Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór pralki ładowanej od góry do 1300zł

terol32 07 Lip 2013 19:35 1989 1
  • #1 07 Lip 2013 19:35
    terol32
    Poziom 5  

Stoję przed zakupem pralki.
    Cena do 1300zł - ale chciałbym kupić jak najtańszą i w miarę nowoczesną.
    Parametry jakie powinna mieć: ładowana od góry, skracanie czasu pracy, wirowanie co najmniej 1000 obrotów, klasa energetyczna (od A+ , silnego parcia na A+++ nie mam bo to jest tylko pozorna oszczędność a w skali roku przy około 200 praniach wyjdzie razem za zaoszczędzony prąd + wodę do 30zł a biorąc pod uwagę że pralka jak przeżyje na maxa 3 lata to nie opłaca się dopłacać do klasy energetycznej).

Wstępnie wybrałem kilka modeli które maja dobre opinie na wyszukiwarkach:
    Mastercook PTDE-1046
    Mastercook PTDE-1146 BIO
    Mastercook PTDE-1246 BIO
    Mastercook PTDE-1346 BIO
    Mastercook różni się chyba tylko prędkością wirowania. Czy warto dopłacać do większych obrotów, czy któraś z tej serii jest lepsza lub bardziej awaryjna.

Candy CTL 1006 (z opisu bardzo fajna pralka, ale jak ten model stoi z awaryjnością)

Indesit 51051 ECO (podobnie jak Candy)

Pozostaje oczywiście jeszcze Electrolux z Time Managerem ale nowe serie z czarnym wyświetlaczem mają podobno łożyska zintegrowane więc jest to już jednorazówka dlatego nie ma sensu przepłacać 200-400zł za markę i produkt którego żywotność będzie taka sama jak Candy, Mastercooka czy Indesita.
    O uwagi i sugestie proszę serwisantów ewentualnie użytkowników którzy mieli do czynienia z wymienionymi tutaj modelami. Proszę mi też nie polecać Whirlpoola - bo to jest badziewie jakich mało (do tego gniją na potęgę a serwis jest do bani).
    Która z wymienionych pralek byłaby najwłaściwszym wyborem ewentualnie proszę o podanie jakiegoś modelu Electroluxa który mógłby konkurować z wymienionymi tutaj pralkami.
    Może są jeszcze na rynku jakieś inne modele (firmy) warte uwagi.

0 1
  • #2 08 Lip 2013 11:02
    pino30
    Poziom 9  

Mam ten sam problem, potrzebuje pralki ładowanej od góry w tej cenie. Rozejrzałem się trochę i porównałem kilka modeli. Dużą popularnością cieszą się pralki elektrolux mieszcząc się w założonej kwocie model Electrolux EWT1266EDWPL wydaje się optymalny, ale poczekam na porady bardziej doświadczonych

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo