Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus M2N - MX SE - Komunikat podczas formatowania partycji

06 Lip 2013 12:46 1365 7
  • Poziom 8  
    Witam! Wczoraj zabrałem się za format i wgrywanie systemu (win xp). Podczas wpisywania numeru partycji w konsoli odzyskiwania pojawia się komunikat jak na zdjęciu i nie można kontynuować formatowania. Co może być tego przyczyną i jak temu zaradzić?
  • Spec od komputerów
    Probowales wykonac format podczas instalacji systemu?
  • Poziom 8  
    Próbowałem też najpierw zainstalować system w pewnym momencie wyświetla się to samo i nie można dalej kontynuować.
  • Poziom 26  
    Formatowanie przebiega pomyślnie? Sprawdzałeś pamięć oraz dane SMART dysku twardego ?
  • Poziom 8  
    Nie formatowanie się nawet nie zaczyna, wpisaniu numeru partycji do której chcę się odwołać w konsoli zamiast formatowania ekran wyświetla mi ten komunikat.
  • Poziom 26  
    Piotr Pijanowski napisał:
    Nie formatowanie się nawet nie zaczyna, wpisaniu numeru partycji do której chcę się odwołać w konsoli zamiast formatowania ekran wyświetla mi ten komunikat.

Wobec tego spróbowałbym sprawdzić pamięci (MemTest86) oraz odczytać smart dysku twardego (MHDD lub inny z możliwością uruchomienia z bootowalnej płytki).

Na jakiej płycie głównej, z jakim procesorem, pamięcią, zasilaczem to wszystko pracuje? Przed próbą formatu było ok, czy coś się działo z systemem? Podaj więcej informacji.
  • Poziom 8  
    No więc sprzęt prezentuje się tak:

Płyta główna: Asus M2N - MXSE
    Pamięć RAM: DDR2 DIMM 240 pin 64 bit 1GB
    Procesor: AMD Athlon 64x2 Dual Core 2,1 ghz
    Zasilacz: Mode.Com FEEL III - 400 ATX

Komputer nie jest mój, z prośba o pomoc zwróciła się koleżanka, otóż komputer włączał się ale nie reagował na niego monitor, pracował w stanie uśpienia. Po podłączeniu do mojego monitora wszystko było ok, tak samo przy podłączeniu jej monitora do innego komputera wszystko grało więc wykluczyłem awarie monitora i karty grafiki, uznałem że może to być jakaś niewydolność systemu lub wirus i zabrałem się za format. Niestety przy drugim uruchomieniu komputera na moim monitorze stało się dokładnie to co miała koleżanka u siebie monitor nie reagował na włączony komputer. Potem kilka razy uruchamiałem go i wyłączałem, i raz monitor normalnie współpracował, a innym razem problem się powtarzał. Wreszcie problem nieaktywnego monitora znikł na dobre, natomiast nie dało się uruchomić windowsa pojawiał się następujący komunikat:

Wtedy spróbowałem za pomocą płyty startowej z windowsem przeinstalować go, ewentualnie dokonać formatu za pomocą konsoli odzyskiwania, co opisałem w 1 poście, lecz obydwie próby przerywał komunikat:

Tak jak radził kolega Łuki sprawdziłem pamięć memtestem i test nie wykrył żadnych usterek:

oraz przeprowadziłem S.M.A.R.T. dysku twardego za pomocą mhdd:

Pierwszy raz w życiu przeprowadzałem taki test więc proszę o pomoc w interpretacji wyników ( czy nie trzeba przeprowadzić test mhdd jescze raz aby porównać pewne parametry jak np. błąd nr 3 Spin-up time?) .