Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netiaspot+TpLink WR740n+mroom - Konfiguracja?

07 Lip 2013 13:11 1635 3
  • Poziom 2  
    Witam.
    Zakupiłem opcję multiroom Standard HD w nc+. Moja sieć domowa wygląda następująco.(Patrz Obrazek) Netiaspot+TpLink WR740n+mroom - Konfiguracja? .
    Problem polega na braku komunikacji dekodera czarnego(głowny) z białym(multiroom standard HD) w celu autoryzacji. Niestety nie mam pojęcia jak go skonfigurować oraz jakich kabli użyć żeby to działało( jeśli jest taka opcja).
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
  • Poziom 43  
    Kabel od spot-a nie możesz podłączyć do portu WAN TP-L lecz do portu LAN wyłączając na nim serwer DHCP i na LAN-ie ustawiając IP z podsieci Spota ale poza pulą jego serwera DHCP.
  • Poziom 21  
    W jakim trybie jest ustawiony tp-link WR-740N. Generalnie zasada jest taka - dekodery muszą być w jednej klasie adresowej a zatem ten tp-link musi pracować jako access point nie wiem jakie on ma możliwości ale jeżeli turbodekoder będzie w innej podsieci, niż biały to się nie zobaczą. Biały co jakiś czas pobiera uprawnienia właśnie przez LAN od turbodekodera.
  • Poziom 2  
    wpisałem magiczny kod który znalazłem na nc+ forum tzn na pilocie w kolejności: setup>czerwony>czerwony>73738 :) nie wiem na ile to wystarczy ale działa :) w oby dwóch dekoderach działa internet a na tp link wyłączyłem DHCP.
    Dzięki za pomoc :)
    Pozdrawiam