Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony DSC-HX20V - Włacz i wyłacz zasilanie (przy uruchomieniu aparatu)

rockeros 06 Lip 2013 18:47 2109 4
  • #1 06 Lip 2013 18:47
    rockeros
    Poziom 10  

Witam,
    Kupiłem aparat 2 miesiace temu (na raty) zapłaciłem 1 ratę i mam problem techniczny.

Podczas uruchomienia aparatu wysuwa się obiektyw, na lcd nakładają się napisy jedne na drugie i wyswietla się napis "włącz i wyłącz zasilanie" obiektyw się zamyka a wyswietlacz pokazuje światło przebijające się przez szparę (zasłonę obiektywu) nadal wyświetlając napis o zasilaniu.

Jedena raz udało mi się uruchomić poprawnie aparat kiedy wyjąłem baterię na ok 15min. Potem już sie nie udawało nawet po 30 min bez baterii.

Wiem ze aparat jest na gwarancji, ale może ktoś zna się na rzeczy i wiec co jest nie tak? Nie wiem czy moze oddać ten aparat czy to przypadek czy Sony robi taki badziewny sprzęt?

0 4
  • #2 06 Lip 2013 18:55
    gajmix
    Poziom 32  

Taki komunikat w aparatach cyfrowych Sony praktycznie zawsze oznacza jakiś problem z obiektywem, raczej niemożliwy do usunięcia bez jego rozebrania. Radzę być bardzo przekonywującym przy oddawaniu sprzętu do reklamacji, bo często jest to kwalifikowane jako usterka powstała z winy użytkownika. Zastanawiające są te nakładające się napisy, radziłbym powalczyć jednak o wymianę aparatu na inny egzemplarz.

0
  • #3 07 Lip 2013 00:29
    rockeros
    Poziom 10  

Dzięki, będę walczył o wymianę. Generalnie 1100zł i 2 miesiące, zrobił jakies 500 zdjęć w warunkach domowych i w słonecznej pogodzie. Jeśli nie wymienią (ew. nie naprawią to wyrobię sobie odpowiednie zdanie o Sony).

Liczyłem na bezawaryjność :(

0
  • #4 08 Lip 2013 08:44
    krocze
    Poziom 25  

rockeros napisał:
    Nie wiem czy moze oddać ten aparat czy to przypadek czy Sony robi taki badziewny sprzęt?

Taki model Ci się trafił. Ja użytkuję Sony HX1 jako wół roboczy, który zaliczył kilka upadków z ok. 2 metrów, pobyt w śniegu i pomimo tego, jak i przebiegu ponad 20000 zdjęć nadal działa (dosłownie) jak nowy, co mnie pozytywnie zaskoczyło.
    Może sprzedali Ci w sklepie jakiś serwisowany, albo powystatawowy, który macało już kilkuset klientów, co się nierzadko zdarza w sklepach RTV. Znajomy kupił Olympusa Tough za 700pln, zrobił około 20 zdjęć i matryca była już do wymiany. Wymienili na nowy.
    W sklepie, w którym go kupiłeś żądaj wymiany na nowy, bez wad. Sklep będzie się tłumaczył serwisem, ale Ciebie jako konsumenta to nie obchodzi, bo umowę kupna w postaci paragonu masz ze sklepem i to on odpowiada za aparat, a nie serwis Sony. Nie daj się zbałamucić.

0
  • #5 08 Lip 2013 09:10
    rockeros
    Poziom 10  

Dziś udam się do sklepu. Aparat kupiony na firmę i na raty. Gdzieś wyczytałem że jak uszkodzenie wykryto do 6 m-cy od kupna to jest to wada ukryta. Mogę reklamować produkt z tytułu rękojmi - zobaczymy co wyjdzie - będę walczył.

Dzięki z a pocieszenie krocze - bałem się że wszystkie aparaty DSC są wadliwe i będę miał co chwile problemy.

0
  Szukaj w 5mln produktów