Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Dziwny d德i瘯 z g這郾ik闚 -

06 Lip 2013 21:12 8652 32
  • Poziom 7  
    Witam

Specyfikacja:
    Obudowa - Aerocool Strike-X One
    Zasilacz - 500W OCZ CoreXStream
    Procesor - Intel Core i3 3220
    Plyta glowna - Gigabyte GA-Z77-DS3H
    G這郾iki - Genius SP-U150X USB Stereo Speaker

Problem polega na tym 瞠 z g這郾ik闚 wydobywa sie szum jakby takie lekkie piszczenie, trudno okre郵i, d德i瘯 ten wyst瘼uje nawet po wy陰czeniu komputera. Oboj皻nie do jakiego gniazda podepn ten sam d德i瘯. Nie jest to g這郾e ale denerwuje gdy nie ma sie wlaczonej jakiejs muzyki lub filmu.

Po podpieciu do innego komputera badz do telefonu nic nie szumi nie piszczy.
    plyta glowna jest nowa, kupilem karte dzwiekowa zeby sprawdzic ale przyjdzie dopiero w poniedzialek.
    Z gory dzieki za pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Komputer pod陰czony do gniazda ze SKUTECZNYM uziemieniem?
  • Poziom 7  
    Mam angielskie gniazdka nie ma zadnego bolca. Wiec chyba nie jest uziemione.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
  • Poziom 7  
    Dokladnie takie gniazdka mam, czyli uziemienie jest.
    Typ G
  • Poziom 43  
    Robert B napisa:
    gniazda ze SKUTECZNYM uziemieniem?
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    masterkimono napisa:
    Skuteczne ?

To Ty masz wiedzie czy bolec ochronny jest po陰czony z PE. Czy ja robi貫m instalacj u Ciebie, 瞠 mnie o to pytasz?
    Pokazujesz mi adapter na 5V??? Poka wtyczk od komputera!.
  • Poziom 7  
    Ok zaraz zrobie Foto
    Dziwny d德i瘯 z g這郾ik闚 -

Identycznie wyglada moja wtyczka od komputera.

Wczesniej pokazalem adapter tylko dlatego zeby pokazac jak to wyglada, jaki rodzaj itp.

Ps. Wydaj mi si 瞠 jest uziemienie.
    P騧niej dodam zdjecie mojej wtyczki teraz niestety nie moge przepraszam.
  • Pomocny post
    Moderator na urlopie...
    Wszystko zale篡, jak masz zamontowan p造t w komputerze. Czy s to dystansy metalowe, czy te nie. Du穎 zale篡 od tego, z jakiego 廝鏚豉 zasilasz wzmacniacz i komputer. Czasem bywa tak, 瞠 wtyk od g這snik闚 nie dotyka do ko鎍a gniazda (chodzi o mas) lekko wystaj帷 i powoduj帷 "szumy, skwierczenie, ciche buczenie" - tutaj powodem bywa za郵epka od obudowy i poprostu lekko "wyciska" Jacka z gniazda. Sprawd to.
  • Poziom 7  
    Nic z tych rzeczy, bo jest tak i na panelu z przodu i z tylu, a takze w monitorze ...
    Nie mam pojecia o co chodzi. Obudowa jest na metalowych dystansach sam skladalem.

Wszystkie podzespoly kupilem na strone www.scan.co.uk
    czasami slychac jakby dzwiek dysku twardego, nie mam pojecia jak to wytlumaczyc.

Jest to taki dzwiek : http://w43.wrzuta.pl/audio/5H0mVto6C2l/glos0001
  • Poziom 27  
    Mo瞠 wymie przew鏚 do g這郾ik闚 na lepiej ekranowany?
  • Poziom 7  
    wojtek0995 napisa:
    Mo瞠 wymie przew鏚 do g這郾ik闚 na lepiej ekranowany?

Pod telefonem dzia豉j normalnie i pod innym komputerem wi璚 to nie w tym problem.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Witam
    Kolego to s 鄉ieci pochodz帷e z pracy komputera i niestety uziemienie nic tu nie pomo瞠.
    Kiedy mia貫m taki sam problem. Rozwi您aniem okaza這 si wywalenie z PC kabelka 陰cz帷ego cd-rom z kart d德i瘯ow. Je郵i masz u siebie takowy przewodzik to go usu, powinno pom鏂. Wygl康a na to 瞠 gdzie robi si p皻la masy.
  • Poziom 7  
    Nic nie dalo, nic jutro przyjdzie karta dzwiekowa mam nadzieje ze problem minie.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Cz瘰to zintegrowane karty posiadaj taki feler. Wystarczy nawet same po陰czenie przedniego panelu, by takie "syfy" dostawa造 sie na g這郾iki.
  • Poziom 7  
    Odlanczalem przedni panel i nic nie dawalo, jutro napisze czy jest ok po wsadzeniu karty dzwiekowej.
  • Moderator na urlopie...
    masterkimono napisa:
    Odlanczalem przedni panel i nic nie dawalo, jutro napisze czy jest ok po wsadzeniu karty dzwiekowej.

Od陰cza貫m si pisze.

Czekamy na podmian karty, ale jeszcze taka rzecz mi wpad豉 do g這wy. Spr鏏uj zekranowa zasilacz od spodu w jaki spos鏏.
    Dawniej w porz康nych PCtach kart d德i瘯ow montowa這 si jak najdalej od zasilacza, powoduj帷ego w豉郾ie zak這cenia i pogorszenie jako軼i d德i瘯u.
  • Poziom 7  
    Podmieni貫m karte nic to nie dalo nadal slysze komponenty w glosnikach ;/
    Prosze wytlumacz mi co znaczy zekranizowanie zasilacza, wyproboje wszystko.
  • Moderator na urlopie...
    Za這瞠nie ekranu z blachy pod zasilaczem - oczywi軼ie tak, by tylko go odizolowa, a w miar mo磧iwo軼i nie zak堯ca ruchu powietrza.

Je郵i chcesz wybr鏏owa wszystko, spr鏧j go poprostu wymontowa poza obudow i tak uruchomi system, sprawdzaj帷 czy zak堯ca.

Mo瞠sz zrobi foto swojego PCta wewn徠rz?
  • Poziom 2  
    Jest jeszcze jeden czynnik na kt鏎y warto zwr鏂i uwag. Robi帷 nag這郾ienia, cz瘰to przychodzili ludzie, kt鏎zy chcieli pod陰czy pod mikser w豉郾ie komputer. Okaza這 si 瞠 kabel kt鏎y mia貫m wsp馧pracowa tylko z kartami d德i瘯owymi, gdzie by widoczny pier軼ie z mas. Niekt鏎e gniazda nie maj masy na przodzie tylko plastik, co powodowa這 瞠 d德i瘯 by strasznie zniekszta販ony i w/w szumy r闚nie wyst瘼owa造. Zwr鵵 uwag na ko鎍闚k od g這郾ik闚.

Dziwny d德i瘯 z g這郾ik闚 -
    Przyk豉d gniazda bez w/w pier軼ienia

Dziwny d德i瘯 z g這郾ik闚 -
    gniazdo z pier軼ieniem
  • Poziom 7  
    swiercm napisa:
    Za這瞠nie ekranu z blachy pod zasilaczem - oczywi軼ie tak, by tylko go odizolowa, a w miar mo磧iwo軼i nie zak堯ca ruchu powietrza.

Je郵i chcesz wybr鏏owa wszystko, spr鏧j go poprostu wymontowa poza obudow i tak uruchomi system, sprawdzaj帷 czy zak堯ca.

Mo瞠sz zrobi foto swojego PCta wewn徠rz?

Wyci庵n掖em zasilacz z kompa nic nie pomog這.
    Fotki z wewn徠rz.
    Dziwny d德i瘯 z g這郾ik闚 - Dziwny d德i瘯 z g這郾ik闚 - Dziwny d德i瘯 z g這郾ik闚 - Dziwny d德i瘯 z g這郾ik闚 -
  • Poziom 27  
    Odpnia貫 przedni panel audio?
  • Poziom 7  
    Tak odpina貫m nic nie da這.
  • Poziom 43  
    Je郵i mog dorzuci swoje 3 grosze:
    Wed逝g mnie nie zasilacz, a krata grafiki powoduje, wybaczcie mocne s這wnictwo:
    "interferencj elektro-magnetyczn".
    Czy sprawdza貫 z inn kart grafiki?
    Domy郵am si 瞠 ten d德i瘯 kt鏎y nagra貫:
    masterkimono napisa:

wydobywa si gdy du穎 dzieje si na ekranie, albo gdy grasz w jakie gry?

ps. Rozumiem, g這郾iki zasilane z USB???
    Czy na s逝chawkach dzieje si to samo?
  • Poziom 23  
    Dok豉daj帷 si do s堯w kolegi "safbot1st" ja te kiedy mia貫m taki nazwijmy to problem z moj dzieln 安i皻ej Pami璚i GTX295. To ona robi豉 takie sprz篹enie, cewki piszcza造 i sz這 przez g這郾ik. I wiem, 瞠 na pewno to by豉 grafika bo po wymianie na 660Ti nie ma tego zjawiska. Tak瞠 sprawd czy efekt wyst瘼uje po inn kart graficzn, oczywi軼ie zgodn z twoj specyfikacj komputera- po篡cz kart od znajomego, kolegi, kochanki..."

P.s Jedyn r騜nic by這 to, 瞠 by這 to s造cha podczas w陰czania si gier itp.
  • Poziom 7  
    Nie sprawdza貫m z inna karta grafinczna, dzwiek sie zaczynam wydobywac od startu komputera lecz jest cicho, po zaladowaniu windowsa juz glosno.
    Glosniki zasilane z usb.Podlaczylem wlasnie sluchawki i jest ok slychac tylko delikatny szum jak podglosze na 100%
    Wczesniej sprawdzalem sluchawki na na karcie zintegrowanej a teraz patrzac na wew jest ok.
    Jak tylko bede mial mozliwosc sprawdze, z inna karta grafiki i odpisze. Gdybym mial mozliwosc sprawdzenia na innych glosnikach ale niestety nie mam, a jak swoje sprawdzalem na innym kompie i na telefonie no to tak jak mowie bylo ok.
  • Poziom 16  
    Cytat:
    Kiedy mia貫m taki sam problem. Rozwi您aniem okaza這 si wywalenie z PC kabelka 陰cz帷ego cd-rom z kart d德i瘯ow. Je郵i masz u siebie takowy przewodzik to go usu, powinno pom鏂. Wygl康a na to 瞠 gdzie robi si p皻la masy.

U mnie pomog這 to co kolega zasugerowa plus po prostu wyciszenie w ustawieniach g這郾o軼i CD-rom'u i kilku innych wej嗆 (nie pami皻am jakich). Pogrzeb tam, mo瞠 wystarczy takie proste oszustwo zamiast rewolucji w bebechach.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    G這郾iki zasilane z USB - i wszystko jasne.