Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bramka Linksys PAP2T - Miga dioda zasilania, oraz ethernet - brak kontaktu

05 Lip 2013 21:05 2907 3
  • Poziom 14  
    Witam,

dzisiaj odłączyłem bramkę PAP2T z zasilania i po jakiś 30 minutach włączyłem z powrotem. Od tego czasu zaczęła migać jednocześnie dioda zielona (ethernet) i czerwona (power).

Bramka nie reaguje w żaden sposób - brak połączenia przez kabel sieciowy (zarówno wykorzystując router, oraz bezpośrednio do komputera), brak również kontaktu za pomocą telefonu, aby zresetować ustawienia.

Dlaczego bramka odmówiła posłuszeństwa, czy to mógł paść zasilacz, czy coś bardziej ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    Ten sposób nie działa - bo jak pisałem wcześniej nie ma kontaktu z bramką w żaden sposób tzn. jak uruchamiam i klikam Recover Firmware, to w okienku poniżej jest pokazany adres IP mojego komputera i tylko jego - zamiast bramki VOIP. Gdy klikam Continue następuje przeszukiwanie i wyświetla się komunikat, że nie znaleziono żadnego urządzenia.

Cały czas mam komunikat, że kabel sieciowy jest odłączony przy bramce PAP2T

Dodano po 45 [minuty]:

A mam jeszcze jedno pytanie tzn. czy mogę kupić dowolny zasilacz 5V/ 2A i podłączyć go do bramki VOIP ? W specyfikacji jest napisane DC - czy w takim razie taki zasilacz:

http://allegro.pl/ladowarka-sieciowa-psp-zasilacz-kabel-5v-2a-odsa-i3342577335.html

nie będzie odpowiedni ?
  • Poziom 11  
    Tak, w zasadzie dowolny stabilizowany zasilacz który ma odpowiednią wydajność prądową.
    Warto by podejrzeć np wiresharkiem czy bramka po włączeniu wysyła jakieś pakiety w sieć.