Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sonel MPI 540Sonel MPI 540
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Panele 4,5 kW (3 + 1,5) + grzanie CWU + ładowanie aku = cała instalacja pra

putas 05 Lut 2016 19:11 1022499 5970
    hostii
    Poziom 24  
    mam 1/2 cala, nie jest blisko jak to w domu z piwnicą a zmywarka pobiera wodę chyba z 2,3 razy w ciągu 150minut więc ta woda zassana zdąży ostygnąć.. Robiłem tak że odpuszczałem ale to było chore. Więc zmywaka pobiera 0,92kWh normalnie jak miałem podłączoną ciepłą wodę było to 0,5-0,6 kWh. niezbyt opłacalnie. Zmywarka 45cm simensa
  • Sonel MPI 540Sonel MPI 540
    wnoto
    Poziom 32  
    Seas nie płaci za prąd prawie wcale, jeszcze mu dopłacają. Gazu prawie nie zużywa. Większość to koszty drewna :) zapewne

Zanim napisałem tego posta to Seas już odpowiedział. Ale potwierdziło się :).
    Seas powinieneś dodać do kosztu rocznego wartość:
    (cena instalacji PV) /30 lat= xxxx zł.
    Seas
    Poziom 22  
    Prąd i gaz po 300 zł (połowa to opłaty stałe) i 800 grab.:-)
    idepopizze
    Poziom 33  
    Jak podczas mycia garów nie znika 100 litrów ciepłej wody to już jest dobrze ;-)

Dodano po 16 [minuty]:

@hostii
    No to tematu zmywarki nie rozwiążesz, a cyrkulacja jeszcze by to wszystko dobiła.
    Ciepła rurkę z wodą masz dobrze ocieploną?
    hostii
    Poziom 24  
    idepopizze napisał:
    @hostii
    No to tematu zmywarki nie rozwiążesz, a cyrkulacja jeszcze by to wszystko dobiła.
    Ciepła rurkę z wodą masz dobrze ocieploną?

Tak ale to piwnica gdzie się nie ogrzewa... mógł bym przenieść zbiornik CWU pod kuchnię,łazienkę ale będzie daleko od pieca gazowego i on znowu będzie musiał więcej wody podgrzać która podgrzewa zbiornik CWU. Pytanie co lepsze zbiornik CWU 140l jest na wyjściu zawór mieszający ustawiony na tak na ok 43st. Zużycie ciepłej wody w grudniu średnio 120l dziennie w styczniu 117l dziennie (2+1 osób)
  • Sonel MPI 540Sonel MPI 540
    BILGO
    Poziom 38  
    Ja mam 400l w lecie 80st i zawór na 41st. A w zimie 55 do 60st i zawór na 41st ;) (5+1osób)
    Spokojnie na 2dni cieplej wody wystarczy. W zimie to nie całe 1.5 dnia.
    Tylko przeważnie zmywarka pracuje ;)

Kiedyś się zastanawiałem nad dolozeniem jeszcze jednego zasobnika ok 200l i do niego podłączyć pralkę i zmywarkę.
    Słyszałem że są modele które mają podłączenie cieplej i zimnej wody.
    A jak nie to przerobie istniejące urządzenia :D
    idepopizze
    Poziom 33  
    @hostii
    Lepiej gdy źródło ciepła jest blisko zasobnika

@BILGO
    Prognozuje raczej ze zrobisz przeróbkę tego co jest. Ostatnio rozglądałem się za sprzętem z osobnymi podłączeniami i u mnie w okolicy po marketach AGD nie mieli. Dziwnie na mnie patrzyli gdy pytałem o takie fanaberie a nie o liczbę programów i inne bzdury.
    A jak zerkniesz w sieć to cena tego z osobnymi przyłączami jak za 2 tańsze graty z jednym.
    wnoto
    Poziom 32  
    Obecnie moim zdaniem najważniejszym bajerem w zmywarce jest "opóżniony start" lub wręcz programowany start /// tak aby nastąpiło to w nocy w taniej taryfie. Wtedy też hałas ze zmywarki nikogo nie wkurza.
    BILGO
    Poziom 38  
    Takie bajery jak opóźniony start czy według czasu to ma większość agd. Nawet mikrofalówka ;)
    koniszua
    Poziom 15  
    idepopizze napisał:
    @ogryz
    W innym wątku wspomniałeś o grid-assisted co by było idealne pod polskie absurdy. Poszperałem i jedyny falownik tego typu kosztuje kilkanaście tysięcy dolarów więc to nie na polską rzeczywistość. Może w tym kierunku rozwinie się rynek jakichś naszych falowników.

Coś słabo szukałeś
    Inwerter Hybrydowy SKYMAX HYBRID 3K - 6 697,00 zł
    i mocniejszy:
    Inwerter Hybrydowy SKYMAX HYBRID 10 kW - 20 092,00 zł

Policzmy droższy 10kW: 20 092,00 zł / 3.9zł (średni sprawdzany własnie) = 5023$

Czyli 10kW za kilka tyś. ten inwerter może pracować w kilku trybach of/on-grid ;)

Fragment opisu:
    '...
    Oszczędzaj pieniądze zużywając własną energię SKYMAX HYBRID pomoże zaoszczędzić więcej pieniędzy przez użycie energii z baterii w czasie, kiedy nasłonecznienie jest niewielkie. Dopiero po wyczerpaniu baterii przełączy się automatycznie na zasilanie energią z sieci lub generatora spalinowego.
    ...
    Awaria sieci energetycznej to już nie problem.
    W takim przypadku "SKYMAX HYBRID" może pracować jako potężny UPS zasilając mocą urządzenia, które są dla nas istotne ( serwery, pompy studzienne i obiegowe a lodówki i zamrażarki nawet pompy ciepła o mocy sprężarek do 10 kW. ( do 30 kW w przypadku połączenia równoległego 3 falowników SKYMAX HYBRID 10kW)
    "
    Większość użytkowników wystarczy ten 3kW ;)
    Slak68
    Poziom 21  
    Też się nad nim zastanawiam.
    Ma 2 lata gwarancji z opcją przedłużenia do 5 lat za 1000 PLN netto.
    No i chiński cho robiony na zlecenie polskiej firmy.
    harii
    Poziom 13  
    Dlaczego nie zrobicie tak jak ja , dwa osobne rozłączane układy , jeden of a drugi on . Przecież ZE nie ma awarii codziennie , raz na jakis czas można podejść do sprzętu i przełączyć na np of-grid , a i to jeżeli komuś się nie chce to można przy odrobinie wyobrazni zautomatyzować .
    Ja układ of-grid mam na chinolu pod nazwą VOLT , sprawność lipna ale jak wspomniałem korzystam z niego bardzo rzadko
    akrawiec
    Poziom 15  
    Napisz coś więcej o tym VOLT - czy ma napięcie DC powyżej 600V?
    Mam on-grid z 20 panelami szeregowo. Przełaczając na off-grid nie będę przepinał kabli na dachu na niższe napięcie DC. Dlatego to jest trudne.
    idepopizze
    Poziom 33  
    @koniszua
    szukałem pod hasłem grid-assisted
    dobrze wiedzieć że to to samo
    Seas
    Poziom 22  
    Takie rozwiązanie jest warte uwagi na etapie projektowania instalacji, czyli hybryda od początku. W przypadku istniejących już instalacji warto poszukać tańszych rozwiązań.
    harii
    Poziom 13  
    akrawiec napisał:
    Napisz coś więcej o tym VOLT

Wpisz w przeglądarce " Volt Polska "i poczytaj , maja szeroką gamę produktów , jak akurat mam pod aku 24v 2500 W , na urządzenia typu ekspres do kawy , zmywarka , TV itp spoko wystarcza.
    Seas
    Poziom 22  
    To jest ciekawe rozwiązanie - koszt około 1000 zł plus aku. Góra 3-4 tys. Na krótki blackout wystarczy.
    Seas
    Poziom 22  
    Volt ma w ofercie przetwornice solarne. Aku można ładować prze regulator solarny lub sieć. Wystarczy zainstalować dwa panele równolegle i mieć dwa niezależne sytemy ładujące. Dla podtrzymania pomp i niskomocowych odbiornikow jak znalazł.
    putas
    Specjalista - odnawialne źródła energii
    hostii napisał:
    ale paneli do niego nie podłączysz...

Do zasilania awaryjnego domu i tak potrzebne są akumulatory z kontrolerem ładownia
    harii
    Poziom 13  
    Panowie mam pytanie do bardziej doświadczonych niż ja fotowoltaików :
    inwerter Mastervolt SunMaster XS3200 , ma separację galwaniczną ?
    Szukam takiego małego inwertera do amorficznych paneli , juz wtopiłem 2000 zł , bo zakupiłem w idealnym stanie ale bez transformatorowy ( niewiedza kosztuje ) dlatego teraz wolę się poradzić .
    prose
    Poziom 33  
    Tu masz wszystko. Re: Panele 4,5 kW (3 + 1,5) + grzanie CWU + ładowanie aku = cała instalacja pra

Dodano po 50 [sekundy]:

Ma galwanizację.
    hostii
    Poziom 24  
    Seas napisał:
    Volt ma w ofercie przetwornice solarne. Aku można ładować prze regulator solarny lub sieć. Wystarczy zainstalować dwa panele równolegle i mieć dwa niezależne sytemy ładujące. Dla podtrzymania pomp i niskomocowych odbiornikow jak znalazł.

No ale to daje nam drugi zestaw solarny off-grid, fakt że taki niewielki można za parę złoty złożyć, ale tu bardziej chodzi żeby przy braku zasilania z ze przepiąć panele na baterie.
    BILGO
    Poziom 38  
    Dowiedziałem się pewnych informacji w Tauronie. Wszyscy którzy mają mikroinstalację w Tauronie to od 1 kwietnia będzie możliwość przeglądania swoich danych pomiarowych w serwisie "TAURON eLicznik". Przed 1 kwietnia każdy dostanie zaproszenie do konfiguracji swojego konta w tym serwisie ;)
    Tutaj można DEMO zobaczyć:
    https://logowanie.tauron.pl/
    login: demo
    hasło: demo123
    BILGO
    Poziom 38  
    nowex napisał:
    Wygląda to bardzo fajnie

Chciałbym aby mi dane z ich serwerów udostępnili (na pvmonitor.pl) ale nie bardzo chcą to zrobić :D
    Na razie zaproponowali miesięczny raport z danymi pomiarowymi.
    Tech132
    Poziom 24  
    BILGO napisał:
    Dowiedziałem się pewnych informacji w Tauronie. Wszyscy którzy mają mikroinstalację w Tauronie to od 1 kwietnia będzie możliwość przeglądania swoich danych pomiarowych w serwisie "TAURON eLicznik". Przed 1 kwietnia każdy dostanie zaproszenie do konfiguracji swojego konta w tym serwisie ;)
    Tutaj można DEMO zobaczyć:
    https://logowanie.tauron.pl/
    login: demo
    hasło: demo123

Przydał by się coś takiego w PGE fajna sprawa .
    BILGO
    Poziom 38  
    Kolega Nowex podobno załatwił sobie to że może sam pobierać sobie dane pomiarowe ;z serwerów PGE ;)
    Napisałem o tym (ogólnie o możliwości pobierania danych pomiarowych) do Tauronu że w PGE jest taka możliwość, ciekawe jaka dostanę odpowiedź :D
    akrawiec
    Poziom 15  
    Wysłałem do PGE Dystrybucja w Rzeszowie pismo - prośbę o udostępnienie moich danych pomiarowych on-line lub FTP. Poczekam na odpowiedź.
    Wsparłem się zapisami z paragrafu 3 p.1 "Ogólnych Warunków Umowy o Świadczenie Usług Dystrybucji....", które mi przekazali, oraz koniecznością zgłaszania im ilości energii sprzedanej.

Gdyby wszyscy wysłali do PGE taki wniosek, to pewnie coś musieli by zrobić.
    BILGO
    Poziom 38  
    akrawiec napisał:
    Wsparłem się zapisami z paragrafu 3 p.1 "Ogólnych Warunków Umowy o Świadczenie Usług Dystrybucji....", które mi przekazali

Mógłbyś wstawić zdjecie tego paragrafu ?