Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka cisnieniowa Karcher typ:KB 5050 kilka pytań...

06 Lip 2013 14:46 5757 4
  • Poziom 10  
    Witam Panowie!

Odgrzewam trochę stary temat, ale w zasadzie dotyczny bardzo zblizonego modelu KB 5050, i nie musze robic zdjęć, z zewnątrz pompa wygląda identycznie - w środku trzy tloczki współpracujące z krzywką. Olej przekladniowy 80w albo silnikowy 15w40, to juz wiem, ale czy na pewno lać tyle ile wejdzie razem z tloczkami (opis wyżej)? Czy to nie jest troche za dużo? Nie ucierpią uszczelnienia?
    Drugi problem to brak odcinania zasilania po zamknieciu pistoletu. Kupilem go jako uzywany i ma tak od poczatku, pierwsza próba zamkniecia pistoletu podczas pracy skutkowałą spaleniem sie ( na szczescie tylko) bezpiecznika. Rozebrałem wszystko, bo myślałem, że być może jest w kamieniu, ale w środku wszystko czyste, plastikowe zaworki (małe, 6 na sprężynach) chodzą bez oporu niemal.

W ogóle nie wiem na jakiej zasadzie to ma się wyłączać, bo jedyny mechanizm
    (oprócz włącznik 0 -1 na obudowie) znajduje sie w tej białej obudowie przy pompie, wychodzi z niej bolec który po obróceniu załącza/rozłącza zasilanie silnika. No dobrze, ale nie jest z niczym połączony i jedyne co na niego może oddzaływać to moje kombinerki, które go przekrecają. O co chodzi? Nie mam jakiegos elementu? Zawsze bede musiał trzymać spust pistoletu, przy włączniku na 1?

EDIT: Przyjrzałem sie zdjeciu w pierwszym poscie i ten bolec ktory opisuje, na zdjeciu ma chyba pokretło do włączania. U mnie pokretło jest w osobnym mechaniźmie.

Myjka cisnieniowa Karcher typ:KB 5050 kilka pytań...

Wydzieliłem/ nie odkopuj starych tematów!
    :arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6421858#6421858
    Popraw makabryczną pisownię!
    [_P_]
  • Poziom 15  
    Prawdopodobnie mechanizm wyłączający jest pod tą białą pokrywą. Z głowicy powinien wychodzić "bolczyk" który bezpośrednio lub poprzez dźwignie działa na włącznik.
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedź. Mechanizm dodatkowego wyłącznika jest w tej białej pokrywie, ale niestety, tak jak napisałem wcześniej, nic oprócz bolca do obracania z zewnątrz, nie jest z tym połączone, nie widać też, żeby cokolwiek było ułamane ani nic z tych rzeczy.

Zawsze istnieje szansa, że pompa nie jest od tego modelu, ale czy w ogóle wychodziły pompy bez takich automatycznych wyłączników przy danym ciśnieniu?

Postaram się jakoś zrobić dokładne zdjęcia i wstawić, może ktoś z Was zauważy tego czego ja nie widzę.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Nie szukasz elementu wyłączającego we właściwym miejscu. Biały element jest wyłącznikiem elektrycznym, ale elementem który powoduje jego wyłączenie jest tłoczek w górnej głowicy.W momencie zamknięcia pistoletu rośnie ciśnienie w głowicy pompy i tłoczek powinien się wysunąć z głowicy i nacisnąć zapadkę w białym wyłączniku. Problem jest taki że tłoczek pewnie stoi w miejscu mało tego prawdopodobnie puszcza uszczelnienie tłoczka. Świadczy o tym wyrzucanie bezpiecznika które jest tylko wynikiem przecieku wody do białego włącznika. Aby dostać się do tłoczka musisz zdjąć metalową osłonę-mocowanie pompy, rozdzielić górną część głowicy, delikatnie wyciągnąć z gniazda głowicy dyszę do chemii(wciskana uszczelniana oringiem) kombinerkami (może się ułamać) i pod dyszą znajduje się wspomniany tłoczek. Trzeba go delikatnie wycisnąć od drugiej strony. Oczyścić gniazdo i nasmarować smarem silikonowym. Sprawdzić parę razy przed całkowitym złożeniem czy tłoczek będzie się przesuwał i złożyć w odwrotnej kolejności. Istnieje duża możliwość że nieporadzicie sobie ze szczelnym złożeniem. Wtedy woda będzie lała się po silniku lub pompa nie będzie dawała ciśnienia.
  • Poziom 10  
    Dzięki pawsz za odpowiedź, problem rzeczywiście tkwił w tym tłoczku, o którym mówiłeś. Myjka już się wyłącza, puszcza ciśnienie i co jakiś czas włącza się na chwile, ale to i tak lepiej niż wcześniej.

Pozdrawiam