Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elestry 300 wat + subbas aktywny pytanie jaki?

05 Lip 2013 16:46 2034 13
  • Poziom 12  
    Witam.

Aktualnie w swoim dorobku posiadam Elestry które prawdopodobnie mają 300W i zastanawiam się nad dokupieniem jednego aktywnego subbasu, aby poprawić głośność i bas mojego zestawu. Dlaczego aktywny, bo mam mało miejsca już w aucie, no i wydaje mi się, że finansowo również wyjdzie taniej. Czy jeśli kupię aktywny subbas to będę potrzebował jeszcze jakiś crossoverem lub limiter, mam nadzieję, że nie? Zastanawiam się nad tym Subbas Proel Flash 15SA. Tak się składa, że ktoś tutaj ma na sprzedaż. Czy on spełni moje oczekiwania, czy jeszcze coś będę musiał dokupywać? Koszt najlepiej do 1200 zł, chodź wiem, że w tej cenie to będzie ciężko coś znaleźć i to raczej tylko używki :( . A może po prostu kupić lepszą końcówkę mocy do moich elestr? Aktualnie posiadam polskiego Elmuza 2304M z tego co wiem , jego moc to 2x350W!
  • Poziom 23  
    Ew może T.BOX 18A? Elmuz 2304 ma jak wskazuje oznaczenie 2x300w/4R a nie 350... Głośności nie poprawi sam z siebie, ale podkreśli dół pasma a i górki będzie można wyżej ciąć i przyjmą więcej mocy, dobrze piszę? Aktywny powinien mieć i regulowany croos, i regulację fazy oraz limiter, zapytaj sprzedającego lub szukaj info w necie...
  • Poziom 43  
    fiukis napisał:
    posiadam Elestry które prawdopodobnie mają 300W

Dobrze było by to sprawdzić (jeśli brak odpowiedniego opisu na terminalu połączeniowym, to trzeba sprawdzić model zastosowanego midbasa) moc tych kolumn, bo jeśli faktycznie mają moc 300W i impedancję 8 Ohm, to Elmuz 2304 M (2x300W/4 Ohm, ok. 2x180W/8 Ohm) nie jest w stanie ich w pełni wysterować.
    Jeden sub flash 15 SA, (rzeczywista moc to ok 300W), to trochę mało do tych Elestr z odpowiednim zasilaniem.

Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    Behringer b1800d pro i wykorzystać wbudowany crosover w subie do obciecia basow na elestry. Wtedy zyskasz na głośności bo elestry nie będą grały basami.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Jak symbol elmuza mowi taka ma moc 2304 znaczy 2 kanały 300W 4 omy i co ktoś napisze nie ma znaczenia. Co do subów to oba modele behringera mają wbudowany cros. W sumie ciężko o alternatywę w tej cenie do tych behrinegrów.
  • Poziom 12  
    Czyli prawdopodobnie jest to najbardziej korzystna dla mnie opcja w tym zakresie cenowym.

A to nie przeszkadza że subbas w tym przypadku behingera model BEHRINGER EUROLIVE B1500D-PRO będzie 6ohm a kolumny 8 ohm a końcówka mocy prawdopodobnie 4ohm ?

Nie będzie to w niczym przeszkadzało? Może się coś stać ?
  • Poziom 33  
    Nie ma to znaczenia bo sub ma swój wzmacniacz a kolumny swój
  • Poziom 12  
    Ostatecznie zakupiłem ten subbas (Behringer B 1500D-PRO ) i mam jedno pytanko otóż czy teraz bass w kolumnach szerokopasmowych mam całkowicie mieć ściągnięty ? w mikserze mam ustawione tak (potencjometr LOW na -26 )

Elestry 300 wat + subbas aktywny pytanie jaki?
  • Troll forumowy
    Nie, to jest błąd bo w tym momencie obcinasz basy na całej sumie, czyli zarówno na nadstawkach jak i na subbasie a tego robić przecież nie chcesz.

Wpinasz się sygnałem w subbas, ustawiasz cross i wychodzisz sygnałem po crossie z subbasu na elmuza. Ot cała tajemnica. Subbas gra do częstotliwości cięcia, nadstawki wszystko powyżej.
  • Poziom 12  
    Jak mam w ten sposób ustawione tak jak teraz na screanie powyżej to mam bas tylko że z subbasa samego
  • Troll forumowy
    Ale masz go dużo mniej przecież niż powinno być bo wyciszasz pasmo z całego sygnału a nie z sygnału dla nadstawki. Zrób tak jak Ci napisałem wyżej.
  • Poziom 12  
    A, jeszcze jedno: na jakiej wartości powinienem ustawić potencjometr High cut? Mam wartość od 70 do 150Hz. Optymalnie na środku?
  • Poziom 28  
    +/- 120Hz załatwi sprawę.
  • Troll forumowy
    Musisz trochę popróbować na jakim cięciu grają najlepiej. Poniżej 100-120Hz jednak nie ma sensu jej ciąć.