Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner DVBT zewnętrzny - gubi programy

08 Lip 2013 13:04 1260 5
  • Poziom 9  
    Witam Panie i Panowie.Mam taki oto problem może pomożecie. Otóż posiadam 2 tunery do odbioru naziemnej tv cyfrowej podłączone do dwóch TV ( antena zewnętrzna wspólna) . Po uruchomieniu skanowania (wyszukiwania) programów tuner (jeden i drugi) wyłapuje 29 programów i wszystko jest OK do czasu wyłączenia tunera bo przy ponownym uruchomieniu tuner pokazuje, że jest do dyspozycji tylko 23 programy. Nie wiem co jest grane? Dlaczego tak się dzieje? Jeden tuner to "wiwa" a drugi to nie pamiętam - "strong" chyba - ale marka jest chyba nieważna. Proszę o wasze porady i opinie - może ktoś z was to przerabiał? Mieszkam w okolicach Stalowej Woli - antena zbiera sygnał z Kielc i Rzeszowa.
  • Poziom 9  
    Nie wiem jak będę przed TV to spiszę i dam tutaj ale na serio tuner po wciśnięciu OK pokazuje 29 pozycji potem po wyłączeniu 23. ale skoro emitują 23 programy wszystko jest jak należy.
  • Poziom 23  
    Jest możliwość że ściąga jakiś słaby MUX z innego nadajnika i dlatego masz takie kwiatki.
  • Poziom 43  
    Arczizioom napisał:
    Jest możliwość że ściąga jakiś słaby MUX z innego nadajnika
    To jedyna możliwość(lokalne z innego) a już tylko od tunera zależy czy pozostawia wszystkie czy powtarzające się usuwa. Zależy to od oprogramowania tunera. Dla mnie ideałem jest, że łapie wszystkie a ja sam decyduję co ma pozostać. Co tam masz ustawione w wyszukiwaniu wg. ???? sortowanie wg.??? Wiwa(jaka?) akurat jest normalnym tunerem i powinna łapać wszystkie.
  • Poziom 9  
    Muszę sie dokładnie przyjrzeć. Dam znać tutaj jakie są ustawienia.