Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu- Siemens Amilo Pi3540 - przestal dzialać

2bodex1199 06 Lip 2013 19:41 2055 4
  • #1 06 Lip 2013 19:41
    2bodex1199
    Poziom 7  

Witam.mam laptopa od nowości Fujitsu Siemens Amilo Pi3540 nagle przestal chodzic.tzn.świecila sie lampka power,i ladowania ale ekran ciemny.restartowal sie co ok.30s.byl w naprawie i wg.mechanika wylecial bios.mechanik zrobil co trzeba ,chodzil ponad rok i teraz znowu przestal dzialać.objaw dokladnie ten sam co poprzednio.Ponieważ tego gościa co go naprawial nie ma-wyjechal za granice postanowilem więc sam dociec tej usterki.wyciągnąlem wiec pamięci RAM-obie kości-jedna pod spodem druga pod klawiaturą.Zalączylem laptopa i tak samo tzn.diody LED świecą ,napęd DVD coś tam gmera i obraz ciemny.Mam w związku z tym pytanie.Z tego co wiem przy wyciągnięciu RAM-u, i przy sprawnym biosie komputer nie powinien wcale sie uruchomić.-robilem proby na stacjonarnym i tak wlaśnie jest.Czy w moim przypadku może być ,że bios kolejny raz stracil oprogramownie.bateria z biosu miala ok.0,4V-rozladowana.Bardzo prosze o pomoc.pozdrawiam.

0 4
  • Pomocny post
    #2 06 Lip 2013 19:45
    opamp
    Użytkownik obserwowany

2bodex1199 napisał:
    byl w naprawie i wg.mechanika wylecial bios.mechanik zrobil co trzeba
    Od kiedy mechanicy robią za informatyków?
    Że bateria była pusta tak to może być przyczyną.
    Jak wgrać bios tu masz poradnik w wersji BETA jeszcze muszę go na polski przetłumaczyć :P
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2602823&highlight=

0
  • #3 06 Lip 2013 21:23
    budgie11
    Poziom 16  

Pierwszą rzeczą którą bym doradził to wymiana baterii na nową....

1
  • #4 06 Lip 2013 21:25
    opamp
    Użytkownik obserwowany

Sądzę że użytkownik jest na tyle komaty że zrobił to od razu. I bez baterii może ruszyć bo czasem bateria robi zwarcie.

0
  • #5 06 Lip 2013 22:00
    adamadi33
    Poziom 43  

Wymień baterię podtrzymującą pamięć CMOS i zrób Clean Cmos lub
    przywróć bios do domyślnych ustawień.

2