Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bizhub c250 - brak bramy domyślnej

06 Lip 2013 08:00 3087 13
  • Poziom 12  
    Witam serdecznie. Mam kłopot z drukarką bizhub c250. Tzn. udało mi się ją połączyć przez router z komputerem i wszystko działa, ale chciałem ją połączyć z kompem za pomocą kabla (crosa). Po wpisaniu cmd oraz ipconfig mam nr. ip., maskę sieci, ale nie mam nr. bramy domyślnej. Jeśli w drukarce wpiszę same zera w miejsce bramy domyślnej to nie ma polaczenia. Jak to ugryść?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    Brama nie ma nic do tego. Pewnie wpisujesz zły adres ip w maszynę. Jeśli komputer ma np. 192.168.0.2 to maszynie wpisz 192.168.0.3. Muszą być różne na ostatniej cyfrze. I to musi zadziałać.
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Brama to z reguły IP Twojego rutera. Do drukowania i skanowania w obrębie sieci nie musisz jej wpisywać .

C.
  • Poziom 12  
    Więc tak: ip. kompa 169.240.71.160
    maska 255.255.0.0
    brama..............
    do drukarki wpisuje: ip 169.240.071.161
    maska 255.255.000.000
    brama 000.000.000.000
    i niestety nie idzie. Komputer połączony kablem (crosem) bez routera
  • Specjalista - kserokopiarki
    A w jaki sposób masz internet doprowadzony ? Podejrzewam że to połączenie które opisałeś powyżej to połączenie wi-fi . Kabel ma inne , dodatkowe połączenie. Musisz wejść w ustawienia sieci (połączeń)i sprawdzić jak to Twoje połączenie wygląda. To z kopiarką będzie innym połączeniem które musisz dopiero skonfigurować . Kliknij na nie prawym klawiszem myszy i we właściwościach wybierz TCP/IP , odznacz DHCP i ręcznie wpisz n. 192.168.0.10 , maskę 255.255.255.0 , bramę możesz wpisać np. 192.168.0.1 a DNS 8.8.8.8. - chociaż obowiązkowe przy takim połączeniu to nie jest. Potem w kopiarce ręcznie przypisujesz np. 192.168.0.20 , maskę 255.255.255.0 , brama nie musi być podana.

C.

p.s. Jak podłączyłeś kabel od kopiarki do komputera był jakiś komunikat ? Czasem się zdarza że połączenie (karta sieciowa) jest wyłączona i trzeba zacząć od jej włączenia celem aktywacji połączenia.
  • Poziom 12  
    Internet nie jest doprowadzony ani do drukarki ani do kompa. Jest tylko komp kabel i drukarka. Takie dane otrzymuje po wpisaniu cmd potem ipconfig. Karta sieciowa jest napewno włączona bo gdy między urządzenia wpinam router to wszystko działa jak należy (oczywiście wpisuje inne ip, maskę i bramę. No właśnie jak wpięty jest router to mam wszystkie dane (adres bramy) a bez routera brak tej nieszczęsnej bramy.
    Jeżeli masz tylko komp <->drukarka to skonfiguruj połączenie ręcznie , tak jak napisałem powyżej. To co otrzymujesz po ipconfig to prawdopodobnie działanie DHCP. Ustaw ręcznie adres IP , maskę komputera a następnie wyższy adres IP i maskę taką samą jak w kompie wpisz do kopiarki. Nie ma możliwości nie działać. Inna sprawa będzie kiedy znów włożysz kabelek sieciowy z internetem ... Wtedy to połączenie może nie działać.

Możesz też zrobić inny numer - podłącz się do rutera , tak aby mieć dostęp do sieci z włączonym DHCP. Następnie wpisz ipconfig i odczytaj parametry jakie masz. Ruter przypisuje pewną grupę adresów a część jest wolna do przyporządkowania samodzielnego. Z reguły te od 254 w dół bywają wolne. Zatem ustaw połączenie ręcznie wykorzystując odczytane parametry , serwer DNS możesz wpisać 8.8.8.8 , a adres IP ustaw z końcówką .251 a kopiarce przypisz np. 252 i gotowe !

C.
  • Poziom 12  
    Ok. W poniedziałek będę walczył. Jeszcze jedno pytanie. Co wpisać w drukarce jako adres bramy? Same zera? Czy może coś innego?
    Jak już koniecznie chcesz coś wpisać to wpisz adres IP rutera.

C.
  • Poziom 12  
    Kurcze już mi się wszystko pomieszało. Mam tylko komuter i drukarke. Nie mam routera. Już mniej więcej wiem jak powpisywać adresy na "sztywno" do kompa ale nadal nie wiem co mam zrobić z tą bramą w drukarce. Czy nie wpisywać nic czyli same zera czy obojętnie co.
  • Poziom 20  
    Wpisz to co Ci powiedział:
    copyman napisał:
    Jak już koniecznie chcesz coś wpisać to wpisz adres IP rutera.
    C.

Poza tym bramka w komputerze i drukarce powinna być taka sama.
    M.
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Jeżeli nie masz rutera i internetu na kompie to tworzysz połączenie "z ręki" tak jak opisywałem ... Przyznajesz na stałe IP , maskę kompa i kopiarki . Adresy IP muszą się różnić ostatnią cyfrą.

C.
  • Poziom 12  
    Już wszystko działa. Serdeczne podziękowania za pomoc. Ale jeszcze nie do końca. Po "wysłaniu" dokumentu na wyświetlaczu kopiarki wyskakuje komunikat "uzupełnij papier". Oczywiscie papier jest. Nie została wydrukowana strona testowa ale to chyba nie to. Nie chce drukować z zadnej szuflady ani z podajnika recznego.
    A rozmiary papieru się zgadzają ? Pod sterownikiem (konfiguracja) możesz nawiązać łączność 2 kierunkową z kopiarką i należy poprawnie skonfigurować opcje maszyny w tym także kasety na papier i formaty papieru.

C.