Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirpool ADP 606 ECO - skracanie programu przez zmywarke

Lookash1981 07 Lip 2013 12:42 5181 6
  • #1 07 Lip 2013 12:42
    Lookash1981
    Poziom 2  

Witam. Mam problem z zmywarką Whirpool ADP 606 Eco. Posiada ona 6 programów z czego przeważnie używam dwa Eco i Aqua Steam. Zaobserwowałem że przy dwóch innych: mycie szkła i krótkie mycie, zmywarka skraca czas zmywania o około połowę i przeważnie naczynia są niedomyte. Np krótkie mycie powinno trwać koło 45 minut a w rzeczywistości trwa jakieś 20 minut, przeważnie kostka nawet się nie rozpuści i naczynia są takie sobie. Proszę o pomoc co to może być i jak to wyeliminować, może już się ktoś z tym spotkał. Pozdrawiam

0 6
  • #2 07 Lip 2013 14:40
    movzx
    Poziom 39  

Lookash1981 napisał:
    przy dwóch innych: mycie szkła i krótkie mycie, zmywarka skraca czas zmywania o około połowę i przeważnie naczynia są niedomyte.
    A jakie naczynia i jak zabrudzone myjesz na tych programach?
    Lookash1981 napisał:
    przeważnie kostka nawet się nie rozpuści
    Instrukcja obsługi - tak zmywarki jak i tabletek: nie używać tabletek na krótkich programach.
    A najlepiej nie używać w ogóle, jak zawsze wszystkim radzę. Proszek jest tańszy i lepiej myje.
    Lookash1981 napisał:
    krótkie mycie powinno trwać koło 45 minut a w rzeczywistości trwa jakieś 20 minut
    Ustaw sobie "antybakterię" i otwórz drzwi zaraz na początku suszenia (na programie Eco jakieś 1:15 do końca, jak skończy myć).
    Jak nie wyleci gorąca para to możesz mieć problem z grzaniem albo czujnikiem temperatury.

0
  • #3 08 Lip 2013 07:05
    Lookash1981
    Poziom 2  

Antybakterie mogę ustawić tylko na dwóch programach tych dłuższych i nie ma z nimi problemu para się zawsze pojawia i to dużo. Na krótkich tez się para pojawia bez antybakterii. Dodam że mam podłączoną zmywarkę do ciepłej wody. To ze kostka się nie rozpuści to mnie tez nie martwi tylko to że program ma trwać 45 minut a trwa 25 tak jak by program był popsuty czy zmywarka omijała jakąś czynność

0
  • #4 08 Lip 2013 20:00
    movzx
    Poziom 39  

Lookash1981 napisał:
    To ze kostka się nie rozpuści to mnie tez nie martwi
    Ja osobiście uważam takie rzeczy za średnio smaczne i jeszcze mniej zdrowe, ale to kwestia gustu.
    Lookash1981 napisał:
    mam podłączoną zmywarkę do ciepłej wody.
    Krótkie programy mogą wtedy stać się jeszcze krótsze. Z założenia są one przeznaczone do krótkiego umycia świeżych zabrudzeń a nie działania "na czas" na zaschnięte.
    Nadal nie pochwaliłeś się co myjesz na tych programach.

0
  • #5 08 Lip 2013 22:20
    Lookash1981
    Poziom 2  

Czyli wnioskuje że przez tą ciepła wodę może zmywarka skracać czas mycia? Jest to normalne? Pytam bo kończy mi się gwarancja i nie wiem czy mam z tym wojować z serwisem czy sobie odpuścić. Generalnie używam raczej tych dłuższych programów i z czystości naczyń jestem bardzo zadowolony tam nie ma problemów nawet z tymi kostkami, wszystko się rozpuszcza jak talala. Odnośnie mycia to myje wszystko z wyjątkiem plastikowych rzeczy od szklanek przez talerze do garnków aczkolwiek większość garnków zmywam ręcznie ale to głownie ze względu na oszczędność miejsca w zmywarce. Praktycznie raz dziennie, czasami zdarzy się ze raz na dwa dni puszczam ją przy cztero-osobowej rodzinie. Na tych dłuższych czasach fajnie i dobrze zmywa jedyny minus to suszenie zawsze trochę mokre są naczynia. Trza ją po skończeniu otworzyć i za pól godziny są odparowane

Dodano po 4 [minuty]:

A ten proszek to w każdej zmywarce można używać? Daje się go w miejsce kostki? W jakich ilościach?

0
  • #6 09 Lip 2013 08:06
    movzx
    Poziom 39  

Lookash1981 napisał:
    przez tą ciepła wodę może zmywarka skracać czas mycia? Jest to normalne?
    Ciepła woda oznacza krótsze grzanie.
    Na długich programach jest dodatkowe zabezpieczenie przez zbytnim skróceniem programu - natomiast krótki jest z definicji krótki więc takiego urządzenia posiadać nie może :)
    Lookash1981 napisał:
    Generalnie używam raczej tych dłuższych programów i z czystości naczyń jestem bardzo zadowolony
    Przy normalnie zabrudzonych i lekko "podsuszonych" naczyniach (tak jak piszesz - 1, 2 dni) tylko program normalnej długości dobrze je umyje.
    Krótki jest do wrzucenia czegoś na świeżo żeby za chwilę było czyste.
    Lookash1981 napisał:
    jedyny minus to suszenie zawsze trochę mokre są naczynia. Trza ją po skończeniu otworzyć i za pól godziny są odparowane
    I to jest najlepsza metoda. Jeśli się spieszysz, możesz włączyć antybakterię a przyspieszysz też suszenie.
    Lookash1981 napisał:
    A ten proszek to w każdej zmywarce można używać? Daje się go w miejsce kostki? W jakich ilościach?
    Proszek jest najbardziej zwyczajnym środkiem do zmywarek - to że obecnie wciska się ludziom kostki to tylko kwestia dobrego marketingu i większego zarobku producenta.
    Proszek sypie się do dozownika, zgodnie z instrukcją - są 2 przegródki (mycie wstępne i zasadnicze). Ta druga nawet ma podziałkę, ale niewielkie przedawkowanie nic nie szkodzi.

0
  • #7 09 Lip 2013 15:40
    Lookash1981
    Poziom 2  

Fajnie bardzo dziękuje, uspokoiłeś mnie co do programów, a proszek będę chciał wypróbować. Pozdrawiam

1