Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Touran 1.9 TDI 2004r. Nie odpala zimny czy ciepły

07 Lip 2013 20:40 7854 14
  • Poziom 8  
    Witam ! Problem polega na tym że kontrolka check i kontrolka świec żarowych się nie zapala po przekręceniu kluczyka więc i silnik niestety też. Sporadycznie się włączają i wtedy jest wszystko ok , silnik pali.! Sprawdziłem przekaźnik 458 choć był dobry założyłem jednak nowy , bezpieczniki ok , przewody do komputera sprawdzone. Przekaźniki 433 sprawdzone , działają oba. Przepustnica sprawdzona działa , klapa gasząca także. Co dziwne są takie dni że pali bez najmniejszego problemu szczególnie kiedy akumulator podładuję i wtedy włożę do auta. Nie wiem co może być przyczyną, komunikacja z komputerem bez błędów ale tylko wtedy jak check się zaświeci , jeśli nie świeci nie można się podłączyć ! Proszę o poradę , co jeszcze sprawdzić ? Dziś po 2-dniach walki zauważyłem że przekaźnik R4 przy bezpiecznikach przy kierownicy jest cały czas po napięciem ,trochę to dziwne ? Po za tym to praktyczne loteria zapali albo nie, jeszcze raz proszę o pomoc
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Nie wpadłeś na pomysł że znika zasilanie sterownika? Wypadało by się zaopatrzyć w schemat i przepatrzeć wiązki, gdzie może prąd ginąć.
  • Poziom 8  
    Jak odłączyłem komputer to na wtyczce jest zasilanie przy włączonym kluczyku a jak go wyjmę to zanika , poprawiłem przewód z masą, schemat mam z programu diagnostycznego według niego to co mi się udało sprawdzić to jest OK. Sama płytka komputera jednak była wcześniej naprawiana i tu mogą być problemy, na oko jest ok , umyłem w myjce ultradźwiękowej i żadnej różnicy przy pracy. Te same objawy jak w temacie
  • Poziom 43  
    Eduu jeśli nie masz schematu lub pinologi sterownika to nawet sie nie bierz za grzebanie.
  • Relpol przekaźniki
  • Admin grupy Samochody
    Alarm dodatkowy masz?
  • Poziom 8  
    Alarmu nie ma , schemat z programu diagnostycznego zasilanie i instalacja się zgadza ale schematu kompa nie mam jest to KOMPUTER SILNIKA STEROWNIK 03G 906 016 CD BOSCH. zastanawiam sie jeszcze nad tym przekaźnikiem przy kierownicy zgodnie z schematem R4 cały czas jest załączony nawet po wyjęciu kluczyka a zasila końcówkę nr. 30 a powinien się wyłączać po odcięciu zasilania
  • Poziom 8  
    Witam ! więc tak napięcie na sterownik komputera dochodzi , masa też ok .Problem pozostaje loteria pali albo nie ! Jakieś podpowiedzi co jeszcze sprawdzić ?!
  • Poziom 8  
    ten sam problem. pomocy. Eduu rozwiazales ten problem?
  • Poziom 8  
    Witam, wieczorem opiszę co i jak. Autko jeździ już jak szalone.
  • Poziom 8  
    super. w takim razie czekam na info.
  • Poziom 8  
    Przepraszam że dopiero dziś Więc tak - sterownik niby dobty niby nie !!!
    Raz zapalały się kontrolki chek i świec żarowych wtedy palił na 100% i tak była loteria. Końcem końca zwarcie na przewodzie do świec żarowych z prawej strony silnika w miejscu gdzie 4 przewody się łączą w całość i jako wtyczka nasadzane są na świece oraz uszkodzony przewód przy czujniku przepustnicy to powodowało zwarcie i brak reakcji komputera. Wymieniłem w całości wiązkę od komputera poprzez świece żarowi i wszystkie inne czujniki które na niej się znajdują - robota straszna !!! Autko zaczęło palić ale miało momenty że pojawiał się ten sam problem i był uszkodzony moduł w komputerze. Kupiłem dwa na próbę po wgraniu modułu komfortu , elektrycznego wspomagania itp. autko jeździ do dziś. Mój komputer nie nadawał się do naprawy . Jestem posiadaczem jeszcze jednego sprawnego 100% komputera. I tak oto doszedłem do końca z naprawą , przejechane prawi 2300km i 100% sprawności. Na poczatek radze podmienić komputer
  • Poziom 8  
    u mnie ta sama loteria. co najlepsze niedawnoo mialem wymieniany komputer bo padl. zaczne od niego. loteria straszna zapali albo nie. na 99% nie pali jak zimny. cieply okej. dziekii kolegoo za rady :).. Twoj sprawny komputer na sprzedaz?
  • Poziom 8  
    Tak na sprzedaż ma wgrane elektroniczne wspomaganie , oryginał mapa wtrysku , nic nie zmieniane . Sprawdź dokładnie wiązkę od komputera do czujników i wyczyść klapę gaszącą u mnie była tragedia po tych problemach. Powodzenia

Dodano po 6 [minuty]:

Sprawdź też dokładnie przekaźnik 458 w komorze silnika
  • Poziom 8  
    przekaznik sprawdzony. jutroo posprawdzam to o czym piszesz. gdzie znajde feler i wade pochwale sie na forum.
  • Poziom 8  
    komputer winny calej sytuacjii.