Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative Inspire T6160. Przeróbka przewodowej regulacji głośności na bezprzew.

07 Lip 2013 18:42 1365 6
 • Poziom 2  
  Witam Wszystkich.

  Zna ktoś może sposób na przerobienie przewodowej regulacji głośności w głośniczkach Creative Inspire T6160 na bezprzewodową ? Tak ażeby były sterowane z pilota. Jeżeli zna ktoś metodę, proszę o w jakiś opis części jakie musiałbym zakupić i jak je połączyć.
  Znalazłem w innym poście ciekawy zestaw "Creative Wireless Remote I200" ale nie jest on kompatybilny z T6160.

  Jestem ogromnie wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.
  Pozdrawiam !
 • Moderator
  Oczywiście że jest możliwe. Tylko musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy jesteś w stanie to zrobić, czy masz wiedzę, narzędzia?
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  Paul.bak napisał:
  Zna ktoś może sposób na przerobienie przewodowej regulacji głośności w głośniczkach Creative Inspire T6160 na bezprzewodową ?


  Da się - głośniki wyposażyć w przedwzmacniacz sterowany pilotem. Tyle że nie wiem czy to się opłaci - o wiele prościej dorobić steroanie głośności w PC przy pomocy pilota.
 • Poziom 2  
  Panie Dzimi, wydaje mi się ze jeżeli ktoś podesłał by mi listę części i szkic (nawet od reki) jak je podłączyć to reszta nie sprawiłaby mi problemu. Nie bylem prymusem w szkole, ale ukończyłem technikum elektroniczne wiec jakieś podstawy są ;) Lecz w tym przypadku pomysłu brak...

  Wiem ze sterowanie głośności do komputera będzie prostsze (jak wspomniał Pan jdubowski), ale nie o to mi chodzi. Głośniki wydaja nie głośny, ale irytujący dźwięk przy kompletnej ciszy w nocy jak już niczego nie słucham (a często nie chce mi się wstawać żeby je wyłączyć), dlatego potrzebuje czegoś prostego i bezprzewodowego żeby je włączyć/wyłączyć (+ jeżeli nie będzie to skomplikowane regulować głośność)
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  Paul.bak napisał:
  Głośniki wydaja nie głośny, ale irytujący dźwięk przy kompletnej ciszy w nocy jak już niczego nie słucham (a często nie chce mi się wstawać żeby je wyłączyć), dlatego potrzebuje czegoś prostego i bezprzewodowego żeby je włączyć/wyłączyć (+ jeżeli nie będzie to skomplikowane regulować głośność)


  Żeby włączyć i wyłączyć to starczy "gniazdko na pilota" z Lidla czy Allegro za 25zł.
  BTW - a szumiący nie wyłączony pecet ci nie przeszkadza?
 • Poziom 2  
  Obudowa jest mega cichutka, a poza tym jak czasowy wyłącznik jest ustawiony na jakiś czas to komputer się automatycznie wyłącza, a głośniki zostają włączone.

  Myślałem już tan takim gniazdkiem na pilota, lub czasowym. Chciałbym jednak skonstruować coś bardziej zaawansowanego, aby można było regulować głośność.
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  Paul.bak napisał:
  Obudowa jest mega cichutka, a poza tym jak czasowy wyłącznik jest ustawiony na jakiś czas to komputer się automatycznie wyłącza, a głośniki zostają włączone.


  No to najprostszym sposobem jest użycie przekażnika zasilanego napięciem 5V lub 12V= z zasilacza komputera i załączającego głośniki i przy okazji inne akcesoria przykomputerowe (drukarka itp).
  Zobacz: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic711508.html