Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki A4 tech evo s7 i laptop. Jak to uziemić?

bartek-1 06 Lip 2013 10:16 1044 2
  • #1 06 Lip 2013 10:16
    bartek-1
    Poziom 9  

Witam,

Nabyłem jakiś czas temu głośniki A4 tech evo s7. Jest to niedrogi, aczkolwiek zbierający w sieci niezłe opinie, komputerowy zestaw głośnikowy z subwooferem. Skuszony wspomnianymi opiniami nabyłem ten zestaw ale zauważyłem kilka wad. Potencjometr trzeszczał, kabelki przerywały, z subwoofera wydobywało się dudnienie tak jak by grał "przepływający prąd".

Po reklamacji dostałem nowiutki fabrycznie zapakowany zestaw wspomnianych głośników. Po podłączeniu dudnienie w subwooferze i szumy w głośnikach nadal słychać. Nie ma znaczenia jak głośno ustawione są głośniki i czy w ogóle są podłączone do źródła sygnału. Postawiłem więc na kiepską elektronikę w tym zestawie.

Głośniki mam podłączone do laptopa. Ani głośniki ani laptop nie mają kabla zasilającego z uziemieniem. Przez przypadek dotknąłem metalowej części laptopa. Dudnienie wyraźnie się zmniejszyło. To dało mi do myślenia, że cały zestaw powinien być uziemiony. I tu pytanie czy moje wnioskowanie ma sens i jeżeli tak to jak takie uziemienie w tym przypadku zrobić.

Pozdrawiam.

• #2 08 Lip 2013 23:37
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Sprawdź zachowanie się zestawu pod komputerem stacjonarnym. Miałem kiedyś podobny problem, okazało się iż karta dźwiękowa miała problem. Po wymianie karty dźwiękowej problem z głośnikami poszedł w niepamięć (choć obstawiałem winę głośników).

• #3 09 Lip 2013 07:05
    bartek-1
    Poziom 9  

Jak tylko będę miał okazję to sprawdzę głośniki pod komputerem stacjonarnym. Na razie zauważyłem, że jak dotknę metalowej części obudowy laptopa palcem to przestaje buczeć. :spoko: Dokładnie ten sam efekt daje podłączenie metalowej części obudowy do grzejnika. Denerwujące dudnienie znika i pozostaje jedynie ledwo słyszalny szmer, który zupełnie nie przeszkadza. Głośniejsze są wentylatorki laptopa pracujące na wolnych obrotach. A są na prawdę ciche. Tak więc wnioskuję, że producent głośników zakłada uziemienie przez komputer. Dlatego podłączenie do stacjonarki pewnie rozwiąże problem. Na pewno dobra karta muzyczna również się przysłuży.

Niemniej jednak słyszałem, że do grzejnika nie powinno się uziemiać, dlatego temat wciąż aktualny. Jak uziemić coś co w standardzie ma zasilacz bez uziemienia i przeróbka zasilacza raczej nie wchodzi w grę. Np mój Dell ma zasilacz, który nie da się rozkręcić.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME