Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aiwa nsx-sz5 podłączenie 4 kolumn

Mrugi 05 Lip 2013 14:53 1311 2
  • #1 05 Lip 2013 14:53
    Mrugi
    Poziom 1  

Witam! jestem tu nowy i nie wiem czy pisze w dobrym dziale :)
    Posiadam wieżę Aiwa nsx-sz5 i dwie standardowe kolumny (aiwa). Mam jeszcze dwie kolumny Sony i moje pytanie brzmi: Czy mogę je podłączyć do tej wieży tak aby były 4 kolumny? Czy nic się nie spali ?
    Dodaje zdjecia ze specyfikacjami wieży i kolumn

prosze o pomoc

Aiwa nsx-sz5 podłączenie 4 kolumn Aiwa nsx-sz5 podłączenie 4 kolumn Aiwa nsx-sz5 podłączenie 4 kolumn

Proszę przeczytać:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9767614#9767614
    [_P_]

0 2
  • #2 05 Lip 2013 15:03
    D214d3k
    Poziom 39  

Niestety nie mamy informacji jaką impedancję znamionową ma wieża ale zakładam, że 6 Om. Nie można podłączyć kolumn równolegle bo wtedy można by używać tylko 30% skali bez długotrwałego przeciążania. Podłączenie szeregowe spowoduje, że 4 kolumny będą grały ciszej niż 2. Możesz sprawdzić czy kolumny Sony nie są efektywniejsze, czy nie mają lepszego pasma przenoszenia i podłączyć je w miejsce oryginalnych.
    Najlepsze wyjście to zainwestowanie 50 złotych w jakiś dodatkowy wzmacniacz lub wymiana wieży na kino domowe.

0
  • #3 13 Lip 2013 20:03
    Pablo1964
    Moderator

Z pewnością sprzęt z czterema kolumnami będzie grać gorzej niż z dwiema. A czy się spali? Musisz dokładnie przeanalizować parametry. Ale ze względu jak wyżej nie warto tracić czasu.

0