Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell studio 1737/1735 - reset sterownika baterii

06 Lip 2013 16:17 5547 6
  • Poziom 11  
    Witam
    mam laptopa Dell Studio 1737 i baterię od 1735 (były stosowane zamiennie wiec tu nie widze problemu) Bateria nie działała po kupieniu ( nie ładowało jej) dlatego ją otworzyłem i okazało się że jedna sekcja jest uszkodzona bo miała 0.1 V. odlutowałem w kolejności od plusa do minusa a potem podłączyłem inny cały pakiet ogniw w kolejności od minusa do plusa. bateria jest widoczna ładuje ją ok 20minut, trzyma ok 30 minut.
    Bateria to LI-ION dell 1735 (10,8v 4400mAh)
    ogniwa były z innej baterii już trochę pewnie mają ale pomierzyłem napięcia (bez obciążenia) :
    1 sekcja : 3,77
    2 sekcja : 3,82
    3 sekcja : 3,78
    w baterii jest płytka z switchem i 4 led-ami. gdy się wciśnie przycisk przez obudowe to ilość diod ma pokazywac stan rozładowania lub naładowania baterii ( jak nacisnę zapalają się wszystkie na naładowanej baterii, na rozładowanej pali się jedna)
    płytka (SLN 820 ver1.) z scalaczkiem ATMEL MEGA 406 1AAU 0945 ( z 4 stron po 12 wyprowadzeń, łacznie 48) oraz
    2 małe scalaki ( 8 nóżek - po 4 na stronę) KMB 014P 30QA 935)
    Dziwią mnie zapisy w BatteryMon odnośnie Design Capasity (DC) jest bardzo małe 4400 mWh,386mAh) po kalibracji nic się nie zmienia, czy jest szansa żeby bateria działała dłużej? czy może należy przeprowadzić reset baterii?
    są na płytce metalizowane pola z napisami ( RST,VCC,TDO,TDI,TMS,TCK, oraz RT13,DATA,CLK) czy sterownik jest zablokowany czy co o tym myślicie?
    Dell studio 1737/1735 - reset sterownika baterii Dell studio 1737/1735 - reset sterownika baterii Dell studio 1737/1735 - reset sterownika baterii

• Poziom 23  
    Zwróć uwagę kolego, że Twoja bateria przy pełnym naładowaniu ma jedynie 11,4V, a powinna mieć 12,6V. Sprawdź jakie jest napięcie na ogniwach przy pełnym naładowaniu baterii. Jeżeli nadal nie ma zbyt dużych różnic, to skalibruj baterie!
  • Poziom 11  
    Witam
    no właśnie taka wartość jest po naładowaniu baterii, więcej się nie chce ładować.
    czy to wina tych ogniw? miałem jeszcze jeden komplet wiec podmieniłem, ale na nich jest jeszcze gorzej ale tak przypuszczałem bo sporo już u mnie leżały (chyba 0,5roku - wprawdzie naładowane ale zawsze, a nowe nie były wiec czas je dac do utylizacji.) Boję się że jak kupię nowe ogniwa to i tak elektronika będzie blokowała i nie będą doładowywane
  • Poziom 11  
    nikt nie ma żadnych pomysłów? jak to zresetować?

• Poziom 32  
    Jak - to kilka osób wie, ale najpierw wymień ogniwa, najlepiej na nowe. Potem zajmiemy się resetem.
  • Poziom 10  
    Witam posiadam taką baterię wymieniłem ogniwa na nowe ale program batterymon pokazuje ze pojemność mojej baterii to 5200 czyli (bynajmniej tak mi się wydaje) pamięta stare ogniwa, czy ktoś może mi napisać jak zresetować elektronikę tej baterii ? laptop to dell 1737 a model baterii to RM791. Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • Poziom 11  
    temat zamykam, kupiłem nową baterie i sprzedałem laptopa