Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak kanałów ( darmowych) Wiwa HD50

jinx2000 05 Jul 2013 10:31 2724 1
    jinx2000
    Level 2  
    Witam forumowiczów.

Nie wiem czy to dobry dział, ale mam nadzieję, że ktoś będzie potrafił mi pomóc.
    Mieszkam w Pruszkowie, nigdy nie miałem problemu z odbiorem i jak to ktoś na forum powiedział, wystarczył kawałek drutu jako antena, aby był obraz.
    Ale dziś w godzinach przedpołudniowych nagle straciłem obraz w TV i pojawił się napis "program kodowany" ( Dekoder Wiwa HD-50). Okazało się, że nie mam żadnych kanałów - włączyłem wyszukiwanie autmatyczne: znalazł mi tylko programy z Polsatowskiego Muxa (4), przywróciłem ustawienia fabryczne i to samo - tylko kodowane, pokręciłem anteną - nic to, zamontowałem nową antenę koszykową (kupiłem dawno temu), nadal nic - tylko płatne.
    Próbowałem wyszukać programy ręcznie, ale nie mam sygnału na 58 kanale ( MUX 1) - wskaźniki nic nie pokazują - jedynie wskaźniki coś pokazują na kanale 37.
    Wczytałem się w fora ... to antena!
    Kupiłem antenę z symetryzatorem OPTICUM AX1000 Inteligent Compact, bez wzmacniacza- ( bo mieszkam blisko) zamontowałem.
    Ustawienia fabryczne... szukaj kanałów.... i to samo tylko płatne ( Jakość na wskaźnikach w wyszukiwanie ręcznym na kanale 37 jest 100% - na koszykowej ok 75%.
    Wczytałem się w fora dalej ... to soft!
    Wgrałem oprogramowanie Gutka- dzięki !
    Mogę teraz szukać kanałów darmowych .... ale znów nic.- tylko płatne.

Załamka!
    Macie jakiś pomysł co jest nie tak?
    irekr
    Moderator
    Gdzie dokładnie mieszkasz w Pruszkowie/ W jakiej odległości od komina w Mosznej?