Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wy¶ietlacz ASUS UL80VT kreski i zatrzymanie od¶wieżania, co padło?

06 Jul 2013 17:23 891 2
 • Level 2  
  witam serdecznie,
  co¶ mi się psuje w moim kochanym Asusie - UL80VT.
  otóż wygl±da to sobie tak - że działa normalnie, ¶wieci, a jak ruszę (nie zawsze, ale coraz czę¶ciej) zawiasami - albo puknę niechc±cy z boku wy¶wietlacz lekko, to wy¶wietlanie "zamarza" czyli kursor stoi itd, pojawiaj± się kreski w poprzek ekranu, losowo, coraz więcej, kolory jakby bledn±. ja bym to laicko opisal jakby przestało działać od¶wieżanie - zatrzymało się. jak poruszam zawiasami, albo puknę z boku lub ¶cisnę np przy lewym lub prawym zawiasie to wraca do normy. zaczęło się dziać kilka dni temu, i jest coraz gorzej. kto¶ wie co to może być i jaki koszt naprawy? albo co do wymiany ?
  wszystko inne tzn pod¶wietlenie działa normalnie. aha - sprawdzałem na obu kartach graficznych w laptopie (s± intela i nvidia) - to samo. w splashtopie - czyli taki mini OS bezdyskowy z przegl±dark± to samo się dzieje. ewidentnie mechaniczne... ale co ?

  wy¶ietlacz ASUS UL80VT kreski i zatrzymanie od¶wieżania, co padło? wy¶ietlacz ASUS UL80VT kreski i zatrzymanie od¶wieżania, co padło?
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Level 43  
  Pierw podmień ta¶mę LVDS.
 • Level 2  
  dzięki za wskazówkę, od tego chyba zacznę.

  czy orientujesz się może czy gdzie¶ mogę kupić dedykowan± tak± ta¶mę, a może znasz model ? czy trzeba star± wyci±gn±ć i szukać dopasowywać? a moze jakas hurtownia/ sklep specjalistyczny? wymienic mogę sam, nie s± dla mnie takie malo skomplikowane reparaturki problemem (podejrzewam :) ale przyznam ze nigdy nie kupowalem nigdzie takiej tasmy, i nie wiem jak jej szukać.