Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mała prędkość internetu i komputera

Xifus 07 Jul 2013 01:44 1692 11
GoodRam konkurs
    Xifus
    Level 9  
    Witam! Od jakiegoś czasu spadła mi prędkość z 10 mb/s na poniżej 1mb/s ;// nie wiem co się dzieje, na początku internet sam się odłączał i z powrotem wracał po chwili , dodam że od czasu jak się to dzieje to komputer także wolniej chodzi ;/
  • GoodRam konkurs
    bogiebog
    Level 43  
    Pokaż status ADSL w routerze.

Czy jak załączysz komputer w trybie awaryjnym + obsługa sieci to problem występuje ?
  • GoodRam konkurs
    entermen
    Level 31  
    @Xifus
    Podaj specyfikację komputera oraz system operacyjny.
    Xifus
    Level 9  
    Mój komputer to: ACER, win 7 64 bit , Intel Core I3 CPU 530 2.93Ghz , 3 GB ramu

Internet(Neostrada) mam podłączony przez Router bo mam dzielony na 2 komputery , router mam z TP-Link TD-W8901G
    andk1eltd
    Level 35  
    Na tym forum obrazki wkleja się tak: Link
    Z tego co zdołałem się doczytać w tych parametrach, wygląda na to, że na łączu jest przerwa/słaby styk po jednej żyle - zgłoś usterkę do operatora. Tylko nie opisuj jako obniżenie prędkości a zrywanie synchronizacji.
    Xifus
    Level 9  
    andk1eltd wrote:
    Na tym forum obrazki wkleja się tak: Link
    Z tego co zdołałem się doczytać w tych parametrach, wygląda na to, że na łączu jest przerwa/słaby styk po jednej żyle - zgłoś usterkę do operatora. Tylko nie opisuj jako obniżenie prędkości a zrywanie synchronizacji.

A może to być spowodowane modemem ? lub kartą sieciową bo wymieniłem modem i prędkość podskoczyła do 2,2 mb/s
    andk1eltd
    Level 35  
    Xifus wrote:
    A może to być spowodowane modemem ? lub kartą sieciową bo wymieniłem modem i prędkość podskoczyła do 2,2 mb/s

Może być wina sprzętu - ale nie musi. Na 35dB tłumienia modem w "normalnych" warunkach powinien zsynchronizować się na 12 Mbps a nie na 2. Dużo błędów CRC wskazuje raczej na linię. Jakbyś wkleił statystyki z tego podmienionego modemu to można by było cokolwiek porównać, sama prędkość niewiele mówi.
    Karta sieciowa nie jest elementem łącza ADSL.
    Xifus
    Level 9  
    Dodaje screeny z nowego routera.

mała prędkość internetu i komputera mała prędkość internetu i komputera mała prędkość internetu i komputera
    andk1eltd
    Level 35  
    Niestety nie ma z tego pentagrama wartości tłumienia, wiele się nie dowiemy. Z prędkości synchronizacji można się domyślać, że zostałeś "przycięty" przez DLM na 2496 z powodu jakichś 'szaleństw' :D na łączu. Jeżeli router jest sprawny i nie będziesz go włączać i wyłączać albo kombinować na linii przy włączonym routerze to po pewnym czasie DLM powinien oddać co wziął. W przypadku braku zmian, zgłaszałbym zaniżoną prędkość.