Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sagemcom f@st 2704 - jako "podrouter`"

07 Lip 2013 21:59 2283 2
  • Poziom 10  
    To chyba moje pierwsze pytanie na elektrodzie. U mojej kuzynki wystąpiła taka sytuacja że dogadała się z sąsiadem że będą sobie na spółkę płacić neostradę 10 mb. U niej na piętrze postawili jakiś tp-link który wysyła bezprzewodowo do sąsiada na jakieś 30 metrów bezprzewodowo internet a do niej na dół idzie po kablu na drugą stronę domu do laptopa. Jest po kablu bo zasięg jest na jedną kreskę.
    Ona dostała od Orange router sagemcom f@st 2704 który chciałem jej podłączyć w pokoju żeby miała porządne wi-fi. Teraz pytanie jak ustawić taki router skoro nie ma on gniazda WLAN, które gniazdo LAN może służyć jako wejście internetu i co ustawić. Z tego co czytam to wyłączyć DHCP i ustawić inne IP niż głównego routera ale może np jakaś konfiguracja krok po kroku w której zakładce co i jak. Będę wdzięczny za podpowiedź.
  • Moderator - Sieci, Internet
    ciku81 napisał:
    Z tego co czytam to wyłączyć DHCP i ustawić inne IP niż głównego routera ale może np jakaś konfiguracja krok po kroku w której zakładce co i jak. Będę wdzięczny za podpowiedź.

To co napisałeś plus zabezpieczenie sieci bezprzewodowej.
  • Poziom 10  
    Ale to zabezpieczenie sieci bezprzewodowej jako zabezpieczenie żeby jej nikt nie siedział na internecie czy też tylko w jakiejś konkretnej konfiguracji to zadziała? Ten internet będzie do pokoju przychodził po kablu tylko żeby jej później dopiero rozchodził się w tym pomieszczeniu.