Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wilgoć / wentylacja - wilgoć w starym pomieszczeniu

Robert Why 07 Lip 2013 15:04 3474 8
  • #1 07 Lip 2013 15:04
    Robert Why
    Poziom 2  

Witam, chciałbym zasięgnąć informacji na forum: jest tutaj bardzo dużo ludzi , którzy znają się na takich sprawach;)
    Chciałbym zrobić w pokoju otwór wentylacyjny , w pomieszczeniu jest wilgoć i brak żadnego kanału wentylacyjnego.
    Budynek jest wykonany z kamienia z lat 60-tych i jest w nim tylko jedno pomieszczenie mieszkalne ( reszta to pomieszczenia gospodarcze).
    Wiem , że przydałaby się izolacja pionowa fundamentów ale będzie bardzo trudno to zrobić w uwagi na to , że jest to duży budynek gospodarczy ( woda z gruntu przedostaje się do ścian , brak jest też rynien w tym budynku )
    Mimo wszystko chciałbym spróbować doprowadzić to pomieszczenie aby można byłoby w lato przyjechać i się przenocować.
    Od jakiegoś czasu zacząłem wietrzyć ten pokój , doszedłem do wniosku , że wilgoć na pewno się zmniejszyła- ale nadal nie wiem czy jest sens pakować w to wszystko pieniądze..

Chciałbym też zrobić kratkę wentylacyjną , tylko nie wiem na której ścianie ją zrobić?

Po wejściu do pokoju po lewej stronie jest zrobiony kominek a po prawej stronie jest okno z drzwiami balkonowymi.
    Czy możecie pomóc w tej kwestii?

z góry dziękuje za pomoc
    Pozdrawiam
    Robert.

0 8
  • #2 07 Lip 2013 18:00
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Robert Why napisał:
    Chciałbym zrobić w pokoju otwór wentylacyjny , w pomieszczeniu jest wilgoć i brak żadnego kanału wentylacyjnego.
    Robert Why napisał:
    Po wejściu do pokoju po lewej stronie jest zrobiony kominek
    A gdzie ma odprowadzenie ten kominek?

0
  • #4 07 Lip 2013 19:45
    Robert Why
    Poziom 2  

Kominek na odprowadzenie u góry nad nim , wcześniej był tam duży piec chlebowy.

Dodano po 4 [minuty]:

Chciałem tylko ten jeden pokój doprowadzić do warunków mieszkalnych , pytanie czy jest wtedy sens robić izolację pionową przy całym budynku , wydaje mi się , że po prostu trzeba będzie odpuścić....

0
  • #5 07 Lip 2013 22:22
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Robert Why napisał:
    Kominek na odprowadzenie u góry nad nim , wcześniej był tam duży piec chlebowy.
    A może wykorzystać ten komin do wentylacji ciągłej,a wtedy gdy chcesz palić w kominku to wentylację zamkniesz.Oczywiście aby pozbyć się wilgoci ,to na pewno za mało,jeśli izolacji murów brak, a dodatkowo myślę,że przydałoby się otworzyć (uchylić ) okno,lub drzwi (w miarę na stale).

0
  • #6 08 Lip 2013 12:02
    jack63
    Poziom 41  

Tylko co zostanie z komina spalinowego jak będzie robił za wentylacyjny ???
    Bez wentylatora wilgoci nie wygonisz. Szczególnie w lecie, gdy na zewnątrz wyższa temp. niż wew.
    Jakiś mały. Niech ciągnie caly dzień. W nocy stop a rano znowu. Wążne by miał co ciągnąć! Nawiew świeżego (i najlepiej suchego) powietrza musi być.

0
  • #7 27 Lip 2013 12:04
    lisekkk
    Poziom 9  

najprościej i najtaniej nawiewniki okienne i można by założyć jakąś nasade kominową w celu poprawienia ciągu, najprostszą typu H można nawet samemu wykonać. Zalecam wyczyszczenie komin przed przeróbką, bo gdy ciąg się odwróci może być słabo.

0
  • #8 02 Lis 2013 17:21
    rocco567
    Poziom 2  

Jak budynek nie posiada izolacji to żadna wentylacja nie pomoże, kapilarne podciąganie to zjawisko ciągłe, także wentylować będziesz dom całe życie i nie poprawisz w nim warunków. Wilgoć trzeba odciąć! Iniekcją, blachą, elektroosmozą czymkolwiek. Wentylacją odprowadzisz sobie wilgoć która pozostała w murach. Można (sam stosowałem) zastosować osuszacz powietrza, nieduży, taki co utrzymuje wilgotność na poziomie 50 - 55 % wyposażony w higrostat. Ale puntem wyjścia jest usunięcie przyczyn, czyli izolacja!

0
  • #9 16 Mar 2014 12:04
    wjakobs
    Poziom 2  

miałam problem z wilgocią i używałam pochłaniacze z tabletkami, które wchłaniały wilgoć oraz osuszacz, który pożerał dużą ilość prądu i powodował bardzo duży hałas. Otrzymałam ulotkę od koleżanki z informacją, że jest na to sposób.
    Obecnie nie mam wilgoci w mieszkaniu ponieważ zamontowałam nawiewniki Link w pokojach i sytuacja jest w normie.
    Wcześniej miałam ciemne naloty czyli pleśnie w narożnikach ścian.

0