Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tagan TG400-U33 - Prawidłowe zamocowanie wentylatorów

LoungeCasual 06 Lip 2013 10:53 945 4
  • #1 06 Lip 2013 10:53
    LoungeCasual
    Poziom 2  

Rozkręciłem zasilacz w celu przeczyszczenia i przy złożeniu pojawił się problem. Którą stroną trzeba przykręcić wentylator ten od strony wnętrza pudła?

Zapamiętałem, że wentylator ten 'zewnętrzny' (widzimy go z tyłu obudowy komp) trzeba przykręcić do ścianki stroną ze szkieletem i przechodzącymi kabelkami tj. na foto:

Tagan TG400-U33 - Prawidłowe zamocowanie wentylatorów

A ten drugi wentylator co wychodzi we wnętrzu pudła? Tak samo trzeba przykręcić do ścianki stroną ze szkieletem i kabelkami? Czy odwrotnie?

0 4
  • #2 06 Lip 2013 11:09
    TONI_2003
    Moderator

Śladów od przykręcanych śrubek nie masz, a i kierunek przepływu powietrza w każdej jednostce PC jest Ci nieznany?

0
  • #3 06 Lip 2013 11:14
    LoungeCasual
    Poziom 2  

Ślady teoretycznie jakieś są. Mam strzałki na nich -> Flow / Rotation. Rozumiem, że powietrze z kompa ma wpadać do wentylatora, a z wentylatora uciekać na zewnątrz?

0
  • #4 06 Lip 2013 11:18
    artaa
    Poziom 43  

Wentylator wewnętrzny PSU ma wciągać powietrze, a ten zewnętrzny wyrzucać.

0
  • #5 06 Lip 2013 11:24
    TONI_2003
    Moderator

LoungeCasual napisał:
    Rozumiem, że powietrze z kompa ma wpadać do wentylatora, a z wentylatora uciekać na zewnątrz?

Zatem faktycznie myślałeś, iż jest to możliwe aby było inaczej, a jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości to na każdej obudowie wentylatora są strzałki w jakim kierunku następuje przepływ powietrza? Zresztą sam to sprawdź podłączając odpowiednie napięcie do niego, a zapamiętasz tak myślę na zawsze... :D

0