje się z drukarką. Może ktoś ma jakieś pomysły ??

W każdym razie drukarka działa na dosypanym tonerze.

Miłego drukowania :)

0
  • #29 12 Lis 2013 11:42
    rzadki85
    Poziom 2  

No to dobra informacja :) Jak toner użyłeś do uzupełnienia?

0
  • #30 13 Lis 2013 00:00
    qwerty123454321
    Poziom 10  

"Jak" czy "Jaki" bo to znaczna różnica :)

Jak - ano normalnie, wsypałem z pojemnika do kasety. Zakleiłem taśmą bo niemiłosiernie się sypał przez korek. I tyle.

A jeśli pytasz jaki - to kupiłem na allegro za 70 zł + przesyłka i muszę powiedzieć ze różnicy nie widzę porównując wydruki z oryginalnego toneru.

0