Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka termosublimacyjna CP D707DW

deber73 08 Lip 2013 13:19 897 0
 • #1 08 Lip 2013 13:19
  deber73
  Poziom 1  

  Mam bardzo zawiłą sprawę, którą próbuję rozwiązać za pomocą niestety sądu.
  Jestem po opinii biegłego, ale właśnie ta opinia budzi moje wątpliwości i nie wiem w czym tkwi MAGIA. Może od strony technicznej ktoś będzie w stanie mi wyjaśnić o co chodzi.

  Kupiłam drukarkę prawie 3 lata temu. Po pierwszych testach wyszło, że drukuje mocne paski i jest przesunięcie kolorów (efekt 3D). Maszyna poszła do serwisu gdzie stwierdzono, że fakt, coś jest nie tak, naprawiamy, wgrywamy nowy program do drukarki.
  Po powrocie zrobiliśmy testy i duże pasy zniknęły ale w dolnej drukarce dalej były pasy od głowicy (tak sądzę). Drukarka ta składa się z dwóch odrębnych drukarek, które drukują niezależnie od siebie. Górna drukarka drukowała dobrze a dolna źle.

  W odpowiedzi zaczęliśmy dostawać pouczenia o zmianie kabla, o zmianie wilgotności pomieszczenia, o pyłach w pokoju. Mamy podobnych drukarek kilka i jak do tej pory żadnej nie przeszkadzało nasze otoczeni (studio fotograficzne - raczej czyste i zadbane).

  Po kolejnych pismach dostałam odpowiedź, że potrzebuję pracownika z wykształceniem informatycznym aby ta drukarka drukowała bez pasków. Odpisałam, że mój pracownik posiada ukończone dwa fakultety informatyczne i chyba taka wiedza wystarczy do puszczenia wydruku z drukarki.

  Poprosiłam aby ich pracownik przyjechał do nas i ustawił maszynę tak aby drukowała bez pasków. Jeśli zrobi dobrze to zapłacę za przyjazd. przyjechał ale nie potrafił uzyskać wydruku bez pasków.

  Po 2 latach przepychanek złożyłam sprawę do Sądu. Sędzina się nie zna. Kazała przyjechać najlepszemu specjaliście z tej firmy i zrobić porządek z drukarką. przyjechał, siedział 5 godzin ale nie udało mu się uzyskać wydruku z dolnej maszyny bez pasków. Oczywiście cały czas twierdził, że nie widzi pasków na wydrukach. Paski były, za każdym razem moi pracownicy wskazywali wydruki z dolnej drukarki mimo, że były wydruki mieszane i podawane przez ich specjalistę.
  Specjalista miał możliwość instalowania sobie czegokolwiek na moim komputerze. Mógł drukować ze swojego.. mógł robić cuda aby tylko wydruk wyszedł dobrze. Nie udało się.

  (wtrącenie: po tym teście maszyna pojechała serwisu.. a Oni wysłali ją do Niemiec. Niemcy ją wyjustowali, wyczyścili głowicę i napisali, że pracowała i pracuje dobrze).

  Wszedł w sprawę biegły. Wziął drukarkę, bez niczego zrobił wydruki BEZ PASKÓW. Napisał jedynie, że trzeba zrobić resampling i wtedy wydruki wychodzą dobrze.

  Przecież żeby zrobić wydruk z jakiegokolwiek programu każdorazowo robi się resampling, bo inaczej albo coś utniemy albo wyjdą białe paski. Zawsze dostosowuję wydruk do rodzaju papieru i dokładnie to samo robił specjalista, który do mnie przyjechał.

  Moja pytanie brzmi:
  - dlaczego nagle zniknęły paski? Widziałam wydruki zrobione przez biegłego i są super. Takie jak wszystkie moje z innych drukarek.
  - Czy programowo - samymi ustawieniami mógł zmienić występowanie pasków na jednej z drukarek?
  - Jak sprawdzić czy została podmieniona głowica.. albo czy wydruki zostały puszczone przez biegłego tylko z górnej drukarki? (na Jego wydrukach i z dolnej i z górej drukarki widać ten sam ślad po rolkach.. zabrudzenie rolek takie samo.. i kończy się dokładnie w tym samym miejscu.. dla mnie to dziwne),
  - czy rzeczywiście resampling wpływa na widoczność pasków od głowicy na wydruku?

  0 0