Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Integra 32 - Nie nawiązano łączności z centralą DloadX

maniek97 05 Jul 2013 18:45 23469 12
Optex
    maniek97
    Level 11  
    Witam

Wiem, że temat był już wałkowany ale nie mogę znaleźć satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Posiadam centralę Integra32. Jest to nowy alarm, ma niecały tydzień. Stworzyłem kabelek do komunikacji przez RS232 ale po podłączeniu w Dloadx jest zielona kropka czyli połączenie ok mimo wszystko przy odczytywaniu ustawień pojawia się komunikat jak w temacie. Reset centrali, uruchamianie z kołków nic nie dało. Poczytałem poszperałem na forum, jest tylko o tym, że trzeba uruchomić funkcję downloading i ustawić takie same hasła w centralce jak i w DloadX. Wykluczam raczej problem z kablem ponieważ był robiony wg instrukcji i po podłączeniu do manipulatora poprzez przejściówkę program Guardix łączy się bez problemu. Szanowni forumowicze może jest jeszcze jakiś mały szczegół który przeoczyłem? Może coś z ustawieniami w komputerze? Porty COM poprzez menedżer urządzeń zmieniałem z 1 na 3 i też nic to nie dało. Zastanawia mnie jedna rzecz mianowicie jak wejdę w DloadX -> połączenie -> konfiguracja to w zakładce port RS-232 oprócz wyboru COM mam wszystko wyszarzone. Czy tak to powinno wyglądać?

pozdrawiam i z góry dzięki za zainteresowanie tematem.

............................................................................
    Ogłoszenie

Przeczytaj również:
    Satel Integra - konfiguracja systemu - wybrane zagadnienia Wybrane najciekawsze tematy dotyczące konfiguracji systemu Satel Integra
    Wyjścia (programowalne i nie tylko) central alarmowych
    Jak działają wyjścia alarmowe centrali
    Podłączenie dowolnej czujki do dowolnej centrali alarmowej - poradnik
    Jak podłączyć sygnalizator do centrali alarmowej - poradnik
    Typy wyjść centrali Integra, które stosujemy przy "automatyce" domowej

Piec C.O. - integracja z alarmem (np. Satel Integra)
    ETHM 1 Plus/ Integra Control. Wybrane zagadnienia.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi poradnikami, tematami wyróżnionymi, artykułami, z zakresu systemów zabezpieczeń takich jak domofony, automatyka bram i szlabanów, systemy alarmowe, kamery, kontrola dostępu:
    Poradniki dot. systemów zabezpieczeń

Jeżeli w w/w tematach nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, zapraszamy na forum:
    Systemy zabezpieczeń

Zachęcamy również do odwiedzenia sekcji Poradniki Ogólne, gdzie znajdziecie materiały z pozostałych działów forum, w tym dla osób rozpoczynających swoją przygodę z elektroniką:
    Poradniki Ogólne
  • Optex
    bercikmk
    Level 18  
    Jeżeli kabelek masz poprawnie zrobiony, (możesz podeprzeć się instrukcją od centrali gdzie jest schemat) to po połączeniu komputera z uruchomionym programem z poprawnymi identyfikatorami do centrali, a nastęnie podaniu jej zasilania komunikacja powinna rozpocząć sie automatycznie. Usterki mogą być dwie, albo uszkodzony port w komputerze albo w centrali, ale skoro z manipulatorem przez Guard masz połączenie to prawdopodobnie padnięty port w centralce. Odnośnie zakładki konfiguracja. Tak wszystko jest szare( nieaktywne ) z wyjątkiem wyboru portu mCOM.
    reweriko

Level 25  
    Kolega wyżej doradza prawidłowo choć istnieją jeszcze inne przyczyny.
    1. Zaprogramowany monitoring - skutecznie blokuje połączenie (wyłącz o ile masz zaprogramowany).
    2. Niektóre przejściówki USB wadliwie działają z niektórymi centralami (zmień przejście USB).
    Sprawdź id centrali i dloadx - powinno "zagadać".
    Powodzenia.
  • Optex
    avision
    Level 12  
    Witam, podłączam sie pod problem. Centrala zadziałała po podłączeniu kabla, po czym miała za każdym razem coraz większe trudności z uzyskaniem połączenia aż w końcu zamilkła. Port com świeci na zielono, ID ustawione prawidłowo. Transmisja przez przejściówkę USB. GuardX działa na tym samym kablu ok. Centrala sprawna bo na drugim kablu i drugim kompie działa DloadX. Czy problem w długości kabla ? ok 20m między centralą a komputerem. Początkowo wszystko działało ok. GuardX działa na jeszcze dłużym kablu więc nie bardzo rozumiem.
    Szymon Tarnowski
    Level 27  
    avision wrote:
    Czy problem w długości kabla ? ok 20m między centralą a komputerem. Początkowo wszystko działało ok. GuardX działa na jeszcze dłużym kablu więc nie bardzo rozumiem.
    A DLOAD działa na tym "jeszcze" dłuższym kablu? 20 metrów dla taniej przejściówki USB która niekoniecznie musi trzymać standardy napięciowe może być problemem. Do tego sam kabel może być kiepski, mogą się na nim indukować zakłócenia z innych źródeł, a same źródła zakłóceń mogły być wyłączone lub nie istnieć w momencie montażu.
    avision
    Level 12  
    GuardX działa bez problemów na tym samym kablu co DloadX tylko dodatkowo przedłużonym o jakieś 6-7 m do klawiatury. Kabel jest przepinany fizycznie.
    avision
    Level 12  
    Zadziałało po wymianie wtyczki RJ12 przy centrali. Dziwne bo na starej wtyczce GuardX działał bez problemu.
    maniek97
    Level 11  
    W moim przypadku winę za brak połączenia poniósł kabel. Kupiłem dedykowany na Allegro i zadziałało od razu. Dziwne bo przejście między wtyczką RS a RJ12 zrobione identycznie a mimo wszystko nie działało. Może dlatego że kabel który kupiłem był płaski a ten poprzedni znalazłem w piwnicy od jakiegoś urządzenia i był okrągły. Może były przez to zakłócenia pomiędzy żyłami, które się indukowały.
    avision
    Level 12  
    Też najpierw miałem kabel zwykły 6 żyłowy i na nim nie ruszyło. Po założeniu płaskiego kabla poszło od razu. Jako ciekawostke podam, że próbowałem nawiązać łącznoć na kablu o długości ok 80 m i coś łapało ale nie mógł się zsynchronizować. Co ciekawe centrala telefoniczna Digitex po zwykłym kablu (skrętka) potrafi się komunikowac z komputerem po RS232 bez żadnego problemu.
    avision
    Level 12  
    Po założeniu karty PCI z RS232 i wyeliminowaniu przejściówki USB komunikacja idzie bez najmniejszego problemu jakby co :)
    Ta sama przejściówka USB na innym kablu działa prawidłowo.
    bury
    Level 19  
    Witam.
    Miałem dziś problem z połączeniem, j/w. niby komp widzi ze coś jest podłączone do niego, ale nie wykrywa że to Integra.
    Pomogło zarobienie wtyczki RJ (mimo iż przy sprawdzaniu ciągłością obwodu przewód był ok.
    Rezystancje około 10 om na oryginalnym przewodzie Satela.
    Po wymianie RJ nie mierzyłem przewodu.

..Może komuś się przyda..
    Altharis
    Level 9  
    Witam.
    Mam podobny problem co w temacie. Zaznaczę że posiadam oryginalny kabel SATEL do programowania central USB-RS. Pokuszę się powiedzieć że jest na pewno sprawmy. Sądzę po tym że z centralami Versa ostatnio łączył się bez problemu, do tego za jego pomocą udało mi się zaktualizować Firmware w Integrze 64. Tylko teraz jest problem ta sama centrala nie ma połączenia z programem DLOADX. Mimo że znałem ustawienia wszystkie, mimo że przywróciłem ustawienia fabryczne, mimo że 'puszczam' z 'kołków'. Tryb serwisowy jest, downloading RS jest. Ikona w programie jest zielona; niby komunikacja jest jednak nie mogę nic odczytać z centrali, wyskakuje 'brak połączenia z centralą'. Wie może ktoś jak rozwiązać ten problem?!
    Nadmienię jeszcze że ostatnio przy centrali było grzebane, znaczy odłączone zostały jakiem manipulatory i ekspander? Nie wiem czy to może mieć jakiś związek z moim problemem.

Mam nadzieję że ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć jakieś rozwiązanie, ewentualnie gdzie i jak szukać przyczyny problemu.
    degires
    Level 2  
    PEWNE uszkodzenie układu MAX232 - uszkodzenie było prawdopodobnie spowodowane błędnym podłączeniem przewodu do centrali - złącze PIN5 zostało podłączone do portu syntezera mowy centrali co spowodowało uszkodzenie jednego z portów układu MAX232.
    Niestety moduły GPRS są na PIN5 a centrale na wtyczkę telefoniczną. z rozpędu można skończyć programować GPRS i następnie wpiąć się PIN5 do Integry .... - i następuje podanie napięcia nie w te miejsca co potrzeba i kabel uszkadza się.
    Objawem takiego uszkodzenia jest brak połączenia z programem DloadX ( program FlashX działa , działają również urządzenia oparte o komunikację TTL takie jak GPRS T-1,T-2.Micra,Versa ).
    Najlepiej gniazdko PIN5 na integrze ( od syntezatora) zakleić taśmą.