Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana hydroforu - Adaptacja instalacji od zbiornika membranowego

er_gie 05 Lip 2013 16:08 5403 2
  • #1 05 Lip 2013 16:08
    er_gie
    Poziom 7  

Wymiana hydroforu - Adaptacja instalacji od zbiornika membranowego Wymiana hydroforu - Adaptacja instalacji od zbiornika membranowego
    Witajcie
    Bardzo proszę o pomoc w temacie podłączenia zbiornika hydroforowego z jednoczesną jego zmianą z membranowego na "zwykły". Moje pytanie jest następujące, czy mogę podłączyć zwykły zbiornik wykorzystując istniejącą instalację, która była zbudowana i działała przez 7 lat wykorzystując jedno łącze. Wyglądało to tak:
    Od pompy głębinowej do domu wchodzi jedna rura "niebieska" na której jest zawór zwrotny. Przed zbiornikiem membranowym jest rozdzielacz, do którego jest podłączony łącznik ciśnieniowy, manometr i odchodzi przyłącze do domu - to z czerwoną rączką od zaworu (patrz zdjęcie). Nie chciałbym tego przebudowywać tylko podłączyć do zwykłego zbiornika bez membrany jednocześnie zaślepiając wyjście do instalacji (patrz schemat). Czy takie rozwiązanie będzie działać, czy musze przebudować wyjście na budynek?

0 2
  • Pomocny post
    #2 05 Lip 2013 17:47
    stanislaw1954
    Poziom 40  

Sam zbiornik,czy to membranowy, czy ten starszego typu z poduszką powietrzna, odgrywa tą samą rolę, gromadzenia wody pod cisnieniem. Wobec tego nie znaczenia ,który będzie zainstalowany ,czyli możesz zainstalować ten drug, bez przeróbki instalacji.Oczywiście istnieją wyjątki,od reguły, choćby to ,ze niektóre zbiorniki hydroforowe mają rury do podłączenia odpowiednio przeznaczone --> ta do podłączenia od pompy, a ta na instalację.Czyto takie istotne,-na pewno, bo robią to firmy od wielu lat.

0
  • #3 05 Lip 2013 17:53
    er_gie
    Poziom 7  

Bardzo dziękuję. Rozwiałeś moje wątpliwości. Króćce są wspawane tylko w płaszcz zewnętrzny nie ma żadnych rur w środku, wobec tego nie powinno być problemu z podłączeniem tylko do jednego z nich. Pozdrawiam

0