Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C5 RD3 - Jak podłączyć system odseparowany ?

przemaspr 05 Jul 2013 13:12 1356 2
 • #1
  przemaspr
  Level 2  
  Witam

  Kupilem na przod Helix'y pod fabryczne radio Clariona RD3. Jak je teraz podlaczyc? Oryginalne glosniki to ASK i nie ma plus minus tylko 1 i 2. Czy zastapic oryginalne woofery nowymi i tweetery nowymi tweeterami po seryjnych kablach bez nowej zwrotnicy ? Czy fabrycznie jest jakas zwrotnica? Wlasnie nie wiem jak to do konca zrobic. Malo jest na ten temat w necie.

  Pozdrawiam
 • #2
  powalla
  Moderator of CarAudio
  Poczytaj jak działa głośnik i czy nie musi być plusa i minusa . Czy fabrycznie jest zwrotka? Wybuduj tweeter , bo pewnie przy nim jest doklejony kondensatorek i to cała zwrotka . Czy z woferka wychodzą dwa dodatkowe kabelki do tweeterów ? Jeśli nie , to oznacza to , że kabelki idą osobno do drzwi i osobno do tweeterów i będziesz musiał rozebrać zwrotkę Helixów i np. wylutować sekcję woferka (pewnie tylko cewka w szeregu) i podłączyć ją przy woferku , a sekcję wysokotonową zwrotki podłacz przy tweeterze .
 • #3
  przemaspr
  Level 2  
  W tym sek ze nie wiem czy seryjnie jest jakas zwrotka. Kable ide po dwa do glosnikow i tweetera. Sprobuje podlaczyc seryjnie i zobacze jak gra.