Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWT13620W - Wymaga dwukrotnego włączenia, sama się resetuje.

07 Lip 2013 22:50 1896 2
 • Poziom 18  
  Po włączeniu pralki były dwa włączenia silnika, kilka sekund pracy pompy i mrugała pauza. Po ponownym włączeniu (naciśnięcie pauzy) pralka prała do końca, ale bez grzania (na wyświetlaczu ikona grzałki pokazuje że grzeje). Grzałka dobra, NTC również. Pamięć została ponownie zaprogramowana. Usterka wygląda teraz tak: pralka włącza się, po np. 10 minutach załącza się grzanie (i grzeje), a po następnych 7-8 minutach czas wraca do wyjściowego i mruga przycisk pauza/start tak, jakby dopiero miała zacząć pracę. Summa summarum pralka się resetuje. Ponowne włączenie powoduje wykonanie do końca programu prania bez fazy grzania (pewnie dlatego, że woda już jest nagrzana). Nie pokazuje błędów.

  Był podobny do mojego problem, ale tam pralka nie grzała, a nie było nic o resetowaniu się pralki.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 1  
 • Poziom 18  
  W trybie serwisowym E68, czyli coś z grzaniem (w tabeli kodów błędów brak E68). Podstawiłem jednak nową grzałkę i jest tak samo. NTC wyłącza grzanie (i wtedy pralka się resetuje) w temperaturze 40° (taki program był włączony) a jego rezystancja wynosi wtedy około 2600Ω, czyli prawidłowo. Czas podgrzania do 40° około 6 minut.
  W trybie serwisowym pobiera wodę, a wskazanie presostatu wzrasta, wodę wylewa, silnik obraca wolno i wiruje, grzałka grzeje, jedynie na pozycji nr 5 nic się nie dzieje, tylko pokazuje niezmieniające się wskazanie presostatu: 0 bez wody i jakąś wartość, gdy woda jest w zbiorniku.