Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mt7002 - Odtwarzacz Media droid połączenie HDMI>DVI z monitorem lcd

damton 06 Lip 2013 00:06 1158 3
  • #1 06 Lip 2013 00:06
    damton
    Poziom 8  

Posiadam odtwarzacz Media Droid MT 7002 oraz monitor lcd LG W2443T
    W monitorze jest wejście DVI - D. Monitor jest full hd i ma HDCP

Chcę oba urządzenia połączyć przy pomocy kabla HDMI > DVI - niestety brak obrazu (monitor przechodzi w tyb czuwania - nie reaguje na sygnał)

Dodam że sprawdzałem działanie odtwarzacza na innym telewizorze przez HDMI i działa bez problemu.

Zmiana rozdzielczości nic nie daje (również zmiana częstotliwości odświeżania ). Sprawdzałem na dwóch różnych kablach.

Po podłączeniu do tego monitora tunera sat Ferguson Ariva 100HD (połączenie HDMI z tunera do DVI w monitorze) - wszystko działa ok. Podobnie po podpięciu konsoli X-box tym kablem - też wszystko świeci (rozdzielczość 1920x1080, odświeżanie 60hz).

Co może być problemem?

Czemu te dwa urządzenia (Media droid i mój monitor) nie chcą współpracować? Chodzi o jakąś właściwość sygnału o której nie wiem?

Bardzo proszę o odpowiedź.

0 3
  • #2 06 Lip 2013 22:57
    anmedia
    Poziom 39  

damton napisał:
    Co może być problemem?

Przejsciowka *!
    damton napisał:
    Czemu te dwa urządzenia (Media droid i mój monitor) nie chcą współpracować?

Moga byc problemy typu:
    1. Przejsciowka o ktorej wspomnialem (moze a nie musi)
    2. Pomimo ze sprawdziles na dwoch kablach takze wina kiepskiego lub zbyt dlugiego kabla
    3. Problem w komunikacji media <-> monitor z wymiana klucza. To sie zdaza.
    4. Problem samego odtwarzacza. Kilka miesiety temu byl podobny problem w ktorym odtwarzacz nie wspolpracowal z jednym TV (po wymianie na inny model zadzialalo wszystko)

0
  • #3 07 Lip 2013 19:49
    damton
    Poziom 8  

co do kabla to on jest ok. Tak jak pisałem ten kabel działa bez zarzutu przy połączeniu tego monitora z konsolą i z tunerem sat.
    To w takim razie raczej problem komunikacji między urządzeniami . A skoro tak to jaką mam pewność ze przy wymianie na inny odtwarzacz wszystko zadziała. Jest jakiś parametr na który trzeba zwrócić uwagę ?

0
  • #4 07 Lip 2013 22:44
    anmedia
    Poziom 39  

damton napisał:
    co do kabla to on jest ok

Dla jednego urzadzenia bedzie ok dla innego nie musi zwlaszcza jesli bedzie to jakis no-name.
    damton napisał:
    A skoro tak to jaką mam pewność ze przy wymianie na inny odtwarzacz wszystko zadziała

Nie masz zadnej pewnosci. Piszac wymiana na inny mialem na mysli inny model inna marke.
    damton napisał:
    Jest jakiś parametr na który trzeba zwrócić uwagę ?

Jesli chodzi tylko o uzyskanie samego polaczenia nie ma. Jedynie na co zwroc uwage na wersje zlacza HDMI.

0