Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes W124 250D - Sprzęgło zrywa tylko na zimnym.

markslew 06 Jul 2013 22:29 3276 7
    markslew
    Level 27  
    Cześć. Mam pytanie bo w moim Mercedesie W124 250D 1992r. sprzęgło szarpie/zrywa przy jego puszczaniu podczas ruszania z 1 biegu. Zrywa w dosyć silnych skokach aż cała karoseria się trzęsie.

Wiem że do wymiany docisk, tarcza sprzęgła oraz łożysko wyciskowe...

Lecz czy może mi ktoś wytłumaczyć dla czego zrywa tylko na zimnym :?: Bo jak przejadę ok. 3 km. zrywanie ustaje i włącza się lekko i żadnych problemów. Gdy odpalę silnik i pochodzi ok. 10 minut i ruszę też nie szarpie.

Dodam że nie szarpie też gdy auto stoi na silnym mrozie, a ja wsiadam po nocy i ruszam.

Miałem kiedyś w innym aucie tak samo. Sprzęgło też szarpało lecz też tylko na zimnym.
  • Helpful post
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    To akurat znane w Mercedesach. Albo olej z uszczelniacza wału, albo płyn hamulcowy z wysprzęglika dają takie efekty. Stawiam na płyn. Nie dolewasz czasem?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    markslew
    Level 27  
    Pawel wawa wrote:
    Albo olej z uszczelniacza wału

Racja, tylko dla czego to szarpanie zanika po nagrzaniu? Bo tarcza zwichrowana to by cały czas biła raczej i by szarpało, tak samo pozrywane okładziny. A po nagrzaniu sprzęgło chodzi jak nowe. Wystarczy nawet by po odpaleniu pochodził kilka minut bez nawet dotykania pedału sprzęgła i jest dobrze. A gdy ruszę tuż po zapaleniu auta to rwie jak na rodeo.

Tłumik sprawdzałem, bez luzów. Płyn hamulcowy wymieniony, odpowietrzone, bez zmian. Nic nie ubywa ze zbiorniczka.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    tomek70
    Level 21  
    markslew wrote:
    Tłumik sprawdzałem, bez luzów
    Pewnie chodziło Ci o łącznik elastyczny. Tłumik drgań na wale też można sprawdzić , chociaż pewnie szarpał by cały czas.
    Motronic wrote:
    Olej na tarczy bądź docisku to raczej slizganie sprzęgła.
    Miałem kiedyś w moim MB 250 D delikatny wyciek oleju i wtedy sprzęgło się ''kleiło''. Delikatne ''przypalenie'' , i było ok.
    markslew
    Level 27  
    Dziękuję za odpowiedzi :) Jak ostatecznie dojdę do bezpośredniej przyczyny to poinformuję.
    wjaro
    Level 11  
    Czy doszedłeś do bezpośredniej przyczyny ?