Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Woltomierz z wbudowanym alarmem

07 Lip 2013 18:33 1155 3
  • Poziom 15  
    Witam.
    Na obiekcie mam zasilanie rezerwowe, 2 akumulatory 170Ah połączone szeregowo i do tego ładowarka automatyczna stale podłączona do akumulatorów.
    Wszystko to działało sprawnie do czasu awarii ładowarki, przez awarię ładowarki powstały duże straty.
    Teraz chcemy zabezpieczyć się przed kolejną awarią, poszukuję woltomierza z funkcją alarmu po przekroczenia dolnego i górnego poziomu napięcia.
    Prawidłowe napięcie to od 24V do 28,6 V DC. Odchyłki od tego mają być sygnalizowane.
    Woltomierz ma mieć wyjście alarmowe typu przekaźnik.

Ma ktoś pomysł jak to rozwiązać ?
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Specjalista Automatyk
    Witam!
    Tak bardzo szybko i prosto to regulator z uniwersalnym wejściem i dwoma alarmami oraz dzielnik napięcia na rezystorach (zwykle regulatory mają wejścia 0-10V)
    Przykładowo Lumel RE43 - takich używam i doskonale się sprawują.
    Ewentualnie użyj dwóch przekaźników progowych.
    Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    W sumie montaż dwóch przekaźników progowych będzie bezpieczniejszym,lepszym rozwiązaniem,też bym tak postąpił,poza tym regulator i dzielnik napięcia, spokojnie da rade. Daj znać czy się udało.
  • Poziom 15  
    Witam
    Wykonałem sam taki układ, znalazłem dokumentację do prostownika Bester, jest tam prosty schemat automatyki do ładowania akumulatorów, trochę go przerobiłem i działa ....
    Tylko jest jedno, szefostwu odwidziało się i już nie chcą dodatkowego zabezpieczenia ....nie zapłacą mi za niego. Tak więc temat zakończony.