Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ABUS - Schemat wciagnika Abus - brak sterownika (silnik 3-fazowy)

08 Jul 2013 12:29 6222 2
  • Level 2  
    Witam!

Posiadam wciagnik firmy Abus 250 kg. Zakładam go do warsztatu. Brakuje mi czesci sterujacej (wiszącej). Chciałbym zrobic ją sam zbudowaną na stycznikach. Silnik jest dwubiegowy, 3-fazowy. I tutaj moje pytanie: Byłby ktoś chetny mi pomoc w schemacie?? Jakich styczników użyć??

Podejrzewam ze działa to tak: po zalaczeniu S21 na 1 ---> gora, S22 na 1 ---> dol, S21 na 2 ---> góra i załaczenie 2 biegu, S21 na 2 ---> dól i załaczenie 2 biegu.
    I tutaj moje pytanie czy drugi bieg ma podtrzymanie i idzie do konca sam czy po puszczeniu np. S21 staje??

Prosiłbym o jakiś schemacik styczników i objaśnienie:)
    A może obejdzie się bez styczników??

Z góry dzięki...
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 27  
    Witam.
    Kup sobie kasetę sterowniczą do wciągarki. Na dwa przyciski góra - dół, na dwa biegi:
    http://www.astat.com.pl/automatyka/urzadzenia...wnicze/kasety-sterownicze-suwnice#char_ogolne
    "Bloki styków dla silników reversyjnych podwójnej prędkości
    30205086"
    Seria DC30
    Ona ma inną numerację styków, ale działanie jak oryginał od Abusa.
    Wystarczy zmienić numerację i podłączyć według schematu, który zamieściłeś.
    Obejdzie się bez styczników.
  • Level 2  
    Dzieki wielkie za odpowiedz...

Wlasnie wczoraj znalazlem na allegro kasety do wciagarek:) Mam zamiar wlasnie zamowic...
    Narazie zrobiłem to na dwóch stycznikach, (jeden bieg) + dwa wlaczniki w skrzyneczce wiszacej na przewodzie... Wszystko smiga elegancko...

pozdroooo