Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ubiquiti Poe - Jak zrobić wifi?

sierzant89 05 Lip 2013 10:50 1425 4
  • #1 05 Lip 2013 10:50
    sierzant89
    Poziom 7  

Obecnie mam internet radiowy podłączony do stacjonarnego komputera za pomocą takiego urządzenia: Ubiquiti Poe 15v 12w Power Active. U dostawcy mam hasło i login do internetu. Chciałbym ten internet mieć także na laptopie za pomocą wifi. Pewnie trzeba dokupić jakiś router, ale nie orientuję się jaki. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jakie urządzenie potrzeba i jak skonfigurować całość?

0 4
  • #2 05 Lip 2013 10:56
    Heinzek
    Specjalista Sieci, Internet

Wystarczy zwykły router z WiFi (np. TP-Link TL-WR740N). W konfiguracji połączenia ustawić PPPoE wpisać login i hasło.

0
  • #3 05 Lip 2013 12:25
    sierzant89
    Poziom 7  

A mógłbyś bardziej szczegółowo napisać jak to zrobić? Co do czego po kolei podpiąć i jak konfigurować? Jakieś clonowanie MAC będzie potrzebne, bo nie orientuję się kompletnie w temacie.

0
  • Pomocny post
    #4 05 Lip 2013 12:38
    Heinzek
    Specjalista Sieci, Internet

Najpierw trzeba zaopatrzyć się w router. Załóżmy że WR740N.
    Zanim odłączymy kabel z karty sieciowej to uruchamiamy cmd i polecenie ipconfig /all

Teraz podłączamy router do karty sieciowej i wchodzimy do panelu konfiguracji routera (http://192.168.1.1)
    Jeśli poprzedni adres IP na ipconfig /all jest z podsieci 192.168.1.x to musimy zmienić LAN IP na inny np 192.168.10.1 w zakladce Network - LAN
    Teraz zakładka Network WAN. Wybieramy PPPoE podajemy użytkownika i hasło.
    Secondary Connection: Disabled
    Wan Connection Mode: Connect Automatically
    i klikamy SAVE.
    Jeśli wymagane klonowanie MAC to zakładka Network - MAC Clone podajemy WAN MAC Address: nasz adres MAC karty sieciowej z ipconfig.

Wireless wg upodobań i powinno zadziałać.

0
  • #5 05 Lip 2013 16:14
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Link - możesz spróbować w ten sposób.

0