Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamrażarka PKM GB50 - Zamiennik termostatu

H3llStoRm 06 Lip 2013 14:11 2106 12
  • #1 06 Lip 2013 14:11
    H3llStoRm
    Poziom 6  

Witam,

Posiadam zamrażalnik PKM GB50, który pracuje bez przerw. Zamrażalnik zamraża, agregat jest gorący. Gdy przekręcę z tyłu termostat na okolice min. agregat się wyłączy i po około 20min załączy się z powrotem. Ponownie natomiast już sam się nie wyłączy, chyba że się postuka w okolicach termostatu. Nie będę ukrywał, że nie mam zamiaru co godzinę chodzić i stukać w termostat.

Po zdjęciu plastikowej obudowy termostatu nie było widać uszkodzeń bądź nalotów na samym urządzeniu. Możliwe jednak, że w środku jest inaczej bo na samym spodzie plastiku była woda. Termostat jest umieszczony centralnie, nie stykając się z plastikiem.

Podejrzewam, że muszę go wymienić i tu jest problem. Na termostacie jedynie jest oznaczenie WPF-ex. 5(4)A 230V. Z tego co znalazłem jest to chińczyk i w Polsce raczej niedostępny. Szukam więc jego polskiego odpowiednika, czy możecie coś doradzić.

0 12
  • ambtechnic
  • #3 07 Lip 2013 20:58
    H3llStoRm
    Poziom 6  

Ok. Dziękuje za pomoc.

0
  • ambtechnic
  • #4 12 Sie 2013 19:42
    H3llStoRm
    Poziom 6  

Aktualizacja:
    Tymczasowe rozwiązanie z powodu długich wyjazdów oraz braku odpowiedniego termostatu w odwiedzonych serwisach(zbyt długa kapilara-brak gwarancji na prawidłowe działanie)- cyfrowy programator, czyli wł/wył czasowy. Do tej chwili sprawdza się bardzo dobrze.

W planach:
    Zamówienie z serwisu aukcyjnego - Termostat Ranco K59-H1312 0,6m (długość kapilary zbliżona do oryginału, czyli 0,45m). Nie jestem pewny podłączenia, gdyż na zdjęciach wygląda jakby więcej przewodów się wpinało, ale to się okaże po zamówieniu i próbie wymiany.

0
  • Pomocny post
    #5 12 Sie 2013 20:43
    zhudomel
    Specjalista AGD

H3llStoRm napisał:
    Termostat Ranco K59-H1312 0,6m
    To nie jest termostat do zamrażarki.
    Mogą być: K50L3279 lub D077B1388.

0
  • #6 12 Sie 2013 20:54
    H3llStoRm
    Poziom 6  

Wiem. To jest termostat do lodówki o podanych niżej parametrach:

Zakres temperatur:
    Max. Zał/wył +2/-12 °C
    Min. Zał/wył +2/-23 °C
    Kapilara 600 mm

Mam nadzieję, że wystarczy, gdyż nawet w serwisie nie podali mi termostatu z tak krótką kapilarą. Chyba, że ktoś na forum zna inny termostat, który ma krótka kapilarę i będzie do zamrażarki. Ew. pozostaje mi zaryzykowanie i zamówienie z chin, czego wolę uniknąć(nie mam zaufania).

0
  • #7 12 Sie 2013 21:00
    zhudomel
    Specjalista AGD

H3llStoRm napisał:
    Mam nadzieję, że wystarczy,
    NIE nadaje się.
    Kapilara może być dłuższa; trzeba ją schować pod osłoną termostatu.

0
  • #8 12 Sie 2013 21:13
    H3llStoRm
    Poziom 6  

Rozumiem. Tylko, że osłonka to mały kawałek silikonu i plastiku przymocowany do płyty chłodzącej. Chyba, że można schować za tą płytą.

Jeżeli tak, to czy takie rozwiązanie będzie prawidłowo działać.

Jeżeli nie, to pozostanę przy programatorze.

0
  • #9 12 Sie 2013 21:14
    zhudomel
    Specjalista AGD

zhudomel napisał:
    pod osłoną termostatu.
    - a nie kapilary.

0
  • #10 12 Sie 2013 21:22
    H3llStoRm
    Poziom 6  

zhudomel napisał:
    zhudomel napisał:
    pod osłoną termostatu.
    - a nie kapilary.

Osłona termostatu znajduje się z tyłu zamrażarki, pod plastikiem z regulacją. Praktycznie nie ma tam miejsca, gdyż oryginalna kapilara wchodzi niemal prosto(prawie bez odstępu) od termostatu do zamrażarki(oryginalna kapilara jest dopasowana niemal idealnie). Z tego też względu obawiam się, że tam się nie zmieści(może bez potrzeby) i wolę nie ryzykować zniszczeniem kapilary przy montażu. Ew. przewiercę otwory do montażu niżej.

0
  • Pomocny post
    #11 12 Sie 2013 21:28
    zhudomel
    Specjalista AGD

H3llStoRm napisał:
    przewiercę otwory do montażu niżej.
    Nic nie wierć! Chyba, że zamrażarka jest nie potrzebna.
    H3llStoRm napisał:
    Osłona termostatu znajduje się z tyłu zamrażarki, pod plastikiem z regulacją.
    I nadmiar kapilary można zostawić zwinięty obok tej osłony, tak, żeby jej ktoś nie urwał. Zresztą nie ma potrzeby kombinować:
    http://north.pl/czesci-agd/czesci-do-zamrazar...b50-zamrazarki-hanseatic,0,GB50,m1036496.html
    http://north.pl/karta/06030155-k50l3279-thermostat-sidepar,732-XZ-2976.html
    http://north.pl/karta/termostat-chlodziarki-do-lodowki-2063979286,704-WV-1312.html

0
  • #12 12 Sie 2013 21:37
    H3llStoRm
    Poziom 6  

Termostat chłodziarki do lodówki 2063979286 - rozumiem, że ten wystarczy na moje potrzeby. Ten drugi jest praktycznie nie opłacalny ze względu na sam koszt całej zamrażarki.

0
  • #13 13 Sie 2013 00:04
    zhudomel
    Specjalista AGD

H3llStoRm napisał:
    Termostat chłodziarki do lodówki
    Ta nazwa handlowa, której tu używają wprowadza w błąd. To jest termostat do zamrażarki.

0