Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka F1043 GW/XEO Samsung - awaria silnika pompy. Sklep części w Warszawie

maciekjas 08 Lip 2013 08:56 2754 4
  • #1 08 Lip 2013 08:56
    maciekjas
    Poziom 9  

Witam,
    Wczoraj pralka w czasie prania zgłosiła błąd związany z problemem odpompowania wody. Wcześniej wydawała dziwne dźwięki podczas prania (próby odpompowania wody). Woda rzeczywiście została w pralce. Odpływ nie jest zapchany, filtr czysty. Po przestudiowaniu forum jestem prawie pewien, że to silnik pompy nawalił. Po telefonach do serwisów okazało się, że nie ma dla mnie pasującego terminu a naprawa to koszt ok 200-250 zł. Bez problemu powinienem poradzić sobie z wymianą tej części zaoszczędzając na kosztach serwisu. Problem tylko w tym, że nie wiem gdzie kupić taki silnik w okolicach Warszawy?
    Na jednej stronie www po wpisaniu modelu urządzenia ukazało się ok 10 pomp i silników do pomp pasujących do mojej pralki - czy każdy będzie pasował?

--
    Pozdrawiam
    MJ

-1 4
  • #2 08 Lip 2013 09:19
    Zygaqra
    Poziom 34  

Jeżeli jest to typowa pompa stosowana w większości pralek to jedynymi parametrami będzie średnica doprowadzenia i odprowadzenia wody i kąt pod jakimi są te wyprowadzenia. Pompa jest bardzo prostym urządzeniem i uszkodzenie jej(jako kompletu z silnikiem) może mieć kilka przyczyn przeciek na uszczelnieniu pompy na wale silnika(uszkodzenie nieopłacalne w naprawie), spalone uzwojenie(chyba rzadki przypadek) no i zablokowany wirnik przez jakiś drobiazg(może być wszystko)wystarczy rozkręcić korpus pompki i wyjąć to, no w przypadku połamanych łopatek naprawa też nie opłaca się, może też być zatarcie panewek, które dość łatwo ,,rozruszać" dając kroplę oleju(nie jadalnego!)na ośkę silnika w okolicy uszczelnienia pompy. Może nie trzeba nowej pompy w Twoim przypadku a jedynie mały serwis we własnym zakresie ;-)

0
  • #3 08 Lip 2013 09:45
    maciekjas
    Poziom 9  

Podczas opróżniania pralki z wody przez filtr przy pompce mogłem bez problemu poruszać łopatkami więc zatarcie silnika raczej wykluczam. Pompa od dłuższego czasu chodziła coraz głośniej więc może się już zmęczyła na amen. Dziś wieczorem wymontuję to urządzenie i spróbuję sprawdzić czy działa.
    1. Czy mogę podłączyć do niej 220v prosto z gniazda sieciowego w celu sprawdzenia czy działa?
    2. Gdzie mogę w Warszawie podjechać i kupić osobiście taki silnik ew całą pompkę?

--
    Pozdrawiam
    MJ

0
  • Pomocny post
    #4 09 Lip 2013 22:02
    zibi1971
    Specjalista AGD

witam
    pompka jest na 230v więc możesz bez problemu ją podłączyć , wymontuj sam silniczek i jedz do sklepu z częściami agd dobiorą ci bez problemu (koszt to ok 30-50zł)
    może się różnić podłączeniem do kostki , ale mała przeróbka rozwiąże sprawę
    P.S
    w pompkach do samsunga często odklejają się wirniki, pod obciążeniem silnik pracuje a wirnik staje

0
  • #5 10 Lip 2013 22:20
    maciekjas
    Poziom 9  

Kupiłem nowy silnik do pompki - wymiana w kilkanaście minut. Problem rozwiązany. Teraz muszę się przyjrzeć amortyzatorom i szufladce na proszek bo pralka lubi spacery po łazience "płacząc" z szufladki. trochę cieknie - wyczyściłem dysze wewnątrz szufladki ale to nic nie dało.

0