Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Creative Inspire T6160. Przeróbka przewodowej regulacji głośności na bezprzew.

Paul.bak 07 Jul 2013 18:42 1626 6
 • #1
  Paul.bak
  Level 2  
  Witam Wszystkich.

  Zna ktoś może sposób na przerobienie przewodowej regulacji głośności w głośniczkach Creative Inspire T6160 na bezprzewodową ? Tak ażeby były sterowane z pilota. Jeżeli zna ktoś metodę, proszę o w jakiś opis części jakie musiałbym zakupić i jak je połączyć.
  Znalazłem w innym poście ciekawy zestaw "Creative Wireless Remote I200" ale nie jest on kompatybilny z T6160.

  Jestem ogromnie wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.
  Pozdrawiam !
 • #2
  dzimi
  Moderator
  Oczywiście że jest możliwe. Tylko musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy jesteś w stanie to zrobić, czy masz wiedzę, narzędzia?
 • #3
  jdubowski
  Tube devices specialist
  Paul.bak wrote:
  Zna ktoś może sposób na przerobienie przewodowej regulacji głośności w głośniczkach Creative Inspire T6160 na bezprzewodową ?


  Da się - głośniki wyposażyć w przedwzmacniacz sterowany pilotem. Tyle że nie wiem czy to się opłaci - o wiele prościej dorobić steroanie głośności w PC przy pomocy pilota.
 • #4
  Paul.bak
  Level 2  
  Panie Dzimi, wydaje mi się ze jeżeli ktoś podesłał by mi listę części i szkic (nawet od reki) jak je podłączyć to reszta nie sprawiłaby mi problemu. Nie bylem prymusem w szkole, ale ukończyłem technikum elektroniczne wiec jakieś podstawy są ;) Lecz w tym przypadku pomysłu brak...

  Wiem ze sterowanie głośności do komputera będzie prostsze (jak wspomniał Pan jdubowski), ale nie o to mi chodzi. Głośniki wydaja nie głośny, ale irytujący dźwięk przy kompletnej ciszy w nocy jak już niczego nie słucham (a często nie chce mi się wstawać żeby je wyłączyć), dlatego potrzebuje czegoś prostego i bezprzewodowego żeby je włączyć/wyłączyć (+ jeżeli nie będzie to skomplikowane regulować głośność)
 • #5
  jdubowski
  Tube devices specialist
  Paul.bak wrote:
  Głośniki wydaja nie głośny, ale irytujący dźwięk przy kompletnej ciszy w nocy jak już niczego nie słucham (a często nie chce mi się wstawać żeby je wyłączyć), dlatego potrzebuje czegoś prostego i bezprzewodowego żeby je włączyć/wyłączyć (+ jeżeli nie będzie to skomplikowane regulować głośność)


  Żeby włączyć i wyłączyć to starczy "gniazdko na pilota" z Lidla czy Allegro za 25zł.
  BTW - a szumiący nie wyłączony pecet ci nie przeszkadza?
 • #6
  Paul.bak
  Level 2  
  Obudowa jest mega cichutka, a poza tym jak czasowy wyłącznik jest ustawiony na jakiś czas to komputer się automatycznie wyłącza, a głośniki zostają włączone.

  Myślałem już tan takim gniazdkiem na pilota, lub czasowym. Chciałbym jednak skonstruować coś bardziej zaawansowanego, aby można było regulować głośność.
 • #7
  jdubowski
  Tube devices specialist
  Paul.bak wrote:
  Obudowa jest mega cichutka, a poza tym jak czasowy wyłącznik jest ustawiony na jakiś czas to komputer się automatycznie wyłącza, a głośniki zostają włączone.


  No to najprostszym sposobem jest użycie przekażnika zasilanego napięciem 5V lub 12V= z zasilacza komputera i załączającego głośniki i przy okazji inne akcesoria przykomputerowe (drukarka itp).
  Zobacz: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic711508.html