Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyciszanie zasilacza. Płyta Gigabyte GA-8I915P-Duo . Jaki zasilacz?

05 Mar 2005 19:46 3570 11
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Moim skromnym zdaniem zamiast wyciszać zasilacz / przypuszczam , że niezbyt wysokiej klasy / lepiej go wymienić na cichy.
  • Poziom 16  
    jeśli kolega już wspomina o zmianie zasilacza to jaki proponujecie do płyty gigabyte GA-8I915P-Duo
  • Poziom 28  
    Ja w swoich PC stosuję zasilacze Chieftec HPC-360-360W . Posiada on dwa wentylatory z regulacją obrotów . Są one ciche o poza tym dobrze stabilizują napięcie. Są dosyć drogie /ok 200,0zł/ ale jest to inwestycja na długi czas.
  • Poziom 18  
    Witam!
    Z wyciszaniem zasilaczy bawiłem się dość długo i dopuki nie zwiększymy powierzchni radiatorów i nie zastosujemy dwóch wentylatorów z płynną regulacją obrotów, rzędu od 600RPM, to nie mam mowy o ciszy w zasilaczu, tak jak to jest w moim Taganie TG380-U01, kupiłem go ze względu na większą i pewną moc oraz cisze o której tak pisali w różnych recenzjach. Kiedy go dostałem i włączyłem, myślałem że nie działa taki jest cichy. Minęła już 2 miesiace i ciągle go nie słychać. Zwykłe zasialcze, które montowane są w tanich obudowach, mają bardzo małe radiatory i głośne wentylatory. Ja przerabiałem je tak, że zwalaniałem obroty wentaltora i dokładałem drugi od góry lub od przodu. Musiałem wyciąć dziure w pokrywie, ale efekt był całkiem spory, zasilacz, zancznie ucichł. Dobrą rzeczą jest zastosowanie płynnej regulacji, która umożliwi utrzymanie obrotów wentylatora na jak najniższym poziomie, a przypadku obciązenia, zwiększy je. dobrze jest podczas testów kontrolować temperture i tak wykalibrować regulator, żeby trzymał obroty jak najniżej.
    Jednak trud i czas jaki trzeba w to włożyć nie jest opłacalny, za mojego Tagana dałem 259zł, ale mam 3 lata gwarancji, ciszę o jakiej nawet nie myślałem przy decyzji jego kupna w sklepie internetowym oraz duży zapas mocy.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Tagan, Tagan TaGAN!!!!!

330Watt totalnej ciszy za 230zł.
  • Poziom 16  
    Też sobie kupie tagana TG380-U01, już wcześniej o nim myślałem
  • Poziom 18  
    Naprawde polecam go. Kolega ma Chiefteca i Tagan jest o wiele cichszy i według mnie lepiej i staranniej wykonany. Wydaje się że dużo kosztuje, ale mojemu kumplowi już 2 raz się spalił zasilacz, a przy tym płyta, procesor i kilka innych elementów. Więc to też była jedna z przyczyn zakupu dobrego zasilacza z dobrą ochroną przeciwprzepięciową, a także przyjemna cisssssszzzzaa :)
  • Poziom 12  
    Tagany naprawde są cichutkie, w szczególności 330 (większości taki naprawdę wystarcza).

Chieftec - najgorszy zasilacz z tych lepszych, a do tego to suszarka

Tańszego-porządniejszego sprzęta od Tagana nie znajdziemy!
  • Poziom 11  
    tak odbiegając od zakupów dosyć drogiego zasilacza .
    Ja zrobiłem tak:
    1. zdjąłem obudowę - ciepełko ulatnia się do całej obudowy kompa
    2. wiatrak , pomimo że miał regulacje (podobno) ustawiłem na 5 V (kręci się)
    3. ten sam wiatrak przykręciłem do obudowy stosując podkładki z bumy - tak na wszelki wypadek

do pełni szczęscia mam jeszcze PIII na samym radiatorze , grafike też na radiatorze i dysk przykręcony na gumkach do obudowy.
    W sumie w całym kompie mam tylko jeden wiatrak , przy zasliaczu.
    Cisza , spokój
    Teraz muszę patrzeć na diody czy komp działa , czy nie
    Ale jest to poświęcenie na które jestem gotów :-)

Małym kosztem , skutecznie i do przodu
  • Poziom 12  
    Ja kupiłem właśnie to na allegro.Z ciekawości.Okazało się że są tam 3 sposoby wyciszenia zasilacza.Jednym z nich jest zmiana napięcia zasilania wiatraka na niższe.Ten sposób wypróbowałem już rok temu i zasilacz działa bez problemu no i faktycznie chodzi nieco ciszej.