Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konto Administrator. Konto zniknęło po dodaniu nowego. Jak przywrócić?

yonek 05 Mar 2005 20:34 2364 9
  • #1 05 Mar 2005 20:34
    yonek
    Poziom 10  

Witam.Pomoże ktoś głupkowi?W xp.miałem dwa konta,administrator i gość.
    Dodałem kolejne,które też musiało mieć upr.administratora i to poprzednie znikło.Nie mam pojęcia jak go przywrócić,a muszę bo znikła mi np.cała poczta na tym nowym i parę programów.Proszę pisać jak dla lamera czy jakoś tak, ( znaczy się żebym zrozumiał)
    Co za młot ze mnie!!!!!!!!

0 9
  • #2 05 Mar 2005 20:39
    jannaszek
    Poziom 39  

i co nie da się w panelu sterowania /zarządzanie kontami włączyć tego starego? ,a może inaczej ,może w momencie zmian które dokonałeś został utwożony punkt przywracania, więc przywróć do poprzedniego stanu
    żle ,w panelu narzędzia administracyjne -i tam na konkretnym koncie prawym klawiszem i sobie mieszaj

0
  • #3 05 Mar 2005 20:43
    bifi
    Poziom 15  

Napiszę, jak odzyskać dane bez odzyskiwania konta. Zakładam, że masz system na C:

Wchodzisz Mój komputer->(C:)->
    Będziesz musiał wcisnąć Pokaż folder, czy jakoś tak->Documents and Settings->[Nazwa konta starego]-> tutaj znajdziesz Pulpit, Dane Aplikacji, itp.
    życzę powodzenia, w razie problemów odsyłam na PW

0
  • #4 05 Mar 2005 21:00
    yonek
    Poziom 10  

:arrow: jannaszek,no niestety się nie da.Po Instalacji nowego tamto znikło z panelu,chociaż fizycznie jest bo przekopiowałem dane z niego na to nowe.W momencie zmian też nic z tego ,nie ma wcześniejszych punktów niestety.
    :arrow: bifi ; tak system mam na c.Trochę już pokombinowałem i jak wcześniej napisałem przeniosłem wszystko total comanderem na to nowe,ale i tak się trochę poknociło.Nie ma prostszych sposobów?
    Jak tak już jest to niech to będzie przestrogą dla innych,bo można namieszać.
    Dzięki

0
  • #5 05 Mar 2005 21:07
    jannaszek
    Poziom 39  

sam nie mam w tym wprawy ,i już nieraz zaprzepaściłem jakies konto

0
  • #6 05 Mar 2005 21:46
    Szarańcza
    Poziom 15  

przed zalogowaniem wcisnij CTRL+ALT+DEL(albo 2 razy pod rząd) i w zakładne uzytkownicy wpisz ADMINISTRATOR, powinno Ci wejsc w to konto, albo jest jeszcze opcja w programie TweakXP pokazywania kont i ich ukrywania, ja mialem to samo co ty i ten program mi pomógł odkrywa w logowaniu konto administratora (www.programs.pl - powinien byc ten programik wersja 4)

Pozdrawiam

0
  • #7 05 Mar 2005 21:57
    yonek
    Poziom 10  

Dzięki, będę próbował.

0
  • #8 05 Mar 2005 22:38
    jannaszek
    Poziom 39  

jonek tworząc nowe konto administratora skasował zdaje się stare ,bo to trzeba tworzyć konto bez uprawnień admina ,a odopiero potem można nadac mu uprawnienia coś mi tak sięprzypomina ,ale trzeba poczytać
    TweakXP-tak jest niezły ,ale to konto musi być

0
  • Pomocny post
    #9 08 Mar 2005 08:12
    Radeon 24
    Poziom 24  

Witam!! Zrestartuj kompa i uruchom go w trybie awaryjnym (wciskajac f8 przy starcie kompa przed botowaniem sie windy). Tam znajdziesz toje zagubione konto lub nadrzednego nad adminem w windzie administratora. Bedziesz mogl w tym nadrzednym adminie grzebac w ustawieniach normalnego admina w windzie (no chyba ze ktos byl madrzejszy od Ciebie i wczesniej tego admina "goru" zabezpieczyl haslem). Pozdrawiam powodzonka!!

0
  • #10 13 Lis 2005 09:15
    yonek
    Poziom 10  

Temat zakończony.Naprawiłem

-1