Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna II - Zasilanie na kablu od EGR

08 Lip 2013 08:40 4593 3
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam nietypowy problem. Auto to Laguna II 1.9 dCI.

Pluło olejem spod łączenia kolektora dolotowego i klapy gaszącej. Rozkręciłem uszczelniłem. Problem jest taki, że nakapało na wiązkę kabli.

Kable na wiązce od czujników (zasilanie dla zaworu EGR - jest w pełni elektoniczny oraz zasilanie i sygnał dla czujnika sterującego klapą gaszącą). Olej nakapał i wypalił pierw osłonkę a później wszystkie osłony kabli (po dotknięciu wszystko się rozsypało a w rękach zostały mi gołe druty bez osłon).

Załączam zdjęcia.

Jako, że była niedziela zrobiłem to tak prowizorycznie - zaizolowałem zwykła taśmą izolacyjna (niestety kawałek po kawałku bo nie ma tam dostępu bez rozebrania połowy silnika).

Mam kilka pytań:

1. Czy można odłączyć zasilanie od wtyczki EGR ? i tylko od tej wtyczki - i tak auto jeździ z odpiętą wtyczką, zawór jest zaślepiony.

2. Czy jeżeli na tym kablu będzie zwarcie to jest nadzieja, że zareaguje jakiś bezpiecznik ? czy będzie po prostu iskrzyć aż się spali pół samochodu

3. Ile na takim kablu może być napięcia ?

4. Czy jak silnik nie pracuje (zapłon wyłączony, karta wyjęta) to czy na tym kablu jest napięcie ?

Dziękuję
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 2  
    Można jakoś wyłączyć zasilanie na tym kablu np. wyciągając bezpiecznik lub przekaźnik ?

1.9 DCi F9Q
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 16  
    Musisz trochę rozebrać wiązkę i naprawić kable albo zaizolować bo nie wyłączysz tam napięcia bezpiecznikiem albo przekaźnikiem, bezpiecznik jest od tego zasilania ale nigdy nie wiadomo czy coś nie pójdzie z dymem.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za odpowiedź. Mógłbym jeszcze prosić o informację jakie kable kupić (YdL i różne takie są na allegro nie bardzo wiem które).