Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra F 16V 1.4 Ecotec - Brak Mocy

08 Lip 2013 16:06 4113 10
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem z Oplem Astrą F 1.4 16V ecotec 1996r. Podczas jazdy jak dodam gazu nie ma siły. Wymieniłem przewody wysokiego napięcia i świece, miałem też urwany kabel od sondy lambdy ale też już zrobiłem. Trochę lepiej już chodzi ale dalej nie ma mocy. Musi trochę przejechać aby nabrać prędkości. Jaki to może być problem?? Proszę o radę
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    Tak w wielkim skrócie to powinieneś zacząć od:

- stan filtra powietrza;
    - stan układu zasysania powietrza;
    - czy rura wydechowa nie jest zatkana

potem podłączyć się z komputerem i sprawdzić:

- brak usterek w centralce sterowania silnikiem;
    - zgodność parametrów

jeżeli dalej wszystko będzie w porządku, należy sprawdzić ciśnienie paliwa, układ zapłonowy - stan świec, wykonać procedurę sprawdzania cewek,
    następnie sprawdzić prawidłowe działanie czujnika temperatury powietrza/ciśnienia

jeżeli dalej nie to sprawdzić poprawność działania wtryskiwaczy, czujnika temperatury płynu chłodniczego, potencjometru przepustnicy.

Następnie, sprawdzić czy hamulce nie wywierają oporu, sprawdzić ciśnienie sprężania

to tak w skrócie
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A jak wszystko co powyżej posprawdzasz, będzie dobrze, to zmierz ciśnienie paliwa na listwie.
  • Poziom 2  
    Ok dzięki wam za rady :-) Sprawdzę to wszystko i odpowiem czy się udało :-)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jurek, zakładam, że z tego rocznika, to i żarówka od "helikoptera" dawno "spalona".
  • Poziom 2  
    a z wydechu spaliny wychodzą także katalizator chyba nie jest zatkany
  • Poziom 25  
    Ai pewnie to "dolny dolot". Ciekawe jak ma się gumowy łącznik przepustnicy z kolektorem dolotowym.