Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Megane III - nie startuje wentylator chłodnicy przy klimatyzacji

Captain 06 Jul 2013 21:13 6201 2
    Captain
    Level 9  
    Cześć!

Szanowni Fachowcy, mam problem z klimatyzacją w Renault Megane III 1,6 benzyna - climatronic. Raz już zerwałem sprzęgło na kompresorze, wymieniłem presostat i teraz w miarę działa, jednak jest problem tego typu, że po włączeniu klimatyzacji załącza się kompresor, natomiast nie startuje wentylator na chłodnicy. Klima chłodzie, jednak ciśnienie w układzie rośnie do 18 barów i wtedy dopiero załącza się wentylator. Pracuje ok 7 sekund, ciśnienie spada i wiatrak wyłącza się. I tak w kółko.
    Na postoju przy włączonej klimatyzacji wiatrak nie pracuje, włącza się na maxa na 5-7 sek i wyłącza się na 10 sek.

Czy problem jest z biegami wentylatora? Przypuszczam ze nie działa mi pierwszy bieg wentylatora, tylko jak to sprawdzić i gdzie szukać? Czy ma ktoś z was schemat takiej instalacji?
    bula_wrz
    Level 16  
    Tak jak opisujesz nie działa Ci pierwszy bieg. Jak ja coś takiego zdiagnozuję to po prostu wysyłam do elektryka.
    Captain
    Level 9  
    Nie no jasne, z wymianą żarówki też można jechać do ASO. Na początek chcę sam obejrzeć instalację, dlatego poprosiłem o fachowe porady.