Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak założyć siłownik w klapie bagażnika?

05 Mar 2005 21:39 5190 8
  • Poziom 15  
    Witajcie!
    Założyłem alarm z centralnym zamkiem i wszystko pięknie do momentu kiedy doszedłem do klapy bagażnika.Mianowicie jest tam przycisk który zwalnia zapadkę i klapa się otwiera.Nie ma tak jak w drzwiach wodzika który blokuje bądz odblokowuje drzwi.Chodzi mi o samochód VW golf II. Czy ktoś wie jak to rozwiązać.Bo po założeniu siłownika i otwarciu z centralnego klapa od razu jest otwarta i zawsze trzeba ją domykać-bez sensu.Pomóżcie .dzięki wielkie pa pa
  • Poziom 16  
    Może alarm który założyłeś ma oddzielny kanał sterujący który możesz wykorzystać do sterowania tylko klapy jeżeli nie ma to musisz podłączyć siłownik w taki sposób aby wykonywał taki sam ruch jak przekręcenie kluczyka w zamku klapy ale często zdarza się że taki ruch jest niemożliwy gdy kluczyk nie siedzi w zamku .
  • Poziom 22  
    jeśli budowa zamka jest podobna jak w polo 86c to teoretycznie da się to zrobić, musisz zobaczyć jak zbudowany jest zamek i zrobić tak, że siłownik w chwili otwarcia wepchnie między przycisk (z bębęnkiem w pozycji "zamknięte") a mechanizm zamka kawałek blaszki, połączenie musi być elastyczne bo blaszka ta będzie poruszać się w czasie otwierania przycisku, ale to rzeźba w/g mnie. ewentualnie poszukaj orginalnego siłownika pneumatycznego i połącz go mechanicznie z elektrycznym. ja u siebie wykorzystałem jednak do tego celu kanał dodatkowy a siłownik podłączyłem do cięgła otwierającego zamek, ma to taką zaletę, że w zasadzie bagażnik jest cały czas zamknięty, dopiero po naciśnięciu przycisku w pilocie klapa odskakuje.
  • Poziom 15  
    Wydaje mi się że jest tak samo jak w polo.Dlatego że po włożeniu kluczyka i przekręceniu na pozycję zamknij obraca się plasticzek i wówczas nie pcha wodzika który otwiera. Nie mam pomysłu jak to rozwiązać.Jak podłaczyć pod ten kanał dodatkowy???Będzie on sterowany drugim guzikiem.I jeszcze niech mi ktoś powie po co się podłącza +12 V po stacyjce?Dzięki
  • Poziom 29  
    Napisz jaki masz alarm bo niewiadomo czy twój alarm ma takie wyjście. POZDRAWIAM
  • Poziom 15  
    Alarm który zakładałem to FRODO BIS 2. Liczę że mi pomożecie rozwiązać problem.Dzięki pozdrawiam
  • Poziom 15  
    A odpowiedzcie mi czemu trzeba pakowac tam przekaznik. Jezeli jest to kanal dodatkowy to chyba on w sobie ma sterowanie chyba drugi klawisz w pilocie za to odpowiada???
  • Poziom 29  
    Poprostu kanał dodatkowy daje za mały prąd do wysterowania siłownikiem stąd ten przekaźnik. POZDRAWIAM