Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung SyncMaster SA450 - Bez kabli No signal, a z ekran gaśnie i świeci dioda

bio86 06 Jul 2013 20:16 4002 16
    bio86
    Level 9  
    LED LCD Model S22A450BW

Po podłączeniu zasilacza monitor normalnie podświetla i po przeszukaniu wejść wyświetla NO SIGNAL.

Problem jest po podłączeniu komputera bądź laptopa pod wejście, ekran wtedy gaśnie,a dioda gotowości się świeci tak jak by monitor działał normalnie.

Tak samo się dzieje na VGA i DVI Po podłączeniu monitor wyszukuje sygnał i zamiast wyświetlić obraz to gaśnie ekran, a dioda nie.
    btomko
    Level 34  
    To wszystko? A rozkręciłeś monitor i sprawdziłeś coś, czy podświetlenie gaśnie czy nie, zacznij od poczytania forum.
    bio86
    Level 9  
    Rozkręcony jest co większe luty poprawiłem.

Podświetlenie też gaśnie. Zachowuje się tak jakby się po prostu wyłączył tylko że dioda gotowości świeci jak by normalnie pracował.

Szukałem ale nie mogłem znaleźć takiej usterki
    btomko
    Level 34  
    O naprawie podświetlenia jest co piąty temat, poczytaj i zacznij coś sprawdzać.
    bio86
    Level 9  
    Podświetlenie działa dopuki nie wykryje sygnału na wejściu, po wykryciu nie wyświetla nic, nie że nie ma podświetlenia tylko brak jakiego kolwiek obrazu.

Dodano po 7 [minuty]:

Dodano po 3 [minuty]:

Zasilacz ma spory zapas prądu więc jego brak odpada monitor potrzebuje 2.15A i 14V zasilacz może dać nawet 5A
    btomko
    Level 34  
    Przyświeć latarką z przodu matrycę i zobacz czy coś widać, komputer musi być włączony i monitor też. Jeśli będzie widać to masz uszkodzony inwerter lub świetlówki.
    bio86
    Level 9  
    Świeciłem i nic nie widać nie ma treści na monitorze.
    Nie ma też inwertera bo podświetlenie jest ledowe.
    btomko
    Level 34  
    A co z napięciami z zasilacza.
    bio86
    Level 9  
    Monitor dostaje prawie 15V na płytkę z logiką i jest to jedyna płytka w monitorze.
    dzimi
    Moderator
    Sprawdź czy nie są uszkodzone diody na wejściach sygnałowych. Ewentualnie możliwe jest jest jeszcze uszkodzenie wsadu.
    bio86
    Level 9  
    Możesz podpowiedzieć które to i czy ewentualnie dam rade zmierzyć je bez wylutowywania

Samsung SyncMaster SA450 - Bez kabli No signal, a z ekran gaśnie i świeci dioda
    dorota_g
    Level 17  
    Monitor może być sprawny.
    Proponuję przeczytać najpierw dokładnie Instrukcję Obsługi, zapoznać się szczegółowo z punktem 5. Rozwiązywanie problemów 5-1 Automatyczna diagnostyka monitora 5-2 Przed zgłoszeniem się do serwisu 5-3 Najczęściej zadawane pytania - a dopiero jak to nie pomoże
    to oddać do serwisu .
    dzimi
    Moderator
    Od D100 -D104 a także D200-D201 oraz diody zenera.
    Jakant
    Level 35  
    Panowie o czym piszecie wprowadzając początkującego w błąd. Przecież pisze że monitor wyłącza się przez podanie sygnału. Takie przypadki są opisane na forum. Przecież to częsta przypadłość " Samsunga". Wystarczy posłużyć się wyszukiwarką i czytać uważnie.
    bio86
    Level 9  
    I to by był raczej koniec wsadu. Po zabraniu się do pomiarów i podłączenia płytki do zasilacza układ SE1059LMHL-NT zaczyna dosłownie parzyć + brak reakcji monitora na zasilanie. Może ma ktoś taką albo podobną płytkę bo nowa trochę drogo wychodzi.
    Cobra
    Level 26  
    Witam.

Rozwiązałeś ten problem??? Mam identyczne uszkodzenie z tym że nie grzeje się układ.
    Jakant
    Level 35  
    Cobra wrote:
    Mam identyczne uszkodzenie z tym że nie grzeje się układ.
    No i gdzie tu autentyczność. Objawy mogą być takie same a uszkodzenie inne. Zacznij od wsadu a jeżeli nie będzie poprawy to sprawdź procesor i jego zasilanie.