Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rekrutacja Politechnika Śląska Informatyka AEI Lista Rezerwowa

109877 05 Lip 2013 18:08 14517 53
  • #1 05 Lip 2013 18:08
    109877
    Poziom 6  

Witam,

Dzisiaj dowiedziałem się, iż na Informatykę na wydziale Automatyki,Robotyki i Informatyki zostałem zakwalifikowany na liście rezerwowej jako osoba 172.

Tutaj pojawia się moje pytanie:jaka jest szansa, iż dostanę się na te studia?
    Czy to oznacza, iż abym się mógł dostać, musiało by zrezygnować 171 osób?

Dodam tylko, iż ilość miejsc w tym roku wynosi 160.

Z góry dziękuje za udzielane informacje.

Pozdrawiam,

0 29
  • #2 05 Lip 2013 19:33
    klajmon
    Poziom 2  

A jaki był próg punktowy na ten kierunek?

Teoretycznie musi zrezygnować 171 osób w praktyce 3/4 nie startuje w dalszej rekrutacji dlatego szanse wzrastają.

0
  • #3 05 Lip 2013 20:24
    pepebeen
    Poziom 8  

Próg mi pokazuje, że wynosi 18,00, co wydaje mi się zaniżone... Miałem 85,60 punktów, dostałem się. Liczba miejsc 160, zakwalifikowanych do przyjęcia 157, liczba kandydatów 551.

0
  • #4 05 Lip 2013 20:35
    kostly
    Poziom 10  

czemu nie przyjęli wszystkich skoro, było aż tylu kandydatów? 3 miejsca nie zostały zapełnione, czyżby wydział wyznaczył sobie jakiś konkretny próg? A próg 18 oznacza, że tyle trzeba bylo mieć, żeby zmiescic się na liscie rezerwowej.

0
  • #5 05 Lip 2013 21:09
    109877
    Poziom 6  

Dziękuje za odpowiedzi.

Do szans powinienem chyba doliczyć to, iż niektórzy mogą zrezygnować przenosząc się np.na AGH.Co nie zmienia faktu, iż w dalszym ciągu nie wygląda to za ciekawie.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tych II oraz III list rezerwowych.Kto tam się znajduje? Czy są to listy rezerwowe ale uaktualnione tzn.będę zajmował pozycję np.99?

Tym którzy również podejmują studia życzę powodzenia oraz wytrwałości.

Pozdrawiam,

0
  • #6 05 Lip 2013 21:18
    kostly
    Poziom 10  

sam jestem w podobnej sytuacji, co Ty, z tym że na innym kierunku i sam jestem ciekaw, ale po prostu wydaje mi się, że powinniśmy sugerować się ilością oddanych teczek, szczególnie warto zajrzeć tam we wtorek po południu, gdzie nie będą zbierane już dokumenty. Wtedy można oszacować ile jeszcze osób mniejwięcej moze być przyjętych.

Nie wiem jak ogólnie to wygląda i jakie są szanse, ale chyba podobna ilość ludzi rejestruje się na dane kierunki rok w rok (chyba, ze zmienia się jakas tendencja i moda na dane kierunki, ale w ciągu tego roku nic się nie zmieniło), więc patrząc na informacje z róznych portali z zeszłego roku, można wywnioskować, że dużo przyjmowali z list rezerwowych, a nawet z drugiego naboru.

0
  • #7 05 Lip 2013 21:27
    Patman
    Poziom 8  

Jesteś trochę w trudnej sytuacji, bo jesteś "daleko" na liście rezerwowej. Sporo osób musiałoby zrezygnować, także tych z listy rezerwowej. Próbuj dalej.

Jeśli zależy Ci na informatyce na wydziale AEiI, to możesz spróbować dostać się do Rybnika. Z tego co mi wiadomo, to jest łatwiej się tam dostać. Później (po którymś semestrze) można starać się o przeniesienie do Gliwic.

Znam również kilka osób, które nie dostały się na informatykę i poszły na Elektronikę i Telekomunikację na tym samym wydziale. Wgłębianie się w tajniki elektroniki nie są dla każdego. Ja osobiście uważam, że jest to ciekawe, tylko trzeba być wytrwałym oraz mieć chęć do zrozumienia tego.
    Nie wiem jak jest teraz. Kilka lat temu było mniej chętnych niż miejsc, dlatego nie było problemów z dostaniem się na ten kierunek.

1
  • #8 05 Lip 2013 21:42
    109877
    Poziom 6  

Szczerze przyznam, że ciągle trochę odstrasza mnie ta informatyka na AEI właśnie ze względu elektroniki.Zbytnio za nią nie przepadam,słyszałem trochę oraz w internecie czytałem, iż kładzie się na nią nacisk.

Pod uwagę brał jeszcze będę Uniwersytet Śląski, chociaż wiadomo Politechnika była by lepszym rozwiązaniem.

0
  • #9 05 Lip 2013 21:44
    Obywatel LutZek
    Poziom 13  

Na EiT nie ma wielkiego problemu z dostaniem się, ale stwierdzenie:

Cytat:
    Wgłębianie się w tajniki elektroniki nie są dla każdego.

idealnie opisuje ten kierunek

0
  • #10 05 Lip 2013 21:56
    109877
    Poziom 6  

No nic dziękuję wszystkim za zaangażowanie oraz pomoc.Narazie najlepszym rozwiązaniem będzie tak jak już wcześniej wspomniał kostly aby poczekać do wtorku i sugerować się złożonymi teczkami.

Na razie życzę udanego świętowania tym co się dostali na wymarzone studia a reszcie powodzenia.

0
  • #11 06 Lip 2013 18:32
    24121967
    Poziom 12  

W tym roku było 551 kandydatów na 160 miejsc w Gliwicach i 77 na 40 miejsc w Rybniku. Co do liczby kandydatów zbliżona do lat poprzednich, co do liczby miejsc - mniej (w 2012 było odpowiednio 180 i 60). W przyszłym roku będzie pewno znowu nieco mniej, bo taką tendencję wymusił na wszystkich wydziałach rektor Politechniki Śląskiej (wydziały mogą w następnym roku przyjąć na studia dzienne tyle osób ile miały studentów na pierwszym semestrze na koniec października poprzedniego roku).
    W tym roku zapewne niewielu nie przyniesie papierów, bo inne uczelnie (AGH, PKrk, PW, PWr, PO, PCz) ogłaszają wyniki później niż PŚl a lepszy wróbel w garści .... Najwcześniej z konkurencji wyniki ogłasza AGH, dokładnie jest to 9 lipca, godz. 15; czyli jak zamykają drzwi w Gliwicach (cóż za zbieżność). Zatem nikt rozsądny, jak się dostał w Gliwicach a nie zna jeszcze wyników z innych uczelni, nie będzie zwlekał z przyniesieniem papierów do komisji. Za parę dni najwyżej je odbierze. Efekt tego taki, że 10 lipca progi pewno niewiele drgną. Polecą na łeb dopiero koło 15 lipca. Tak więc rezerwiści, życzę dużo cierpliwości, bo będzie Wam potrzebna.
    Kostly pytasz o 3 wolne miejsca. Odpowiedzią znów jest rektor, pewno było co najmniej czterech kandydatów z tą samą liczbą punktów, nie chcieli podpadać. W tamtym roku na Bud zaproponowali przyjęcie paru osobom ponad limit (bo na granicy była grupka kilku osób z tymi samymi punktami), jaka później była haja, dziekan natychmiast wzywany do rektora na dywanik, samowolka, itd. Dawniej przyjmowali na AEI 25-30% ponad limit (bo tyle mniej więcej nie przynosi papierów lub rezygnuje później) i nikt się nie czepiał ale skończyło się to 5 lat temu wraz z nowym rektorem. Te 18 punktów to też wymysł rektoratu (żeby nie wprowadzać niezdrowej rywalizacji między wydziałami), jest to próg jaki musisz mieć aby być gdziekolwiek przyjęty. W ubiegłym roku były nadzieje że się coś zmieni ale niestety ponoć głosami studentów (wdzięczni za Mrowisko) JM przeszedł na drugą kadencję.

0
  • #12 06 Lip 2013 18:56
    pepebeen
    Poziom 8  

Hej, mam pytanie o papiery. Muszę załączyć dowód opłaty za postępowanie kwalifikacyjne. Skąd wziąć ten dowód, skrina ze strony banku zrobić i wydrukować? Przecież mają w systemie zanotowaną moją opłatę (inaczej nie braliby mnie w ogóle pod uwagę przy kwalifikacji), bez sensu z tym dowodem wpłaty.
    #2 Kopia świadectwa dojrzałości i kopia dowodu - zeskanować, wydrukować?

0
  • #13 06 Lip 2013 19:15
    pawelooss
    Poziom 11  

pepebeen napisał:
    Muszę załączyć dowód opłaty za postępowanie kwalifikacyjne. Skąd wziąć ten dowód, skrina ze strony banku zrobić i wydrukować?

A nie masz w banku opcji eksportu do PDF lub wydruku zlecenia przelewu? Mają to wprawdzie w systemie, ale chcą druk dla formalności.

pepebeen napisał:
    #2 Kopia świadectwa dojrzałości i kopia dowodu - zeskanować, wydrukować?

Zrób ksero. I tak zabierasz ze sobą oryginalne świadectwo, a oni już na miejscu porównują je z kserem i mażą parafkę, że wyniki się zgadzają.

0
  • #14 06 Lip 2013 19:17
    pepebeen
    Poziom 8  

OK, dziękóweczka. Tak, chyba jest takie coś na stronie banku, teraz mi świta. :)

0
  • #16 07 Lip 2013 14:55
    pawelooss
    Poziom 11  

Tak. Zresztą i tak w październiku wyślą Cię na swoje badania w pobliskiej przychodni. ;)

0
  • #17 07 Lip 2013 20:02
    majlo93
    Poziom 13  

pepebeen napisał:
    Mam kolejne pytanie, pojawił się kolejny problem - badania lekarskie. Mam iść do rodzinnego, żeby mi wypisał brak przeciwwskazań do pracy przy komputerze do 4 godzin*?

* http://rekrutacja.polsl.pl/Documents/Rodzaje_czynnikow_szkodliwych_dla_zdrowia.pdf

W spisie dokumentów napisano:

Oświadczenie studenta o braku przeciwskazań do studiowania na kierunkach, na których będzie narażony na działanie czynników szkodliwych (wykaz kierunków) [K]

Wiec trzeba robić te badana skoro i tak skierują mnie w październiku czy to oświadczenie wystarczy?

OŚWIADCZENIE
    Oświadczam, że w przypadku wystąpienia przeciwskazań do studiowania na kierunku przeze
    mnie wybranym, ujawnionych w trakcie badania lekarskiego przeprowadzonego na zlecenie
    Uczelni w trakcie pierwszego roku studiów, wyrażam zgodę na przeniesienie na inny kierunek
    studiów, zaproponowany przez Uczelnię , na którym nie występują czynniki szkodliwe dla
    zdrowia.
    ………………………………………. …………………………………………
    Gliwice, dnia podpis studenta

0
  • #18 07 Lip 2013 20:36
    pepebeen
    Poziom 8  

@majlo93 Na profilu PŚ na fb znalazłem ich wpis

Cytat:
    Witamy,
    Jeśli student nie dostarczy stosownego ZAŚWIADCZENIA wystawionego przez lekarza, wówczas może napisać OŚWIADCZENIE o braku przeciwskazań do studiowania na kierunkach, na których będzie narażony na działanie czynników szkodliwych.
    Pozdrawiamy.

Wynika z tego, że można przynieść zaświadczenie od lekarza, ale nie trzeba, jednak w tym wypadku trzeba podczas składania papierów podpisać to oświadczenie. Oczywiście istnieje ryzyko, że nie będziesz zdolny do studiowania tego kierunku i wyjdzie to w czasie tych zleconych badań od uczelni, ale to jest wręcz śmieszne. "Zagrożenie: praca przy komputerze do 4 godzin", hehe.
    Ja wybieram podpisanie oświadczenia. Szkoda czasu na tarabanienie się po przychodniach.

Jedyne czym się martwię, to czy do zdjęć się nie przyczepią. :D
    Pozdro

0
  • #19 08 Lip 2013 12:38
    majlo93
    Poziom 13  

Panowie po dostarczeniu dokumentów kiedy dowiem się : o rozpoczęciu roku akademickiego, podziale na grupy, planie wykładów czy inne informacje bo dziś nie uzyskałem żadnych informacji?

0
  • #20 08 Lip 2013 15:29
    eletron
    Poziom 2  

majlo93 napisał:
    Panowie po dostarczeniu dokumentów kiedy dowiem się : o rozpoczęciu roku akademickiego, podziale na grupy, planie wykładów czy inne informacje bo dziś nie uzyskałem żadnych informacji?

Jeśli nic się nie zmieniło, nie wporowadzono usprawnień (albo "usprawnień") to:

Termin oraz miejsce inauguracji roku akademickiego podane będą w liście poleconym, który otrzymasz za tydzień, może dwa, może trzy... W każdym razie przed 1 października. W tym liście będzie też decyzja o przyjęciu na I semestr, polecenie by założyć konto w SOTS oraz dokonać opłaty za legitymację i indeks.

Jak wygląda podział na grupy dowiesz się z listy, która będzie wisieć w okolicy dziekanatów. Gdy takiej listy tam nie będzie, to najprawdopodobniej dostarczy ją pani z dziekanatu i puści w obieg po auli w czasie inauguracji (lista będzie przechodzić od studenta do studenta).

Plan zajęć jest pod adresem: https://plan.polsl.pl

0
  • #21 08 Lip 2013 16:24
    majlo93
    Poziom 13  

OK. Dzięki wielkie za informacje.

0
  • #22 08 Lip 2013 18:47
    Adrianov
    Poziom 7  

Raczej się nie dostanę jestem pomiędzy 80-90 miejscem na liście rezerwowej. A stan na dzisiaj to około 100 oddanych teczek. Trzeba się pogodzić z tym - autor tematu to wielki optymista.

0
  • #23 09 Lip 2013 00:54
    109877
    Poziom 6  

Z tego co mi wiadomo autorem tego tematu jestem ja.Nie jestem optymistą pytałem tylko o możliwość dostania się bowiem słyszałem,iż taka szansa istnieje będąc czasami daleko na liście.Sam złożyłem jeszcze na Uniwersytet a z Politechniką się już pożegnałem.Tyle razy pytałem,rozmawiałem zawsze słyszałem słowa dostaniesz się,niż demograficzny itp.Teraz życie zweryfikowało moje plany z możliwościami.
    24121967podał wiele ważnych informacji,oraz ukazał,iż na nieszczęście dla oczekujących na liście daty nie zbyt odpowiadają.

Pozdrawiam,

0
  • #24 09 Lip 2013 13:56
    eerfe
    Poziom 2  

hej
    też złożyłem papiery na jednym z kierunków, ale jedno mnie zastanawia:
    skąd mam wiedzieć czy jestem na liście rezerwowej czy już się dostałem ??

0
  • #25 09 Lip 2013 15:18
    pawelooss
    Poziom 11  

A zalogowałeś się w ogóle do SOREK-u? Tam wszystko jest napisane w sekcji „7. Wyniki rekrutacji”.

0
  • #26 09 Lip 2013 16:54
    eerfe
    Poziom 2  

no tak ;) jest napisane tylko: zakwalifikowany do przyjęcia
    choć dziwne to jest bo limit miejsc to 30 a liczba zakwalifikowanych do przyjęcia to 39

0
  • #27 09 Lip 2013 16:58
    Adrianov
    Poziom 7  

109877, kolego mi też mówiono, że się dostanę i jestem w takiej samej sytuacji jak ty. Złożyłem także na tą samą uczelnie co ty, także zobaczymy. Wielka szkoda.

0
  • #28 09 Lip 2013 17:30
    kostly
    Poziom 10  

Też jestem na liście rezerwowej, 80 miejsce. Ja myślę, że trzeba trochę cierpliwości, bo szanse zawsze są, tymbardziej, że rok temu było tak:

http://www.polsl.pl/Lists/AktualnosciUczelnia...Filter1Field2=Identyfikator&Filter1Value2=686

Czemu w tym roku miałoby być inaczej? Dzisiaj były wyniki na AGH, lada dzień powinny pojawić się na politechnice Wrocławskiej. Myślę, że wiele osób, które składało także na te uczelnie przeniesie swoje dokumenty na teoretycznie lepsze uczelnie, do większych miast. Wg mnie osoby, które są na liście rezerwowej około 20-30 miejsca mają raczej pewne dostanie się. Osoby do 100 miejsca mogą mieć nadzieje, ale już osoby powyżej 100 miejsca raczej nie mają na co liczyć.

Dzisiaj był ostatni dzień oddania teczek, na mój kierunek teczek nie przyniosło 15 osób, teraz wystarczy, żeby z 30-40 osób, które zaniosły dokumenty, po prostu przenisły je na AGH i inne lepsze uczelnie i kilkadziesiąt osób na liście rezerwowej zwątpiło i poszło gdzie indziej i już się dostanę;) Oczywiście to co napisałem brzmi bardzo optymistycznie, w razie czego także jestem zarejestrowany na inną uczelnie.

Powodzenia

0
  • #29 09 Lip 2013 17:49
    Adrianov
    Poziom 7  

kostly, a z ciekawości na jakim kierunku jesteś?

Musiałby to być łut szczęścia by się dostać tam. A propos linki w stronie która podałeś już nie działają niestety.

0
  • #30 09 Lip 2013 17:53
    kostly
    Poziom 10  

energetyka

Jeśli chodzi o link, to dziwne, bo mi normalnie wchodzi;)

Może zacytuję, jak było rok temu

"Dzisiaj w południe rozpoczął się drugi nabór kandydatów na studia na rok akademicki 2012/2013. Na przyszłych studentów Politechniki Śląskiej czekają wolne miejsca na większości Wydziałów - zarówno na studia I i II stopnia, stacjonarne, jak i niestacjonarne.

Na osoby zainteresowane studiami stacjonarnymi I stopnia czeka jedenaście z czternastu Wydziałów Politechniki Śląskiej. Jedynie Architektura, Budownictwo i Inżynieria Biomedyczna mają już komplet nowoprzyjętych studentów."

No mi, tak jak wielu z Was zależy na politechnice śląskiej, gdyż jest to dobra uczelnia, z dobrą renomą, trzeba mieć nadzieję, że wiele osób z góry list pójdzie na AGH, lub PWR.
    Mam złożone dokumenty także na politechnikę opolską, ale z wielu przyczyn lepsza będzie chyba politechnika w gliwicach. Ma ktoś z Was w ogóle informacje co do tego jak jest na Politechnice w Opolu? Czy warto?

A Wy na jakich kierunkach widniejecie na liscie rezerwowej?

0