Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kombajn claas mega - kontrolka awaryjności, czujnik indukcyjny

miły07 08 Jul 2013 12:17 6219 11
    miły07
    Level 9  
    Witam mam problem z jednym czujnikiem, odkąd mam kombajn nie działa i chciałbym go naprawić. W kombajnie jest wiele czujników na różnych kołach i kiedy spadają obroty zaświeca się kontrolka, kiedy kombajn chodzi na wolnych obrotach świeca się wszystkie, jak dam pełne obroty wszystkie gasną oprócz jednego. Sprawdzałem czujnik omomierzem i jest dobry nawet zamieniałem go z innymi i dalej jest to samo. Do czujnika idą dwa kable, kable sprawdzałem nie są nigdzie przerwane aż do samej skrzynki w kombajnie. Co mogę jeszcze sprawdzić, co może być przyczyną? na jakiej zasadzie działa ten czujnik, czy ma dochodzić do niego prąd? Co mogę jeszcze zrobić żeby, żeby znałeś usterkę?
    mtracz
    Level 29  
    To jest czujnik od jakiego elementu? Może faktycznie ma za małe obroty.
    Jaka odległość czujnika od koła zębatego?
    miły07
    Level 9  
    Czujnik mierzy czy ośka się kręci lub czy zbytnio nie zwalnia, sam czujnik jest ustawiony bardzo blisko specjalnego koła z wypustkami (mam nadzieje że wiecie o co chodzi bo nie wiem jak to nazwać) jest tak blisko koła że prawie ociera o nie w najbliższym miejscu. Zamieniałem też kable z drugim czujnikiem i jeśli była by to wina czujnika powinien wtedy sygnalizować że stoi inne koło lecz tak nie było.
  • Helpful post
    mtracz
    Level 29  
    Sam powinieneś dojść do wniosku, że uszkodzenie masz w tej "skrzynce kombajnu".
    Element odpowiedzialny za ten czujnik nie zlicza bądź nie przetwarza impulsów jakie generuje czujnik.
    Zrób zdjęcie i spisz dokładne dane z niego.
    miły07
    Level 9  
    ok dzięki za pomoc problem rozwiązany
    mtracz
    Level 29  
    To zdradź tę słodką tajemnicę, co było i jak naprawiłeś.
    musi3d
    Level 2  
    proszę napisać co było przyczyną

mam podobny przypadek
    lukbin
    Level 2  
    Proszę o podpowiedź jak uporałeś sie z usterką. Mam podobny przypadek.
    lukbin
    Level 2  
    Maszyna naprawiona. Uszkodzony czujnik na podajniku poziomym. Po wyregulowaniu odpowiedniego dystansu pomiędzy nim a wałem napędzającym podajnik poziomy usterka znikła.