Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Adblock Plus: producent celowo dopuszcza wyświetlanie niektórych reklam

panlis2010 06 Lip 2013 19:42 2337 4
 • Adblock Plus: producent celowo dopuszcza wyświetlanie niektórych reklam Dzięki specjalnym programom i wtyczkom, których zadaniem jest blokowanie pojawiających się na stronach reklam, miliony użytkowników mogą w miarę wygodnie poruszać się po Internecie bez obaw o wyskakujące banery, utrudniające przeglądanie witryn. Jednym z takich narzędzi jest Adblock Plus. Okazuje się jednak, że nie jest on w pełni niezawodnym narzędziem, i to wcale nie bez wiedzy i udziału jego twórców.

  Według informacji udzielanych przez samych zainteresowanych, Adblock Plus posiada filtr dopuszczający pojawianie się reklam od niektórych podmiotów. Jednym z nich jest Google, które płaci za taką możliwość producentom programu. Informacja o tych praktykach umieszczona została w samym FAQ narzędzia.

  Jedynie mniejsze strony internetowe i blogi nie muszą uiszczać wspomnianej opłaty, aby znaleźć się na "białej liście" tworzonej przez właścicieli Adblock Plus. Pozostałe podmioty, czasem nawet te uznane za nieszkodliwe, są zobowiązane wpłacić odpowiednią sumę na konto producenta, co daje mu ogromną władzę nad Internetem i przewagę nad konkurencją.


  Źródło: Link


  Fajne! Ranking DIY
 • #2 06 Lip 2013 23:13
  KJ
  Poziom 31  

  I tak oto jedno z najskuteczniejszych narzędzi walki z reklamowym g... jakie kiedykolwiek powstało zostało pogrzebane przez jego twórców. I to już jakiś czas temu - najpierw funkcja "białej listy" była dostępna w ustawieniach i można było to wyłączyć w obecnych wersjach jest domyślnie włączone i nie ma możliwości ingerencji w ten stan. Jedynym w prawdzie tymczasowym rozwiązaniem jest nieaktualizowanie wtyczki.

 • #3 06 Lip 2013 23:26
  kokosoft
  Poziom 14  

  AdBlock plus ma w opcjach check-boxa "Pozwalaj na nienatarczywe reklamy" czy coś w tym stylu. Czy dobrze myślę, że to pole jest związane z pokazywaniem reklam z "białej listy" ?

 • #4 07 Lip 2013 09:55
  BANANvanDYK
  Poziom 38  

  Istnieje wiele innych sposobów na blokowanie serwerów reklamowych. Trzeba tylko posiadać listę ponad 2500 serwerów które dodają reklamy na stronach www: http://pgl.yoyo.org/as/

 • #5 07 Lip 2013 10:17
  lemgo
  Poziom 12  

  Po pierwsze nie "filter", a filtr.

  Po drugie - przecież to wszystko tu (na stronie ad-blocka) jest opisane: https://adblockplus.org/en/acceptable-ads
  W szczególności - jakie jest kryterium nienatarczywej reklamy (że tylko statyczne, a najlepiej tekst, bez grafiki, że nie większe niż, że muszą być oznakowane jako "Ogłoszenie", i że nad tym pracują).

  A w szczególności, na samym początku, boldem - jeśli na takie reklamy się nie zgadzasz, to wyłącz. (But I hate all ads! No problem, you can disable this feature). I o tym też jest wzmianka w cytowanym artykule.

  Podciąganie tego pod władzę nad internetem to już lekka teoria spiskowa.

  Cały ten wątek nadaje się do kosza - dziennikarstwo w najgorszym możliwym stylu - nadinterpretacja faktów, brak zrozumienia tego, o czym traktuje oryginalny artykuł.