Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Beko WMB 51011 - Sama uruchomiła się

Marecki1987 06 Lip 2013 08:47 1800 2
  • #1 06 Lip 2013 08:47
    Marecki1987
    Poziom 10  

Witam,
    mam problem, nie wiem czy to po prostu wystąpiło tylko raz ale sama uruchomiła się. Otóż wczoraj było kilka prań robionych (wszystkie ok) potem pralka została wyłączona guzikiem, bez odłączania z gniazdka. Następnie po jakimś czasie jeszcze 1 pranie miało być i po zatrzaśnięciu drzwiczek i włączeniu przycisku zasilania pralka uruchomiła się sama bez naciskania przycisku start. Zaczęła pobierać wodę itp. No to wyłączyliśmy ją przyciskiem i jeszcze raz, no i potem było dobrze ale program sie zaciął gdzieś przed wirowaniem. No to ustawiłem program na samo wirowanie i poszło. Potem zrobiłem reset przez przytrzymanie przyciski i następne pranie było juz bez zarzutu. Ktoś ma pomysły co to mogło być?

Jeszcze taka informacja, w łazience gniazdko mieliśmy daleko i wcześniej była pralka puszczona przez przedłużacz który chyba nie wytrzymał prądu jaki pralka pobiera. W pewnym momencie wtyczka od pralki wtopiła się trochę w przedłużacz(zorientowałem się jak pralka traciła moc wirowania). Wiem głupota bo nie powinno się puszczać przez przedłużacz. Bolec jeden od wtyczki jest troche pokryty nalotem. Jest problem też bo pralka jest na gwarancji a jak ktoś zobaczy ten nalot na wtyczce to raczej gwarancji nie uzna :/. Teraz jest pralka bezpośrednio podłączona pod gniazdko i działała dobrze kilka miesięcy po historii z przedłużaczem a wczoraj taki incydent się pojawił.

Jeszcze pytanie ciężko taki przewód zasilania wymienić? Może warto jak pralka jest jeszcze na gwarancji to w razie czego można by ją zgłosić jakby się powtarzało.

Wszystkim z góry dzięki z odpowiedzi,
    pozdrawiam.

0 2
  • #2 06 Lip 2013 10:12
    opamp
    Użytkownik obserwowany

Może przycisk Start / Pausa robi zwarcie zdarza się wymian koszt około 50 zł zależnie od serwisu.

0
  • #3 20 Sie 2014 19:24
    Marecki1987
    Poziom 10  

Myślę że to mogło być jednak właśnie coś z przyciskiem. Ciężko się wciskał. Ale to już nieistotne, temat zamykam ponieważ już nie posiadam tej pralki.

0