Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C3 1.1 2003r AWARIA świateł postojowych

07 Lip 2013 14:17 2598 3
  • Poziom 7  
    Witam Państwa ponownie!
    Posiadam następujący problem, odnośnie świateł postojowych w Citroen C3. Problem polega na tym, że po zgaszeniu silnika oraz wyłączeniu świateł, w dalszym ciągu świeci się przednie światło postojowe, lewe tylne światło drogowe oraz podświetlenie tablicy rejestracyjnej :/ jedynie co pomaga przy wyłączeniu tych żarówek to ściągnięcie klemy z akumulatora, tylko to jest jednak kłopotliwe. Nie wiem co może być tego problemem, przypuszczam że jakieś zwarcie tylko jak to sprawdzić i gdzie tego szukać. Może ktoś się już spotkał z podobnym problemem. Wygląda to tak jak by się świeciły po jednej stronie (lewej) światła postojowe, tylko że moje auto to nie ma takich przełączników, a może da się to jakoś wyłączyć?
    Dziękuję za zainteresowanie moim problemem oraz jakieś wskazówki. Pozdrawiam Radek
  • Poziom 36  
    radziuhol napisał:
    lewe tylne światło drogowe

Z tą konstrukcją tylko na warsztat
  • Poziom 30  
    W tych autkach trzeba uważać na rozłączanie klemy bo możesz go pewnym razem nie odpalić i wtedy naprawa będzie kosztować dużo więcej... Oddaj auto na dobry warsztat i tam ci pomogą...
  • Poziom 7  
    Więc wyszło tak. Pierwszy znachor po podłączeniu komputera stwierdził że problem leży w instalacji elektrycznej, jemu wyskoczył błąd pomiędzy modułem bsi a jakimś tam innym (cena 20 złotych), następny znachor po podłączeniu komputera stwierdził że, problem leży w module bsi, a już na samym końcu by ewentualnie obstawiał na problem w kablach, więc polecił mi abym udał się do elektronika i sprawdził na wstępie moduł bsi (cena za tą poradę 70 złotych) i następnie trafiłem do polecanego elektronika, który to chwile podłubał, po czym podłączył moduł bsi z innego pojazdu posiadający jakąś inną usterkę wówczas w moim aucie światła zaczęły działać poprawnie, więc stwierdzić należało że problem nie leży w elektryce samochodu. W ostateczności został wymieniony jakiś tranzystor (czy coś o innej nazwie wielkości małego paznokcia u nogi) który okazał się odpowiedzialny za przełączanie świateł. Z tego co powiedział mi elektronik, to też coś zamienił w moim module bsi, ponieważ było uszkodzone. Reasumując problem znajdował się w samym module BSI. Koszt naprawy to 250 złotych, ale chyba i tak nie źle, ponieważ ceny nowego modułu BSI z tego co mi oznajmiano wahają się od 1000 do 1500 złotych. Pozdrawiam