Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGA 410A - Błąd EBS 3443 i naczepa pali opony

07 Lip 2013 10:01 3303 7
  • Poziom 16  
    Witam. W momencie kiedy pojawi się błąd 3443 naczepa pali opony. Jest to wina samochodu, ponieważ po zapięciu innej naczepy również palą się opony naczepy. Jest to uciążliwe, bo wystarczy lekko dotknąć pedał hamulca i hamulce w naczepie są tak mocne, że aż szarpie do tyłu. W momencie zjazdu na warsztat problem znika i hamulce są normalne i nie wiem czego szukać i co może być przyczyną. Dodam, że modulator sterowania naczepą jest już zmieniony na nowy, jakiś miesiąc temu. Zmieniony bo leciało z niego powietrze.

Dodano po 2 [minuty]:

Jest to MAN TGA 410A z 2003 roku
  • Zasilacze UPS
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    03443 - Moduł sterowania przyczepy, ochrona przed zbyt wysokim taktowaniem zaworu wlotowego
    aktywna- ciśnienie < 4 bar, błąd występuje, gdy przez dłuższy czas przy niskim ciśnieniu siłownika hamulcowego nie zostaje osiągnięta wartość zadana. Przy ciśnieniu zasilającym < 4 bar po kontroli czujnika ciśnienia zasilania wygenerowany zostaje komunikat o błędzie.
    Błąd ukazuje się jeżeli na przewodzie zasilającym, przewodzie hamulcowym, złączkach lub komponentach hamulca przyczepy stwierdzono względnie duże nieszczelności. W funkcji awaryjnej moduł sterowania przyczepy nie jest zasilany,automatyczna regulacja siły hamowania zależna od obciążenia (ALB) i układ zapobiegający blokowaniu się kół (ABS), funkcje regulacji poślizgu kół napędowych (ASR) (regulacja hamulców i silnika)
    są wyłączone.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 16  
    Ten problem występuje nawet jeśli na zegarach jest wystarczająca ilość powietrza czyli między 10 a 12 bar. Opisałeś błąd ładnie. Ale co ja mam przez to rozumieć? Na co mam zwrócić uwagę?
    Sprawdzić przepustowość pneumatycznych przewodów zasilających moduł sterowania, czujniki obwodów 1, 2 i 3, czy ciśnienie zasilania modułu sterowania przyczepy jest prawidłowe.
  • Poziom 16  
    Czyli krótko mówiąc: mam sprawdzić czy na zawór sterowania naczepą do dochodzi powietrze? Czyli mam rozumieć, że to powietrze raz dochodzi a raz coś blokuje to powietrze tak?
    Rzexxnik napisał:
    Czyli krótko mówiąc: mam sprawdzić czy na zawór sterowania naczepą do dochodzi powietrze?
    Od tego należy zacząć, oraz jakie jest ciśnienie.
  • Poziom 16  
    Witam. Rozwiązanie to : wymiana zaworu sterowania naczepy. I uważajcie bo nowe też mogą być uszkodzone.
    Wymiana na inny to byłby kolejny krok jeśli ciśnienia są ok, nowe nie zawsze oznacza sprawne.