Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór pralki ładowanej od góry do 1300zł

terol32 07 Jul 2013 19:35 2772 1
 • #1
  terol32
  Level 8  
  Stoję przed zakupem pralki.
  Cena do 1300zł - ale chciałbym kupić jak najtańszą i w miarę nowoczesną.
  Parametry jakie powinna mieć: ładowana od góry, skracanie czasu pracy, wirowanie co najmniej 1000 obrotów, klasa energetyczna (od A+ , silnego parcia na A+++ nie mam bo to jest tylko pozorna oszczędność a w skali roku przy około 200 praniach wyjdzie razem za zaoszczędzony prąd + wodę do 30zł a biorąc pod uwagę że pralka jak przeżyje na maxa 3 lata to nie opłaca się dopłacać do klasy energetycznej).

  Wstępnie wybrałem kilka modeli które maja dobre opinie na wyszukiwarkach:
  Mastercook PTDE-1046
  Mastercook PTDE-1146 BIO
  Mastercook PTDE-1246 BIO
  Mastercook PTDE-1346 BIO
  Mastercook różni się chyba tylko prędkością wirowania. Czy warto dopłacać do większych obrotów, czy któraś z tej serii jest lepsza lub bardziej awaryjna.  Candy CTL 1006 (z opisu bardzo fajna pralka, ale jak ten model stoi z awaryjnością)

  Indesit 51051 ECO (podobnie jak Candy)

  Pozostaje oczywiście jeszcze Electrolux z Time Managerem ale nowe serie z czarnym wyświetlaczem mają podobno łożyska zintegrowane więc jest to już jednorazówka dlatego nie ma sensu przepłacać 200-400zł za markę i produkt którego żywotność będzie taka sama jak Candy, Mastercooka czy Indesita.
  O uwagi i sugestie proszę serwisantów ewentualnie użytkowników którzy mieli do czynienia z wymienionymi tutaj modelami. Proszę mi też nie polecać Whirlpoola - bo to jest badziewie jakich mało (do tego gniją na potęgę a serwis jest do bani).
  Która z wymienionych pralek byłaby najwłaściwszym wyborem ewentualnie proszę o podanie jakiegoś modelu Electroluxa który mógłby konkurować z wymienionymi tutaj pralkami.
  Może są jeszcze na rynku jakieś inne modele (firmy) warte uwagi.
 • #2
  pino30
  Level 9  
  Mam ten sam problem, potrzebuje pralki ładowanej od góry w tej cenie. Rozejrzałem się trochę i porównałem kilka modeli. Dużą popularnością cieszą się pralki elektrolux mieszcząc się w założonej kwocie model Electrolux EWT1266EDWPL wydaje się optymalny, ale poczekam na porady bardziej doświadczonych